Sztukateria wewnętrzna

Sztukateria wewnętrzna

Sztukateria ma swoją długą historię. Stosowana już w starożytności przez Greków i Rzymian, prawdziwy okres świetności przeżywała w renesansie i baroku. Współczesne trendy designerskie świadczą o tym, że również obecnie tego typu zdobienia nie straciły na aktualności, ciesząc się uznaniem wśród tak wśród klientów jak i architektów wnętrz.

Nie tylko w pałacu

sztukateria2Współczesna sztukateria łączy w sobie tradycję z nowoczesnością, dzięki czemu może być wykorzystana zarówno w klasycznych stylizacjach, jak również we wnętrzach o klimacie bardziej nowoczesnym. Takie zdobienia świetnie sprawdzą się w aranżacji wnętrz jako dekoracja ścian, sufitów, a także drzwi i okien.

W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, możemy zdecydować się na montaż sztukaterii w różnych miejscach: cokoły przy podłodze, które nadadzą pokojowi stabilności, albo gzymsy w okolicach sufitu pozwalające na optyczne podwyższenie lub obniżenie pomieszczenia. Z kolei sztukateria ścienna ożywi i zaakcentuje wybrany przez nas fragment wnętrza. Tego typu zdobienia świetnie sprawdzą się także na styku ścian i okien lub drzwi.

SZTUKATERIA WEWNĘTRZNA

Sztukateria poliuretanowa

sztukateria3Największą popularnością cieszy się wariant poliuretanowy, który charakteryzuje się lekkością, odpornością na uderzenia oraz wilgoć. Montaż sztukaterii taki rodzaju  nie obciąża konstrukcji budynku oraz przy niewielkich przekrojach jest elastyczny, dzięki czemu ekipa montażowadobrze zamaskuje nierówności ścian.wbogacając wystrój wnętrza

Sztukateria styropianowa

Wykańczając wnętrze można zdecydować się również na sztukaterię styropianową, która jest lekka, nietoksyczna, a także może zostać pomalowana na dowolny kolor. Jej wadą jest porowatość wymagająca ręcznego wygładzenia przed montażem.

Sztukateria gipsowa

Dużo cięższy jest wariant gipsowy. Ze względu na delikatną strukturę powinien być wykonywany z dużą ostrożnością, najlepiej przez wykwalifikowaną ekipę wykończeniową. Oferta handlowa producentów sztukaterii gipsowej, podobnie jak pozostały rodzajów sztukaterii, jest niezwykle bogata w różnorodne kształty, przekroje i wymiary.

Róznorodność wzornictwa

sztukateria4Dostępne są m.in. listwy okienne,bonie, konsole, gzymsy podokienne, listwy narożnikowe oraz do wykonania podświetleń sufitów, listwy wykończeniowe drzwi, łuki, pilastry i głowice, rozety i kopuły sztukateryjne. W szerokim wyborze występują gzymsy, cokoły i listwy przypodłogowe a także reliefy, panele w formie boazerii angielskiej, wsporniki, kroksztyny, nisze pomagające podtrzymać konstrukcję budynku lub póki, narożniki ścienne i sufitowe

Sztukateria każdemu pomieszczeniu pozwoli nadać unikalny, wyrafinowany charakter.Taki rodzaj elementów dekoracji wnętrz to doskonała propozycja dla osób chcących stworzyć elegancką i stylową aranżację przestrzeni, opartą na współczesnych trendach, które swoje źródło mają w długoletniej tradycji.

Sztukaterię stosuje się w aranżacji wnętrz, jako miejscowy element dekoracyjny. Przy okazji remontów i wykończeniu nowych domów, coraz cześciej aiega sie do tej wdzięcznej metody wystroju wnętrz. Odpowiednio wkomponowane elementy sztukaterii podkreślą wybrany przez nas fragment wnętrza.

Skontaktuj się z nami