Płytki cementowe

Płytki cementowe

Płytki cementowe

Orientalna aranżacja

Inspirowane wzornictwem klasycznym bądź orientalnym, płytki cementowe są jednym z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych.

Charakterystyczne dla krajów Półwyspu Iberyjskiego, jak również Morza Śródziemnego, zyskują sobie coraz to większe grono entuzjastów również w Polsce. Firmy wykończeniowe od niedawna proponują nowoczesną technologię ich montażu i zabezpieczenia.

Płytki cementowe w aranżacji

Płytki cementowe charakteryzujące się niezwykłą trwałością i wytrzymałością, idealnie sprawdzają się w wykończeniach wnętrz – łazienkach, kuchniach oraz wszelkich pomieszczeniach, w których podłoga stanowi istotny element aranżacyjny wnętrza (salon, sala balowa).

Posiadające oryginalne wzory doskonale sprawdzają się w wykończeniach wnętrz – również na ścianach. W odróżnieniu od tradycyjnej płytek, płytki cementowe wytwarzane są ręcznie ze specjalnego materiału, tak by dawny budulec został w pełni odwzorowany.

Co ciekawe, dzisiejsze płytki cementowe zdobione są dodatkowo platyną, masą perłową czy szklanymi elementami. Specjalistyczna firma wykończeniowa podpowie gdzie i jak zastosować je we wnętrzu mieszkania

Rodzaje płytek cementowych

Arabska stylistyka

Wśród szerokiej gamy płytek cementowych marokańskie terazzo zyskują sobie największą popularność. Formowane w procesie produkcji ręcznej z masy cementowej, pigmentów nieorganicznych, marmuru oraz piasku posiadają właściwą dla siebie gładką powierzchnię.

Jeszcze do niedawna dostępne wyłącznie w jednym kolorze, dziś produkowane są z wielokolorowymi wzorami. Marokańskie płytki cementowe dobrze współgrają z drewnem.

Nadające pomieszczeniom indywidualnego charakteru są idealnym akcentem aranżacyjnym. Minusem płytek marokańskich jest mała wrażliwość na ujemne temperatury – winno się stosować jedynie we wnętrzach.

Prowansalski wzór

Prowansalskie płytki cementowe wyróżniają się swoimi dla siebie kolorami: żółtym, łagodnym fioletem oraz błękitem. Obejmujące rozmaite wzory geometryczne i kwiatowe idealnie sprawdzają się w kuchni.

Dzięki tradycyjnej formie prostokąta, w jaką zostają ułożone płytki cementowe prowansalskie, możliwe jest wyznaczenie określonej strefy, na przykład wokół stołu. Prowansalskie płytki doskonale komponują się z jasnymi meblami i dodatkami.

Hiszpańska tonacja

Cementowe płytki hiszpańskie w odróżnieniu od kolorowych marokańskich i prowansalskich płytek wyróżniają się stonowanymi barwami, głównie czarnym, zielonym, granatowym lub bordo.

Powstałe w procesie hydraulicznej produkcji są bardzo wytrzymałe, dzięki czemu mogą być stosowane również na zewnątrz (balkon, taras).

Nowoczesne płytki cementowe nawiązujące między innymi do dawnych kultur Wschodu znajdują zastosowanie w rozmaitych pomieszczeniach. Jako akcenty dekoratorskie tworzą unikatowe wnętrza

 

Skontaktuj się z nami