Stare mieszkanie do remontu

Stare mieszkanie do remontu

Remont  mieszkania w bloku

Remont starego mieszkania w bloku to zawsze duże wyzwanie a tym bardziej, jeżeli remontowane mieszkanie jest stare, bowiem może się okazać, że ilość prac, które należy wykonać jest większa ni z przypuszczaliśmy.

Dlatego przed przystąpieniem do remontu  mieszkania w bloku należy określić zakres wykonywanych prac.Jeżeli decydujemy się na zakup starego mieszkania  powinniśmy zasięgnąć fachowej porady na temat stanu stropów, instalacji, podłóg i tynków.

Remont instalacji elektrycznej

W trakcie remontu starych mieszkań zaleca się wymienić instalację elektryczną tak, by były spełnione wymagane podstawowe warunki bezpieczeństwa. Ilość nowego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, który jest niezwykle wrażliwy na przepięcia, wymaga podłączenia do bardzo dobrze zabezpieczonej instalacji.

W momencie, kiedy w mieszkaniu jest za mało obwodów bądź też do zasilania gniazd wtyczkowych wykorzystano zbyt cienki miedziany lub aluminiowy przewód instalacja jest do wymiany.

Remont instalacja wodnej i c.o.

Na trwałość instalacji wpływ mają użyte materiały, prawidłowość montażu czy intensywność użytkowania. Nagromadzony w rurach osad doprowadzający do niedrożności to pierwsza oznaka problemów z instalacją.

Usuwanie starej instalacji wiąże się z demontowaniem starych żeliwnych rur. Nowa instalacja winna uwzględniać odpowiednie spadku rur oraz odległość połączeń od pionu. Podobnie wygląda sprawa z modernizacją lub wymianą centralnego ogrzewania. Nowa instalacja grzewcza to lepszy komfort mieszkania i zmniejszenie kosztów energii nawet o 30%.

Remont podłogi

Na czas remontu w starym mieszkaniu dobrze jest wymienić zniszczone drewniane deski lub parkiet. Firmy remontowe przed przystąpieniem do prac winny określić stan techniczny podłogi. W przypadku, gdy parkiet nie jest zagrzybiony bądź nie ugina się, można położyć nową podłogę na starej.

W innym przypadku lepiej położyć podłogę od nowa. Oczywiście w momencie, gdy stan techniczny podłogi jest nienagminny, idealnym rozwiązaniem jest wycyklinowanie. Nasza firma remontowa przeprowadziła wiele remontów starych i zabytkowych mieszkań w Warszawie

Skontaktuj się z nami