Oświetlenie w łazience – aranżacja

Oświetlenie w łazience – aranżacja

Czy zastanawiałeś się nad oświetleniem w łazience lub pokoju kąpielowym? Większość klientów przywiązuje do oświetlenia w łazience znaczenie marginalne. Do nich właśnie adresujemy ten artykuł. Łazienka źle oświetlona może przygnębić półmrokiem, rzucać ostre światło, powodując zmęczenie oczu albo uniemożliwiać właściwą toaletę czy makijaż.

W obliczu aranżacji i wykończenia mieszkania i jego łazienki warto poświecić trochę czasu na przemyślenie jej oświetlenia. Warto sięgnąć tu po pomocną dłoń projektanta wnętrz a wybór oprawa w Warszawie jest bardzo bogaty

Oświetlenie funkcyjne

owla2Oświetlenie funkcyjne to pomoc w istotnych czynnościach takich jak makijaż, golenie, malowanie paznokci, układnie włosów czy mycie zębów. To oświetlenie powinno znaleźć swoje miejsce bezpośrednio nad lustrem lub po obu stronach lustra.

Preferowane są tu oprawy typu halogenowego, żarowego lub LED, ale nierzucające cienia. W obszarze prysznica i wanny zaleca się oświetlenie zagłębione w suficie, w oprawie wodoszczelnej.

Oświetlenie kierunkowe, akcentujące

Czy masz ładną łazienkę? Czy jest w niej coś, co chcesz wyeksponować? Jeśli masz dekoracyjny element, którego wygląd warto podkreślić, to możesz wybrać odpowiednie oświetlenie akcentujące, zwykle instalowane pod odpowiednim kątem na ścianie, w podłodze lub suficie

Oświetlenie ogólne

owla3Oświetlenie ogólne można uzyskać montując lampy wiszące, żyrandole i oświetlenia halogenowe Ten rodzaj oświetlenia zapewni równomierne rozłożenie światła w całym pomieszczeniu. Polecamy tu konsultacje z architektem wnętrz lub dekoratorem.

 

Oświetlenie dekoracyjne

owla4Twoja łazienka potrzebuje trochę blasku! Rozważ dekoracyjne kinkiety lub ukryte liniowe oświetlenie LED w takich miejscach jak na przykład oświetlenie pod wanną czy w obrębie półek.

Zainteresowaliśmy Cię zainstalowaniem nowego oświetlenia w łazience? Na szczegółowe pytania dotyczące Twoje łazienki odpowie Ci projektant wnętrz.

Skontaktuj się z nami