Remont mieszkania w kamienicy

Remont mieszkania w kamienicy

Większość infrastruktury mieszkaniowej w Warszawie jest „wiekowa” i zaniedbana. Obok niej, wyrastają jak grzyby po deszczu, nowe nieruchomości, często stawiane w formie plomby w obszarze zabudowy, starej” Warszawy.

 Stare ale z klimatem

kamienica

Na szczęście, wiele obiektów mieszkalnych, mimo zniszczeń wojennych, ocalało. Na szczególną uwagę, zasługują małe kamienice położone na Pradze a szczególnie na Saskiej Kępie. Ulica Francuska i jej odnogi np. Walecznych czy Gruzińska gdzie właśnie przeprowadzamy remont mieszkania na działce sąsiadującej z Ambasadą Malezji, to przykład ocalałego budownictwa przedwojennego.

 

remont Saska KepaJakie to są domy? Z reguły, dwupiętrowe, 6-cio lokalowe, bez centralnego ogrzewania, z wąskim wjazdem na posesje, starą instalacja elektryczna, gazową, jednak o grubych murach, solidnych fundamentach i trwałych stropach. Średnia wysokość  remontowanych mieszkań w tych kamienicach to 310cm.

 

remont kamieniceJakkolwiek przeciętne remontowane mieszkanie w  kamienicy nie posiada garażu ani miejsca parkingowego, to jest ono marzeniem najzamożniejszej grupy warszawian, która uważa, że mieszkanie w tej okolicy to splendor zarezerwowany dla niewielu.

Aby przekonanie o wartości mieszkania na Saskiej Kępie miało uzasadnienie merytoryczne i stało się satysfakcjonujące, nie tylko z uwagi na położenia, powinniśmy po tylu latach zafundować mu restauracje, czyli solidny, generalny remont mieszkania

 

Co remontujemy?

remont kamienicy WarszawaTaki remont to niemal wszystko od nowa. Przede wszystkim, pozbywamy się starych desek, zwykle sosnowych zastępując je dębowym parkietem, prostujemy ściany oraz krzywe zaniedbane sufity. Zdecydowanie musimy wymienić instalacje: kanalizacyjną, wodną, elektryczna i często wentylacyjną a już na pewno  kominową.

Nieodzowną operacja jest wymiana skrzynkowych, zimnych okien. Stare przedwojenne drzwi, zwykle wypaczone, zastępujemy drzwiami o współczesnej technologii, jednak nawiązujące do okresu

Skontaktuj się z nami