jak urządzić salon?

jak urządzić salon?

Kiedy potrzeba  urządzenia salonu od nowa staje się nieunikniona, nie zawsze mamy  czas i środki by zadbać o jego atrakcyjny  wystrój. Jednak nawet po latach można znacznie poprawić atrakcyjność pokoju dziennego zwanego coraz częściej salonem. Podam Ci kilka pomysłów by ożywić wnętrze salonu.:

Urządzenie salonu – wyróżnij  jedną ścianę

Przekonasz się, że tapetując lub malując w innym kolorze jedną ze ścian salonu, zmienisz nastrój i zaakcentujesz nowy punkt centralny pomieszczenia . Możesz tu dokonać śmiałego wyboru – od ciemniejszych barw z tej samej palety kolorów co pozostałe ściany, do całkowicie innej jednak współgrającej z całością palety kolorów.

Dekoracja z poduszek 

Urządzając salon pomyśl o poduszkach. Odpowiednio rozmieszczone, ciekawe poduszki , ożywią  wnętrze . Poduszki wzorzyste lub gładkie, umieść na sofie, kanapie lub krześle. Te bardzo proste dodatki to nadzwyczaj szybki sposób by zmienić design pokoju i i poprawić Twój nastrój .

Urządzenie salonu – Zielony kącik 

Zielone rośliny , również te kwitnące, dodadzą koloru, zapachu i klimatu urządzanemu wnętrzu, poprawiając samopoczucie domowników a wkomponowane w nią akwarium, może się okazać strzałem w dziesiątką.

Urządzenie salonu 

Wybierając kształt lampy, kolor światła i jego natężenie i kierując je na ciekawą rzeźbę lub obraz, stworzysz ciekawy i dyskretny klimat salonu. Jeśli masz stare ale wartościowe meble, warto pokusić się o wymianę tapicerki. Zobaczysz stare meble ale w nowej odsłonie . Efekt będzie natychmiastowy. Wykorzystaj pusta ścianę i spróbuj umieścić tam duże lustro. Wybierz ozdobną, interesujący ramę. Duże lustro powiększy optycznie salon i dekoracyjne rozświetli go.

Skontaktuj się z nami