google6781670c9d5e707b.html

Montaż betonu architektonicznego.Warszawa

Montaż betonu architektonicznego.Warszawa

Montaż betonu architektonicznego

Zwyczajowo beton kojarzy się nam z czymś surowym i brzydkim. Tymczasem beton architektoniczny, to świetny materiał do aranżacji wnętrz. Coraz częściej w projektach wnętrz, dekoracji pomieszczeń, projekty wnętrz opierają się na betonie architektonicznym. Ten powszechnie stosowany materiał, znalazł swoje zastosowanie w aranżacji wnętrz nie tylko surowych, ale także w biurach, nowoczesnych lub postindustrialnych pomieszczeniach.Znajduje również swoje zastosowanie jako okładziny ścian, sufitów, jak również jako budulec na doniczki, osłony kominków, ramki. Praktycznie w przypadku betonu architektonicznego wyobraźnia projektanta nie ma granic.

Beton architektoniczny – co to jest?

Czym jest beton beton architektoniczny? Beton architektoniczny, zwany również betonem GRC (z ang. glass fiber reinforced concrete), to specjalna mieszanka wytrzymałego cementu, drobnego kruszywa, a także  nowoczesnych polimerów i plastyfikatorów. Dzięki wzbogaceniu zbrojenia betonu o znaczną ilość włókna szklanego, wykorzystywany w  wykańczaniu wnętrz beton architektoniczny jest znacznie bardziej wytrzymały, a przy tym znacznie lżejszy i cieńszy od zwyczajnego betonu.

Wybierając płyty lub dekory z betonu architektonicznego, bo najczęściej to właśnie w takiej formie sięgamy po tego rodzaju budulec, warto, podczas ich zakupu, zwracać uwagę na kilka czynników.Przede wszystkim warto pamiętać, że drobne włókna szklane, jakie ponad 90% płyt zawiera, są szkodliwe dla zdrowia domowników. A zatem wysokiej jakości płyty, to przede wszystkim płyty betonowe wolne od sztucznych włókien.

Po drugie, warto sprawdzić jego nasiąkliwość. To bardzo ważne, zwłaszcza w pomieszczeniach, gdzie beton będzie narażony na kontakt z wodą i parą. Starajmy się zatem wybierać płyty o niskiej nasiąkliwości, by po ich impregnacji nadal zachowały swoje właściwości.

Beton architektoniczny w wykończeniach mieszkań

Projekty mieszkań i wykończenia podlegają zmianom i różnym trendom. Jednym z takich kierunków, jakie obrano przy okazji aranżacji i wykańczania wnętrz jest zastosowanie we wnętrzach wytrzymałego i noszącego znamiona rękodzieła betonu architektonicznego. Przeglądając poszczególne projekty mieszkań, łatwo zauważyć tendencje do stosowania betonu (a w zasadzie płyt betonowych) nie tylko jako okładziny ścienne, podłogowe i sufitowe, ale także jako elementy dekoracyjne – kominki, doniczki, ozdobne krzesła, stoły wykonane z płyt tego rodzaju.

Rodzaj i forma zastosowania betonu architektonicznego w dekoracji i remontach wnętrz jest spora i praktycznie każdy, nawet najwybredniejszy klient, znajdzie coś dla siebie. Płyty z betonu architektonicznego znajdą zatem swoje zastosowanie zarówno w pokojach, jak i w kuchni czy łazience jako blat, obudowa wanny czy zlewozmywaka, umywalki. Sprawdzą się również jako okładzina podłogowa w surowym i nowoczesnym hallu, łazience, kabinie prysznicowej, czy postindustrialnych pomieszczeniach i biurach.

Co ciekawe, dzięki połączeniu betonu architektonicznego z różnymi materiałami, możemy nadać aranżowanemu pomieszczeniu różnorodny charakter. Począwszy od surowego, industrialnego (w połączeniu z drewnianym prostym stołem, prostymi lampami), poprzez nowoczesny (w połączeniu ze starym drewnem czy szkłem), po ciepły, przytulny charakter dzięki połączeniu betonu z ciepłymi, radosnymi barwami (żółć, pomarańcz czy czerwień).

To warto wiedzieć o montażu betonu?

Decydując się na płyty z betonu architektonicznego, warto pamiętać o ich odpowiednim zaimpregnowaniu. Dodatkowe zabezpieczenie płyt w postaci przezroczystej osłony, jaka powstanie po impregnacji nie tylko ochroni beton przez różnego rodzaju czynnikami zewnętrznymi czy urazami, ale ułatwi także jej czyszczenie i konserwację.

 

Skontaktuj się z nami