Remonty starych domów

Remonty starych domów

Kapitalny remont domu

Niezależnie od tego, czy decydujemy się na zakup starego domu świadomie, czy dziedziczymy go w spadku po naszych bliskich, tego typu budynek zwykle trzeba poddać  remontowi. Jest to przedsięwzięcie wymagające niemałego nakładu pracy oraz logicznego, precyzyjnie określonego planu, dlatego powinniśmy się do niego solidnie przygotować.

Remont starego domu – formalności

starydom1Warto jasno określić kolejność czynności, bowiem znacznie ułatwi to koordynację prac oraz zapobiegnie chaosowi i nieprzewidzianym sytuacjom. Jeśli nasz dom ma już swoje lata przed przystąpieniem do remontu lub przebudowy, należy zorientować się, czy z uwagi na ich charakter nie będą wymagały specjalnych pozwoleń lub czy budynek nie jest pod szczególnym nadzorem konserwatorskim i architektonicznym…

Harmonogram remontu

Harmonogram jest niezbędny. Należy bowiem najpierw  rozwiązać problemy, których zaniedbanie mogłoby mieć katastrofalne skutki w trakcie remontu. Jeśli na przykład i dach wymaga renowacji powinniśmy do niej przystąpić, jak najszybciej, bowiem inne prace remontowe w takiej sytuacji nie mają sensu. W następnej  kolejności wskazane jest również ewentualne osuszenie ścian oraz ocieplenie przemarzających murów podniszczonych zębem upływającego czasu.

starydom2Tego typu przedsięwzięcie trzeba również dobrze rozplanować w czasie. Niewątpliwie wymiana dachu lub osuszanie ścian to czynności, które najlepiej będzie wykonywać wiosną lub latem, zaś prace wykończeniowe mogą być robione niezależnie od warunków pogodowych. Stary budynek może mieć ukryte wady, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Dlatego przed rozpoczęciem prac warto sprawdzić stan instalacji, kanalizacji oraz komina.

Kosztorys remontu

Jeśli określimy zakres czynności remontowych, które trzeba wykonać na początku prac, następnie powinniśmy zrobić symulację finansową i w zależności od tego planować kolejne kroki. Jeśli znajdziemy odpowiednich fachowców warto, spisać umowę, w której zostanie określony zakres prac, czas zakończenia remontu..  Remont starego domu stanowi niewątpliwie nie lada wzywanie, jeśli jednak jasno opracujemy precyzyjny plan działania i postaramy się o dobrą ekipę budowlaną, możemy uniknąć wielu problemów oraz niedogodności. Jeśli czeka nas przebudowa domu – postarajmy się o dobrego architekta

Skontaktuj się z nami