Dom czy mieszkanie?


Dyskusja na temat wyboru miejsca  do zamieszkania  trwa od dawna. Skupiamy się na odpowiedzi na pytanie czy lepiej jest mieszkać w domu czy mieszkaniu?  Rośnie liczba liczba osób wynajmujących mieszkania, coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z korzyści płynących z posiadania mieszkania. 

Aby zdecydować o tym, gdzie mieszkać, najlepiej jest rozważyć zalety i wady obu rozwiązań. Gdy to przenalizujesz, możesz odkryć znacznie więcej zalet, jakie może zaoferować mieszkanie w mieszkaniu.

Spójrzmy na 8 powodów, dla których warto wprowadzić się do mieszkania w bloku zamiast do domu jednorodzinnego.

1. Łatwa i tania konserwacja mieszkania

Jednym z głównych powodów wprowadzenia się do mieszkania jest łatwość utrzymania. Kiedy nie musisz się martwić o utrzymanie nieruchomości, twoja lista rzeczy do zrobienia nie istnieje.

Posiadanie domu pociąga za sobą odpowiedzialność za wszystkie naprawy, prace na podwórku, konserwację zapobiegawczą i związane z tym koszty. Nawet jeśli ktoś się tym zajmie, nadal musisz zapłacić wysoką opłatę, aby wykonać pracę.

Mieszkając w mieszkaniu nie musisz się o to martwić. Odśnieżanie, wymiana zepsutej zmywarki lub naprawa przeciekającego dachu to odpowiedzialność personelu mieszkania. Wszystko, co musisz zrobić, to odebrać telefon i zadzwonić do serwisu nieruchomości, jeśli pojawi się problem.

2. Oszczędzaj pieniądze

Wiele osób twierdzi, że czynsz za mieszkanie jest niekiedy wyższy niż spłata kredytu hipotecznego, nie patrząc na szerszy obraz sytuacji.

Kredyt bankowy, to nie jedyny wydatek po wprowadzeniu się do domu. Obowiązuje podatek od nieruchomości, ubezpieczenie  OC, opłaty komunalne oraz wysoki wkład własny.

Następnie weź pod uwagę zdecydowanie wyższe rachunki za media. Kosztuje więcej ogrzewania, wydasz więcej na klimatyzację, poniesiesz koszty podlewania ogródka  i płacenia za naprawy i utrzymanie domu.

Przeprowadzka do mieszkania wymaga jedynie niewielkiej opłaty depozytowej. Ubezpieczenie najemcy to ułamek ubezpieczenia właściciela domu i nie ma miesięcznych kosztów utrzymania. Dodatkowo twój rachunek za media będzie nieduży.

3. Zwiększone poczucie bezpieczeństwa

Rozważając zalety i wady mieszkania w porównaniu do domu, bezpieczeństwo powinno być zawsze najwyższym priorytetem. Mieszkanie w domu wielorodzinnym zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo, którego nie można znaleźć w domu.

Wiele kompleksów mieszkalnych ma ogrodzone osiedla, kontrolowany dostęp, kamery bezpieczeństwa i dodatkową ochronę przeciwpożarową.

Bliskość sąsiadów to także ogromna zaleta bezpieczeństwa. Słyszą, jeśli coś się dzieje, zauważają, gdy  coś wydaje się nietypowe  i mogą mieć  czas na skontaktowanie się z Toba lub policją.

Podwyższone funkcje bezpieczeństwa sprawiają, że mieszkanie jest idealne dla osób mieszkających samotnie, rodzin z dziećmi, osób starszych lub tych, którzy po prostu chcą mieć spokój.

4. Liczne udogodnienia

Udogodnienia związane z mieszkaniem są trudne do przeszacowania. Dzięki rekreacji i wygodzie tuż za progiem apartamenty oferują wiele udogodnień, których nie można znaleźć w większości domów jednoosobowych.

Place zabaw, centra fitness, zautomatyzowane inteligentne domy, podziemne ogrzewane garaże i baseny, to tylko niektóre z udogodnień, które tam znajdziesz. Możesz wbudować takie funkcje w swój dom, jednak koszty mogą być poza Twoim zasięgiem.

Mieszkania na taki osiedlu to życie na wyższym poziomie, a wszystko to, bez konieczności płacenia wysokich rachunków.

5. Więcej czasu

Jedna rzecz, której większość z nas nigdy nie ma dość, to czas. Wszystko, co możesz zrobić, aby znaleźć więcej czasu w ciągu dnia , jest tego warte, a to właśnie daje mieszkanie w budynku wielorodzinnym.

Nie musisz się martwić o utrzymanie otoczenia domu, sprzątanie i odśnieżanie, podlewanie i pielęgnacje zieleni, nie zajmą Cię naprawy w domu. 

Wszystko to na pewno uwolni cenny czas. Twoje weekendy możesz spędzić z rodziną lub na zajęciach, hobby, które kochasz.

Prowadzenie stylu życia, który daje ci dar czasu, jest bezcenne.

6. Opcja wolnościowa

Jeśli nie lubisz być zamknięty w jednym miejscu przez długi czas, mieszkanie  jest dla Ciebie. Jeśli chodzi o mieszkanie vs dom, mieszkanie daje Ci swobodę przeprowadzania się, kiedy tylko chcesz.

Wiele mieszkań oferuje najem krótkoterminowy. Te umowy najmu mogą wynosić od 6 miesięcy lub 12 miesięcy. Jeśli uczestniczysz w modelu życia korporacyjnego, masz jeszcze większą elastyczność.

Pozbywając się domu, musisz poświęcić czas i pieniądze, aby wystawić swój dom sprzedaż, gdy chcesz się przeprowadzić. Poza tym musisz się martwić, czy z domu wydobędziesz wystarczającą ilość pieniędzy, aby spłacić kredyt hipoteczny, który nadal jesteś winien. Mieszkanie  eliminuje stres i komplikacje związane z przeprowadzką .

7. Buduj kapitał na przyszłość

Wraz z korzyściami finansowymi mieszkania w mieszkaniu pojawia się możliwość oszczędzania na przyszłość.

Koszt mieszkania w domu utrudnia oszczędzanie na „deszczowy dzień”. Kiedy twoje wydatki są mniejsze, mieszkając w mieszkaniu, możesz zaoszczędzić więcej pieniędzy.

To otwiera przed Tobą zupełnie nowy świat możliwości. Niezależnie od tego, czy chcesz wysłać swoje dzieci na studia, więcej podróżować, czy odłożyć na emeryturę, mieszkanie w mieszkaniu pomoże Ci to urzeczywistnić.

Website is Protected By Using The Wordpress Data Guard Plugin From OriginalTips.com