Zakres remontów

Po kilkunastu a tym bardziej kilkudziesięciu latach każde mieszkanie wymaga przeprowadzenia prac remontowych. Zakres czynności zależy od stopnia zużycia poszczególnych elementów instalacji. Remonty mieszkań możemy podzielić na kilka etapów, choć zazwyczaj klienci starają się przeprowadzić renowację tak, aby przez kolejne kilkanaście lat nie martwić się o swoje mieszkanie.

Nie tylko ściany i meble

Prace wykończeniowe polegające na pomalowaniu ścian i wstawieniu mebli to wisienka na bardzo skomplikowanym torcie. Bazując na swoim doświadczeniu wiemy, że najważniejsze prace remontowe to wymiana instalacji elektrycznych oraz hydraulicznych na nowe. Ma to szczególne znaczenie, jeśli mieszkanie ma więcej, niż trzydzieści lat, ponieważ nowe instalacje są gwarantem bezpieczeństwa.

Zakres remontów mieszkań

PODŁOGI

Dobrze wykonana podłoga nie tylko ładnie się prezentuje, ale dzięki akustyce (tłumienie odgłosów z piętra niżej) zwiększa komfort wśród lokatorów. Ze statystyk wynika, że podłogi mające powyżej piętnastu lat są mocno zdegradowane i w wielu przypadkach konieczne jest zastosowanie nowej wylewki, aby móc wymienić nawierzchnię na nową. Poniżej zakres prac podłogowych, których nasza firma chętnie się podejmie:

– skuwanie wylewek,
– wylewki tradycyjne oraz samopoziomujące,
– zrywanie parkietów oraz desek,
– wykonanie izolacji poziomej,
– renowacja parkietu lub jego renowacja,
– układanie paneli podłogowych,
– montaż listew przyściennych,
– montaż płytek podłogowych.

ŚCIANY

Remont mieszkań to w głównej mierze prace przy ścianach. W przypadku starszych konstrukcji ważne jest sprawdzenie stanu instalacji elektrycznych, a w przypadku pomieszczeń takich jak łazienka – stanu hydrauliki. Gdy elementy znajdujące się w ścianach są sprawne oraz zabezpieczone, można zabrać się do prac takich jak:

– wyburzenia ścian,
– stawianie ścian murowanych,
– wyburzenia otworów drzwiowych,
– tynki gipsowe, cementowo – wapienne, strukturalne,
– gładzie gipsowe i sztablatura,
– tapetowanie,
– malowanie lateksowe, artystyczne i strukturalne.

SUFIT
Zaraz po ścianach, najważniejszym elementem pomieszczenia jest sufit. Z uwagi na zmieniającą się modę, bardzo wiele rodzin stawia na nowoczesne, często podwieszane sufity. Nasza firma wykonuje szereg prac sufitowych, a w ostatnim czasie wyrośliśmy na liderów w kwestii sufitów dekoracyjnych. Zdajemy sobie sprawę z tego, iż sufit to miejsce mocno doświetlone, dlatego w trakcie prac tynkarskich (tynkowanie i docieranie) bardzo starannie gładzimy całą powierzchnię, aby była idealna, niczym lustro wody.

Zakres naszych prac:

– podwieszanie sufitów płytami g/k,
– docieplanie wełną mineralną lub innymi materiałami,
– tynkowanie oraz docieranie,
– tworzenie sufitów dekoracyjnych,
– instalacja oświetlenia (żyrandole, panele led),
– malowanie.

INSTALACJE ELEKTRYCZNE

Wymiana okablowania w starym mieszkaniu powinna być priorytetem. Nowoczesne kable są dużo bezpieczniejsze oraz bardziej wydajne, dlatego nie potrzeba ich tak wiele, jak kilka dekad temu. Nasza firma kładzie szczególny nacisk na bezpieczeństwo, dlatego przy użyciu nowoczesnych urządzeń dokładnie badamy stan instalacji elektrycznej i wymieniamy wyeksploatowane elementy na nowe. Bardzo ważne jest zaplanowanie rozdzielni tak, aby przy okazji kolejnego remontu dokładnie wiedzieć, gdzie znajdują się przewody oraz tzw. puszki. Nasza firma specjalizuje się w czynnościach takich jak:

– wymiana instalacji elektrycznych na nowe,
– montaż gniazd oraz wyłączników,
– montaż instalacji akustycznej, telewizyjnej oraz internetowej,
– montaż rozdzielni oraz zabezpieczeń,
– dokonanie pomiarów.

INSTALACJE HYDRAULICZNE

Odpowiednie łączenie rur, trójników, odpływów itd. to zadanie dla doświadczonej firmy. W dobie rozwijającej się technologii AGD każda rodzina chce mieć w swoim mieszkaniu nowoczesne zmywarki, kabiny prysznicowe z brodzikami, wanny z hydromasażem i wiele innych wygodnych rozwiązań. Im więcej urządzeń zużywających wodę, tym większa odpowiedzialność firmy, która ma dokonać perfekcyjnej instalacji.

W starszych mieszkaniach dosyć często dochodzi do awarii instalacji hydraulicznych. Ma to związek z ich wyeksplatowaniem oraz faktem, iż dwie dekady temu rury wykonywano z tanich i słabych materiałów. Wymiana hydrauliki powinna odbywać się cyklicznie, co około dwadzieścia lat. Z zakresu hydrauliki nasza firma oferuje:

– remont instalacji w kuchni,
– remont instalacji w łazience,
– montaż umywalki, miski wc, pisuarów oraz bidetów,
– montaż brodzika, kabiny prysznicowej oraz wanny,
– remont pionu kanalizacji wody,
– nowa instalacja CO, kaloryferów, wody i kanalizacji.

PRACE DEKORACYJNE

Remont mieszkania zaczyna dobiegać końca, kiedy fachowcy zaczynają kłaść płytki oraz inne elementy dekoracyjne. Każdy rodzaj dekoracji ma inną strukturę (piaskowiec, terakota, marmur) i wymaga użycia odpowiednich klejów. Bardzo ważna jest też staranność, gdyż jeden błąd w trakcie wykończenia może doprowadzić do tego, że cały remont zwyczajnie nas zawiedzie. Nasza firma zatrudnia odpowiedzialnych specjalistów, którzy mogą się pochwalić wieloletnim doświadczeniem i pracy na najwyższym poziomie. Dzięki temu zakres naszych prac to:

– ułożenie terakoty, glazury, gresu, mozaiki, trawertynu, granitu, marmuru, piaskowca,
– szlifowanie płytek i kamienia, montaż lustra, wykonanie brodzika.

MONTAŻ DRZWI ORAZ OKIEN

Są to prace remontowe wymagające szczególnej uwagi oraz pieczołowitości. Elementy takie jak drzwi czy okna przy nieodpowiednim zainstalowaniu będą przepuszczać chłodne powietrze, co automatycznie przekłada się na wyższe rachunki za ogrzewanie. Nasza firma jest w tej kwestii bardzo doświadczona i do takich sytuacji nigdy nie dopuszczamy. Kilka dni po zamontowaniu drzwi lub okien sprawdzamy ich przepuszczalność i w razie potrzeby, dokonujemy odpowiednich korekt i drobnych poprawek.

Nasza firma oferuje:

– montaż drzwi oraz okien,
– renowacja stolarki drzwiowej i okiennej,
– restauracja zabytkowych okien i drzwi,
– renowacja uszczelek w przypadku okien lub drzwi plastikowych.

WENTYLACJA ORAZ KLIMATYZACJA

Nie tylko firmy korzystają z klimatyzacji, ale coraz więcej właścicieli mieszkań. Starsze mieszkania często dają wrażenie „zamkniętego pudełka” co oznacza tyle, iż skupiają wewnątrz wszystkie zapachy. Warto również zaznaczyć, iż bardzo ważne jest posiadanie drożnych systemów wentylacyjnych i kominowych. Czyszczenie kominów powinno być cykliczne i bardzo dokładne. Oferujemy:

– remont kanałów wentylacyjnych i kominowych,
– montaż instalacji wentylacyjnej,
– montaż instalacji wentylacji i klimatyzacji,
– wszelkie prace udrażniające.

Udany remont gwarancją bezpieczeństwa oraz komfortu

Remont mieszkania pozwoli nam się poczuć o kilkanaście lat młodziej. Możemy w końcu spełnić swoje marzenia i stworzyć takie miejsce, o którym zawsze marzyliśmy. Jako doświadczona firma patrzymy na co z nieco innej strony. Skupiamy się na tym, aby rodzina czuła się po remoncie przede wszystkim bezpiecznie oraz higienicznie. Wszystkich zainteresowanych naszymi usługami zachęcamy do kontaktu oraz działu: „opinie klientów”.