Jak tanio i szybko wykończyć mieszkanie ?

sufit

Wykończenie sufitu

Moment, w którym odbieramy klucze do naszego nowego mieszkania w bloku, apartamentowcu, to jedna z najważniejszych chwil w  życiu i  zarazem początek kosztownych zakupów i prac wykończeniowych.

Bogactwo dostępnych na rynku materiałów kusi stworzeniem wyszukanych i niebanalnych aranżacji, jednak na drodze do ich zrealizowania stoi zwykle nasz ograniczony budżet. Zapewne zależy nam nie tylko na tanim, ale również na szybkim i sprawnym wykończeniu mieszkania, co minimalizuje stres związany z remontem.

Zanim zdecydujemy się na zakres prac wykończeniowych powinniśmy określić budżet. . Niestety w większości przypadków budżet wyznacza standard i będzie miał wpływ na jakość materiałów wykończeniowych, które wybierzemy . oraz kwalifikacje ekipy budowlanej. Warto jednak unikać kupowania produktów tylko przez wzgląd na ich niską cenę, bowiem te najtańsze zwykle są niskiej jakości jak i zatrudniać ekipę oferującą niską cenę

projekt-wykończeni-mieszkania

Projekt łazienki

Wyroby i materiały budowlane powinny być oznaczone symbolem CE, który oznacza, że są one zgodne z dyrektywami Unii Europejskiej oraz znakiem B oznaczającym, że dany wyrób jest zgodny z wszelkimi wymogami.

Jeśli decydujemy się na tańsze zamienniki wskazane jest dokładnie sprawdzić ich parametry. Chińska glazura, czy gres na pierwszy rzut oka wygląda dobrze, jednak w istocie łatwo się rysuje oraz ma różne wymiary i kąty w ramach tej samej serii. Nawet najlepszy fachowiec nie będzie w stanie położyć jej idealnie.

Negocjacje w sklepach

Niektóre markety budowlane kuszą niskimi cenami i promocjami dając zwykle towary niższej jakości nie stwarzają możliwości negocjacji. Dużo większe możliwości na polu negocjacji ceny oferują prywatne sklepy, w których umiejętne targowanie pozwoli obniżyć cenę o nawet o kilkanaście procent. Największe upusty otrzymamy, jeśli kupimy jednorazowo dużą ilość niezbędnych materiałów.

Zakupy budowlane online

Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się zakupy internetowe, gdzie istnieje możliwość łatwego porównania cen i dokładnego sprawdzenia dostępnego asortymentu bez wychodzenia z domu.Porównywanie cen  i zakupy przez Internet są dobrym rozwiązaniem, bowiem bez wychodzenia z domu możemy prześledzić dostępne produkty i wybrać te, które najbardziej odpowiadają nam pod względem ceny, jakości czy wykończenia.

Jednak decydując się na wirtualne zakupy przed dokonaniem zamówienia warto dokładnie sprawdzić koszty transportu. Dokonując zakupów drogą elektroniczną warto pamiętać o swoich prawach. Na terenie Polski konsument ma 14 dni kalendarzowych na odstąpienie od umowy. Warto również korzystać z bezpośrednich stron producentów, gdzie często ceny pozbawione są marży, którą narzucają pośrednicy.

Aranżując wnętrze łazienkowe lub kuchenne, nie powinniśmy oszczędzać na materiałach wykończeniowych, które w założeniu maja nam w dobrym stanie służyć przez długi czas. Kabiny prysznicowe, czy baterie łazienkowe to elementy, z których korzystamy codziennie. Jeśli wybierzemy modele niskiej jakości, musimy liczyć się z tym, że mają one m.in. niską odporność na rdzę lub słabe zawory.

Ekipa budowlana

Jeśli zdecydowaliśmy się nasz remont oddać w ręce fachowca to sama decyzja to tylko połowa sukcesu, bowiem znalezienie dobrego specjalisty to już wyzwanie. Najlepiej wybrać firmę, której efekty pracy mieliśmy okazję osobiście zobaczyć.

Nie warto zatrudniać osób, które nie mają doświadczenia, nie maja ubezpieczenia od odpowiedzialności za błędy budowlane. Wykwalifikowana ekipa remontowa nie tylko zajmie się pracami wykończeniowymi, ale również doradzi w kwestii zastosowania odpowiednich materiałów oraz podpowie jak właściwie zaaranżować wnętrze.

Właściciele mieszkań chcąc zaoszczędzić na robociźnie,  decydują się często na  niefachowe, tanie wykończenie mieszkania , wpędzając się w pułapkę, bowiem nieprofesjonalnie wykonana praca zostaje powtórnie przeprowadzona. Wydłuża się w ten sposób czas prac wykończeniowych i rosną wydatki.

Meble na wymiar

Meble na wymiar szczególnie dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach o nietypowym układzie. Szafki kuchenne lub szafy wnękowe zwykle wykonywane są na specjalne życzenie klientów. Okres oczekiwania na meble może trwać nawet 2 miesiące. Z tego powodu dobrze jest je zamówić już kilka tygodni przed planowaną przeprowadzką.

Decydując się na meble na wymiar, mamy możliwość samodzielnego wyboru materiałów, z których zostaną one wykonane, co pozwala na dokonanie wyboru dostosowanego do naszych możliwości finansowych oraz indywidualnego charakteru pomieszczenia.

Jest to rozwiązanie bardziej opłacalne od zakupu chińskich szafek z marketów budowalnych, których jakość znacznie odbiega od rzemieślniczych standardów. Wyjątek wśród mebli, które powstają w Chinach, stanowią niektóre meble kuchenne sprzedawane w Ikei wyróżniające się akceptowalną trwałością.

Szybkie wykończenie mieszkania w wysokim standardzie przy niewielkim budżecie nie jest możliwe. Musimy wyznaczyć priorytety. Wykończenie podłóg, pomalowanie ścian czy położenie płytek  jest o wiele ważniejsze, aniżeli wybór eleganckich lamp. Również kupno dodatkowych mebli czy dobór dodatków mogą poczekać

Określenie potrzeb, wybór odpowiednich materiałów wykończeniowych, jakościowych i trwałych, to główne założenia, którymi warto kierować się przeprowadzając tanie wykończenie mieszkania.

Skontaktuj się z nami