Wykończenia wnętrz – style

Aranżacja wnętrz mieszkania bądź też domu w wybranym stylu dekoracyjnym pozwala zachować ład i harmonię w każdym pomieszczeniu. Wśród nowatorskich stylów, aprobowanych zarówno przez rzesze projektantów, jak i samych klientów i amatorów dobrego smaku należą: styl skandynawski,  glamour,  minimalistyczny oraz pop-art.

Ładnie i schludnie – styl skandynawski

Styl skandynawski charakteryzuje się przede wszystkim przestronnością, ładem i funkcjonalnością. I choć wielu osobom kojarzy się z zimnym, surowym stylem, styl skandynawski w praktyce nadaje wnętrzom bardzo przytulnego charakteru. Głównymi kolorami stylu skandynawskiego są biel, szarość oraz brąz.

łazienkaNaturalne drewno czy naturalne materiały takie jak len, bawełna czy wełna są mocnymi akcentami stylu skandynawskiego. Funkcjonalne proste meble o regularnych kształtach w stonowanych kolorach nadają pomieszczeniom zaaranżowanym w stylu skandynawskim wyrazistości.

Istotne znaczenie dla północnego stylu ma również oświetlenie. Liczne ciepłe elementy oświetleniowe (lampy stojące, stołowe, plafony) podkreślają ciepły ton wnętrza.

Na bogato – styl glamour

Pełen blasku, kolorów i przepychu styl glamour doskonale sprawdza się w aranżacjach zarówno mieszkań, jak i domów. I choć przez wielu uważany jest za styl nieco kiczowaty, to pomieszczenia zaprojektowane zgodnie z jego normami, są niezwykle wyraziste.

Sam styl charakteryzuje się bogactwem kolorów. W odróżnieniu od wielu stylów, w których biel i szarość zajmują czołowe miejsca, w stylu glamour na piedestale stoi paleta róży i fioletów, która doskonale sprawdza się w połączeniach z jasnymi dodatkami.

Pąłac - aranżacjaObok mocnych kolorów, styl glamour bez wątpienia nie mógłby zaistnieć gdyby nie wszechobecny blask przejawiający się w kryształowych żyrandolach, atłasowych poszewkach czy wielkich lustrach z bogato zdobionymi ramami. Zwieńczeniem stylu glamour są stylizowane na antyczne meble oraz dodatki.

Prostota i funkcjonalność – styl minimalistyczny

Minimalizm to styl, w którym dominują proste geometrycznie formy, nacechowane lekkością. Brak tu nagminnych drobiazgów i detali. Jeszcze do nie dawna wyłącznie stonowane, teraz również i kontrastowe kolory łączone z tworzywem sztucznym czy metalem nadają stylowi minimalistycznemu nowoczesnego wyrazu.

Minimalizm wybierany jest najczęściej przez użytkowników niewielkich metrażowo mieszkań, jak również przez osoby ceniące sobie porządek i harmonię.

Kicz w dobrym wydaniu – pop-art

Wykończenie mieszkania ŻOLOBORZMnogość dodatków, komiksowych nadruków, kolorowych plakatów czy też plastikowych akcesoriów w stylu, jakim jest pop-art odgrywa kluczową rolę. Ten niezwykle kolorowy i optymistyczny styl nadaje pomieszczeniom zabawnego charakteru. Dzięki mieszaninie czerwieni, zieleni, żółci, fioletu wnętrza zyskują równie komiksowe tło.

Styl pop-art to odpowiedź na drogie i wysublimowane materiały dekoracyjne. Pop-art nie wymaga  dużych wydatków. Istotnymi w pop-arcie są kreatywność i chęć zabawy dodatkami i kolorami.

Skontaktuj się z nami