Terapia kolorami w mieszkaniu

Terapia kolorami ma coraz większą popularność, szczególnie wśród osób, którzy cierpią z powodu depresji. Istnieje wiele produktów, terapii kolorami na rynku, w tym terapia kolorami za pomocą kulek do kąpieli, mydeł i płynów do kąpieli. Można również umieścić kolorowe soczewki na źródle światła, aby cały pokój wypełnić wybranym światłem lub po prostu zakupić kolorowych żarówek.

W codziennym życiu jesteśmy otoczeni wieloma kolorami ale tylko w naszym domu możemy najefektywniej zadbać by dominował w nich kolor zgodny z zasadami terapii kolorami. Najłatwiej malując, zmieniać kolor farb na ścianach w celu szybkiego złagodzenia objawów depresji.

Różne kolory mogą leczyć różnego rodzaju depresje.

Niebieski to uspokajający kolor dla tych, których depresja jest oparty na stresie i niepokoju. Żółty i pomarańczowy ma zachęcić do odczuwania radości życia. Czerwony kolor jest stymuluje do aktywności i jest stosowany gdy jesteśmy ospali, zmęczeni.

Biały kolor jest doskonały dla tych, którzy cierpią z powodu depresji sezonowej a zielona barwa okazuje się najbardziej uniwersalna – jest polecana w leczeniu różnych rodzajów depresji. Osoby ciepiące z powodu depresji zobaczą szybkie rezultaty terapii kolorami.

Skontaktuj się z nami