Podłoga – lakier czy olej?

Podłoga – lakier czy olej?

Tradycyjny lakier

Lakierowana podłoga, położona w miejscu, gdzie nie będzie narażona na niszczące działanie piasku i wilgoci i używana delikatnie przez osoby dorosłe, prawdopodobnie przez wiele lat będzie świetnie służyć i nie będziemy musieli jej poddawać renowacji.Warto wcześniej rozważyć rodzaj lakieru. Modne podłogi warstwowe gwarantują elastyczność lakieru przy zwiększonej odporności na zarysowania.

Ekologiczny olej

Dobry olej ma tyle zalet, że umożliwia bardzo trwałą ochronę drewna. Olejowanie pozwala na zachowanie naturalnego wyglądu drewna. Olej głęboko wnika w drewno, dobrze je w ten sposób impregnując. Warto wiedzieć, iż rysy na olejowanej podłodze, nie zmieniają swojego koloru, a drewno w niewielkich ubytkach pęcznieje, wypełniając zarysowania.

Wynik porównania

Podłoga drewniana pokryta olejem, lepiej niż lakierowana, sprawdzi się w pomieszczeniach, szczególnie tych bardziej obciążonych ruchem, np. w korytarzach lub bezpośrednio przy wejściu do mieszkania. Minusem jest to, że nieco więcej czasu trzeba natomiast poświęcić jej pielęgnacji.Zabiegi polegające na wcieraniu oleju w drewno, należy wykonywać raz na pół roku.

Skontaktuj się z nami