Naturalny kamień w łazience

Istnieje stereotyp łazienki, w której idealnym materiałem dekoracyjnym są płytki ceramiczne. Jest jednak alternatywa…W nowoczesnych łazienkach coraz częściej stosuje się elementy dekoracyjne z kamienia naturalnego

MARMUR, GRANIT, TRAWERTYN?

Można je wykorzystać przy wykonywaniu podłóg okładzin ścian, przy zabudowie wanien bądź kabin prysznicowych. Płytki z naturalnych kamieni idealnie wpasują się w każdy pomysł aranżacyjny Twojej łazienki. Większość naturalnych kamieni jest trwała, odporna na ścieranie i zabrudzenia. Możemy wybierać z bardzo szerokiego asortymentu barw, faktur i połysku jakimi charakteryzują się kamienie naturalne.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów naturalnego kamienia, który można rzeźbić, uwydatniać jego naturalne piękno, i z których można zaaranżować ciekawe dodatki lub zaprojektować zupełnie wyjątkową łazienkę. Przed podjęciem decyzji o zastosowaniu naturalnych kamieni w Twojej łazience, zapoznaj się z ich rodzajami i właściwościami:

Łupek

Bardzo wytrzymały, naturalny kamień o nieco dzikiej urodzie. Łupek jest wysoce zalecany do zastosowań łazienkowych. Łatwy w czyszczeniu, a przy odpowiedniej konserwacji może być niemal odporny na plamy. Występuje w szerokiej gamie kolorystycznej.

Kwarcyt

Jeden najbardziej odpornych kamieni jakie są dostępne na rynku. Jego kolory to szeroka gama: od powtarzających się wzorów sekwencyjnych do wielobarwnych unikalnych formacji. Kamień ten bardzo dobrze sprawdza się w powierzchniach łazienkowych, gdyż jest odporny na zabrudzenia i penetrację wody oraz posiada antypoślizgową teksturę.

Wapień i Trawertyn

Oba kamienie mają podobne właściwości. Bardziej miękkie i przepuszczalne niż łupek czy granit. Przykuwają uwagę atrakcyjnością wzorów jakie w nich powstają. Ładnie się prezentują w łazience, jednak nie są tak odporny na plamy, ani tak trwałe jak łupek czy kwarcyt.

Piaskowiec

Dobry wybór do wykończenia łazienki. Kamień w kolorach ziemi o delikatnej teksturze. Najważniejszym jego czynnikiem jest miękkość i przepuszczalność. Idealnie współgra z elementami szklanymi, metalowymi czy drewnianymi.

Marmur

Klasyczny kamień o niezwykłej elegancji. Bogactwo dramaturgii kolorów i powierzchnia, którą można wypolerować na wysoki połysk potrafią stworzyć wyjątkowy efekt w Twojej łazience. Przed jego wyborem należy pamiętać, że kamień ten ze względu na gładką powierzchnię może być bardzo śliski, delikatność wzmaga jego podatność na odpryski oraz środki zawierające chlor i kwasy.

Granit

kamienie2Bardzo trwały materiał, który nadaje się do pokrycia powierzchni ściennych i podłogowych. Posiada duże możliwości dekoracyjne. Występuje w bardzo różnorodnej gamie kolorystycznej co pozwala na stworzenie niezwykłych elementów aranżacyjnych.

Jest kwasoodporny co podnosi jego atrakcyjność w kwestiach pielęgnacyjnych i użytkowych. Dlatego sprawdza się na blatach pod umywalkę, półkach czy parapetach.Naturalny kamień może znacznie poprawić wygląd Twojej łazienki. To materiał o unikalnych właściwościach, wysokiej wytrzymałości i odporności, a także o szerokich możliwościach zastosowania.

Odpowiednio impregnowany będzie uatrakcyjniał wnętrze przez wiele lat. A co z kosztami? Pewnie nie raz słyszałeś, że kamień naturalny to ogromne koszty i boisz się, że nie będzie Cię na to stać. W praktyce dość często okazuje się, że opinia o bardzo wysokiej cenie kamienia naturalnego jest nieprawdziwa. Zdobądź informacje u pewnego źródła zanim podejmiesz ostateczną decyzję o remoncie.

Skontaktuj się z nami