Drewno i metal w projektach wnętrz

Drewno i metal w projektach wnętrz

Projektanci wnętrz dobierają niekiedy materiały zaskakująco rożne od siebie tak pod względem pochodzenie,kształtu, kolorystyki jak i struktury i robią to z zaskakująco dobrym skutkiem.  Dla mnie najciekawsze jest połączenie tak dalekich od siebie materiałów jak drewno i metal.

Drewno i metal

Miękkie, ciepłe drewno mocno kontrastuje  z zimnym, twardym metalem. Drewno jest produktem podatnym na temperaturę a szczególnie ogień  a metal odwrotnie -znakomicie czuje się w wysokich temperaturach, dzięki którym  dowolnie się go kształtuje.

Łącząc te dwa materiały razem, architekci podkreślają ich walory i zaznaczają różnice jednocześnie nadając wystrojowi wnętrz oryginalności przy czym ciepłe drewno idealnie równoważy chłód metalu dodając mu ciepła i charakteru.

 

Aranżacja drewnem i metalem

W kuchniach zastosowanie znajdują metalowe blaty a w pokojach metalowe meble, kinkiety, lampy,karnisze, stopnie schodów i poręcze. Drewno stosowane jest surowe oraz po obróbce(szlifowane, pokryte olejem, woskowane, lakierowane, jasne i ciemne, krajowe i egzotyczne)

Wzrasta też zastosowanie pięknego korka i wytrzymałego bambusa. Możliwości zastosowania metalu i drewna w projektach wnętrz są bardzo duże a ilość kombinacji w aranżacji wnętrz nigdy się nie kończy i zależna jest od kreatywności projektanta.

Skontaktuj się z nami