Aranżacja wnętrz

Aranżacja tarasu

Taras to letni salon, to miejsce, w którym przez kilka ciepłych miesięcy chętnie odpoczywamy w najzdrowszych warunkach, bo na świeżym powietrzu. Możemy tu  wypić poranną kawę, zjeść posiłek, wypocząć po pracy, poczytać, a także przyjmować gości. Oprócz odpowiedniej aranżacji tarasu, ważne jest jego najbliższe otoczenie, otoczenie tak zaprojektowane, by korzystanie z tarasu... Czytaj więcej... »

Aranżacja i wykończenie przedpokoju

Aranżacja przedpokoju Przedpokój jest wizytówką domu a  wykończenie przedpokoju  zapowiedzią tego, czego możemy oczekiwać w dalszej części mieszkania. Przedpokój powinien być pomieszczeniem estetycznym, funkcjonalnym oraz współgrać z całą aranżacją. Może być oddzielnym, przechodnim pomieszczeniem lub łączyć się z na przykład z salonem. Przedpokój – ściany i podłoga W niewielkim przedpokoju ważną rolę odgrywa... Czytaj więcej... »

Wykończenia wnętrz – style

Aranżacja wnętrz mieszkania bądź też domu w wybranym stylu dekoracyjnym pozwala zachować ład i harmonię w każdym pomieszczeniu. Wśród nowatorskich stylów, aprobowanych zarówno przez rzesze projektantów, jak i samych klientów i amatorów dobrego smaku należą: styl skandynawski,  glamour,  minimalistyczny oraz pop-art. Ładnie i schludnie – styl skandynawski Styl skandynawski charakteryzuje się przede... Czytaj więcej... »

Beton architektoniczny

Zwyczajowo beton kojarzy się nam z czymś surowym i brzydkim. Tymczasem beton architektoniczny, to świetny materiał do aranżacji wnętrz. Czym jest i jakie ma zastosowanie w wykańczaniu wnętrz? O tym poniżej. Beton w architekturze Coraz częściej w projektach wnętrz, dekoracji pomieszczeń, projekty wnętrz opierają się na betonie architektonicznym. Ten powszechnie stosowany materiał,... Czytaj więcej... »

Płytki cementowe

Orientalna aranżacja Inspirowane wzornictwem klasycznym bądź orientalnym, płytki cementowe są jednym z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych. Charakterystyczne dla krajów Półwyspu Iberyjskiego, jak również Morza Śródziemnego, zyskują sobie coraz to większe grono entuzjastów również w Polsce. Firmy wykończeniowe od niedawna proponują nowoczesną technologię ich montażu i zabezpieczenia. Płytki cementowe w aranżacji Płytki cementowe... Czytaj więcej... »

Małe mieszkanie i minimalizm

Minimalizm we wnętrzach Minimalizm charakteryzuje się przede wszystkim umiarkowaną ilością mebli, wręcz niezauważalną detali, a także prostotą ich formy. Styl minimalistyczny w wykończeniu  małych mieszkaniach odgrywa zasadniczą rolę, wpływając korzystnie nie tylko na samą aranżację wnętrz, jak i samopoczucie mieszkańców. Przejawia się w harmonijnie dopasowanych elementach wyposażenia, odznaczający się stonowaniem barw, lekkością i... Czytaj więcej... »
Farby tablicowe i magnetyczne

Farby tablicowe i magnetyczne

Magntycznie Farby tablicowe i magnetyczne to innowacyjne rozwiązania dla wszystkich osób, które w aranżacji pomieszczeń szukają niecodziennych pomysłów. Sprawdzające się nie tylko w pokojach dziecinnych są nowym rozwiązaniem technicznym wielu biur i gabinetów. Nowoczesne farby tablicowe pozwalają uzyskać powierzchnię podobną do tej, jaką posiada tablica szkolna. Tak więc po wykończonej farbą tablicową na... Czytaj więcej... »
Oświetlenie w łazience – aranżacja

Oświetlenie w łazience – aranżacja

Czy zastanawiałeś się nad oświetleniem w łazience lub pokoju kąpielowym? Większość klientów przywiązuje do oświetlenia w łazience znaczenie marginalne. Do nich właśnie adresujemy ten artykuł. Łazienka źle oświetlona może przygnębić półmrokiem, rzucać ostre światło, powodując zmęczenie oczu albo uniemożliwiać właściwą toaletę czy makijaż. W obliczu aranżacji i wykończenia mieszkania i jego łazienki warto poświecić trochę... Czytaj więcej... »
Drewno i metal w projektach wnętrz

Drewno i metal w projektach wnętrz

Projektanci wnętrz dobierają niekiedy materiały zaskakująco rożne od siebie tak pod względem pochodzenie,kształtu, kolorystyki jak i struktury i robią to z zaskakująco dobrym skutkiem.  Dla mnie najciekawsze jest połączenie tak dalekich od siebie materiałów jak drewno i metal. Drewno i metal Miękkie, ciepłe drewno mocno kontrastuje  z zimnym, twardym metalem. Drewno jest... Czytaj więcej... »
Nasza firma w naszym domu

Nasza firma w naszym domu

Dobrze urządzone  biuro w domu, może okazać się komfortowym i funkcjonalnym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby pogodzić życie rodzinne z zawodowym. Biuro w mieszkaniu pozwala na pracę w domowych warunkach oraz umożliwia zminimalizowanie kosztów związanych z wynajęciem biura w innym miejscu. Jednak, aby biuro spełniało w pełni swoje zadanie, powinno być odpowiednio... Czytaj więcej... »
Na tapecie foto tapeta

Na tapecie foto tapeta

Jeszcze kilkanaście lat temu fototapety były synonimem kiczu, tandety oraz niechlubnym symbolem PRL-u. Obecnie w nowej odsłonie są uosobieniem dobrego smaku, pozwalającym w interesujący sposób zaaranżować niemal każde wnętrze. Jednak od pierwowzoru obecne współczesne tapety różnią się niemal wszystkim –  fotografie cechuje przede wszystkim wysoka jakość, a wśród popularnych motywów na projektach... Czytaj więcej... »
Klasyczny wystrój wnętrz

Klasyczny wystrój wnętrz

Dlaczego niektóre mieszkania po wielu latach od ich aranżacji wyglądają na zmęczone, nudne, podczas gdy inne – zawsze przyciągają uwagę swoja świeżością? W jaki sposób zaprojektować dom by przez wiele lat nie przytłaczał a jego standard był powszechnie akceptowany? KLASYCZNE WZORNICTWO Jeśli chcesz mieć mieszkanie o ponadczasowym wyglądzie, świeże i nadal nowoczesne, powinieneś... Czytaj więcej... »
Panele dekoracyjne 3D

Panele dekoracyjne 3D

Jeszcze niedawno wydawać się mogło, że okres świetności paneli ściennych minął bezpowrotnie, jednak współczesne trendy designerskie udowadniają, że nic bardziej mylnego. Architekci wnętrz w wykończeniach wnętrz proponują panele w unowocześnionym wariancie i ta nowość na rynku aranżacji wnętrz  cieszy się rosnącą popularnością. TRÓJWYMIAROWO Trójwymiarowe panele od klasycznej wersji odróżnia przede wszystkim wypukły wzór,  umieszczony  na... Czytaj więcej... »

Terapia kolorami w mieszkaniu

Terapia kolorami ma coraz większą popularność, szczególnie wśród osób, którzy cierpią z powodu depresji. Istnieje wiele produktów, terapii kolorami na rynku, w tym terapia kolorami za pomocą kulek do kąpieli, mydeł i płynów do kąpieli. Można również umieścić kolorowe soczewki na źródle światła, aby cały pokój wypełnić wybranym światłem lub po prostu... Czytaj więcej... »
Remont domu- zgłoszenie i pozwolenie

Remont domu- zgłoszenie i pozwolenie

Remont domu wiąże się nie tylko z podejmowaniem ważnych decyzji estetycznych, ale wymaga również znajomości przepisów prawnych. Zanim zlecimy usługi remontowe, powinniśmy sprawdzić, czy zaplanowane przez nas czynności będą zgodne z prawem. Zakres robót, które możemy wykonać bez pozwolenia na budowę lub zgłoszenia w urzędzie miasta lub starostwie, wbrew pozorom, jest niewielki.... Czytaj więcej... »
1 2