Jak urządzić pokój dla dwójki dzieci?

Jak urządzić pokój dla dwójki dzieci?

Jeśli masz dwoje dzieci a możesz dla nich przeznaczyć tylko jeden pokój, to zorganizowanie takiej przestrzeni będzie dla Ciebie  wyzwaniem. Może się okazać, że dzieci preferują różne kolory mebli i maja odmienne zdanie na temat aranżacji ich przyszłego pokoju. Dzielenie takiego miejsca będzie dla nich przyjemnością, jeśli zrealizujesz oczekiwania każdego z nich.

PODWÓJNA KONCEPCJA ARANŻACJI

Jeśli Twoje dzieci nie są w stanie zgodzić się, co do tej samej koncepcji aranżacji wnętrza, musisz zastosować dwie różne. Bardzo pomocny może okazać się zwykły parawan, ścianka działowa, albo regał bez pleców. Tak rozdzieloną przestrzeń można zaaranżować inaczej z każdej strony.

Kolory ścian

Wydzielone przestrzenie możesz teraz pomalować na różne wskazane przez dzieci kolory i skomponować do nich meble oraz pościel. Bardzo ciekawie wyglądają też połączenia tapet o tej samej fakturze, ale innych kolorach.

Meble dziecięce

Podstawą wyboru mebli jest ich współgranie z koncepcją ścian i wykorzystanych materiałów do dekoracji okien i pościeli. W pokoju dla rodzeństwa skutecznym rozwiązaniem dla zaoszczędzenia powierzchni jest zastosowanie podwójnego łóżka. Jeśli dzieci zgodzą się na wspólną szafę, warto każdemu z nich wydzielić osobne szuflady – zapewni to im namiastkę prywatności.

Dziecięca kreatywność w aranżacji

Pozwól dzieciom, aby udekorowały swoje części pokoju w sposób, jaki im się podoba. To pomoże wyrazić im własną kreatywność i stworzyć osobiste, wygodne i ulubione miejsce. Znając preferencje dzieci,  możesz zaaranżować naprawdę efektowną i funkcjonalną przestrzeń.

Skontaktuj się z nami