Pokój dziecięcy – aranżacje

Pokój dziecięcy – aranżacje

Dzieci uwielbiają korzystać z wolność i spędzać czas na szalonej zabawie. Ich uwagę przyciągają kolorowe przedmioty wewnątrz i na zewnątrz domu. Jako rodzice powinniśmy pozwalać im zachwycać się otaczającą rzeczywistością, puszczać wodze fantazji i cieszyć się radością z naturalnych, otaczających je przedmiotów.

Atrakcyjnie i zabawinie

Jeśli chcesz, by Twoje dziecko równie dobrze spędzało czas w domu musisz zaprojektować interesującą i pełną atrakcji przestrzeń do przebywania. W tym celu warto sięgnąć po fascynujące, kolorowe motywy do dekoracji ścian i umieścić zabawne przedmioty w pokoju dziecięcym.

Teraz pewnie Twoje poczucie estetyki miesza się z myślami jak udekorować dziecięcy pokój w sposób, który będzie najbardziej zadowalał Twoją pociechę. A więc omówmy kilka najbardziej funkcyjnych zestawów kolorystycznych, motywów, które rozbudzą wyobraźnie i zainteresowania Twojego dziecka.

Motyw kreskówek

Dzieci uwielbiają oglądać kreskówki i animowane postaci. Warto więc dopasować się do ich wymagań przez zamieszczenie rysunków czy obrazków różnych bajkowych bohaterów na ścianach. Takie kultowe postacie z kreskówek jak: Myszka Mickey, Kaczor Donald, Kubuś Puchatek przekształcą dziecięcy pokój w krainę przyjemności.

Motyw przygody

Motyw przygody na ścianach w pokoju dziecięcym odgrywa istotna rolę w zaspokajaniu ich ciekawości. Bardzo wygodne w uzyskaniu interesujących efektów są naklejki na ścianę lub tapeta.
Całość wspomagają utrzymane w podobnym tonie materiały na zasłony, nakrycie łóżka czy poduszki, zadrukowane postaciami zwierząt: koni, tygrysów, słoni. Zamiast zwierząt można zastosować zdjęcia owadów – efekt końcowy będzie równie zniewalający.

Motyw filmowy

Filmy animowane uwielbiają oglądać wszystkie dzieci. Filmy, począwszy od Alladyna do Toy Story, przenoszą je w magiczny świat wyobraźni. Motyw filmowy można uzyskać nie tylko przez kupowanie ubrań dla dzieci z ulubionymi bohaterami, ale przede wszystkim przez tematyczne dodatki do mebli, tapety czy nawet własnoręcznie namalowane postaci.

Motyw fantastyki

Realistyczne motywy to najlepszy wybór do pokoju dziecięcego. Malowanie niesamowitych, nieograniczonych wyobraźnią kształtów na ścianie może wspomóc i rozwijać dziecięce umiejętności. Pozwól dziecku bawić się jego osobistą przestrzenią, która zaangażuje go w kreatywne działania takie jak szkicowanie i wypełnianie tych szkiców kolorami.

Skontaktuj się z nami