Izolacja łazienki

Izolacja łazienki

Łazienka z racji swojej funkcji narażona jest na nieustanne działanie wilgoci, która nierzadko przyczynia się do powstawania grzybów i pleśni. Tego typu wykwity najczęściej pojawiają w spoinach pomiędzy płytkami, okolicach kranów oraz w przestrzeniach pomiędzy wanną i ścianą.

Nie tylko wpływają one negatywnie na estetykę wnętrza, ale również mają silne właściwości toksyczne, które mogą niekorzystnie odbić się na stanie zdrowia domowników. W trakcie remontów mieszkań warto zając się wnikliwie zabezpieczeniem stropu i ścian

W trosce o sąsiadów

Niestety zdarza się, że na wskutek, źle przeprowadzonych prac wykończeniowych w łazience, wilgoć oraz inne efekty destrukcyjnego działania wody, przenikają do sąsiednich pomieszczeń powodując wysokie straty w mieniu, By wykluczyć takie zagrożenia, już na etapie prac remontowo-wykończeniowych, należy izolacji zagrożonych pomieszczeń, nadać najwyższy priorytet, stosując najlepsze środki i  nakładając je  z najwyższą starannością..

Co izolować?

Skutecznym sposobem na uniknięcie zawilgotnienia łazienki i zalania sąsiadów jest zastosowanie w trakcie remontów mieszkań izolacji przeciwwilgociowej na ścianach i podłogach. Tego typu rozwiązanie pozwoli zapobiec  skutkom działania wody,w naszym mieszkaniu i zabezpieczy mieszkania znajdujące się na równoległej i niższej kondygnacji.

Jakość hydroizolacji w trakcie remontu

Decydując się na hydroizolację powinniśmy pamiętać, że jest to inwestycja na lata, dlatego istotna jest wysoka jakość jej wykonania. Przed zrobieniem izolacji przeciwwilgociowej wskazane jest odpowiednie przystosowanie do tej czynności podłoża.

Przygotowanie powierzchni

Powierzchnia nie może posiadać żadnych ubytków, nierówności oraz nie powinna być wilgotna. Po przygotowaniu podłoża, dobrze byłoby zagruntować je specjalnie do tego przeznaczonym preparatem. Kiedy podkład gruntujący wyschnie, można przystąpić do wykonania izolacji właściwej jakoś

Miejsca newralgiczne

izolaz2W łazience wyróżniamy strefy mokre, które narażone są na bezpośrednie działanie wody oraz strefy wilgotne, do których należą wszystkie pozostałe miejsca. Do tych pierwszych zaliczamy ściany wokół umywalki i nad wanną oraz wewnątrz kabiny prysznicowej, a także podłogę.

Najistotniejsze jest zabezpieczenie w trakcie remontu mieszkania przed negatywnym działaniem wody i wilgoci przestrzeni należących do strefy mokrej, jednak według ekspertów kompleksową ochronę zapewni tylko zastosowanie hydroizolacji w całym pomieszczeniu.

Skontaktuj się z nami