google6781670c9d5e707b.html

FAQ

jaka jest u Państwa kolejność prac wykończeniowych? Kupiłem właśnie mieszkanie w Warszawie na Mokotowie i nie wiem od czego zacząć

Kolejność prac wykończeniowych  z reguły to

 1. Ewentualne zmiany w układzie ścian czyli wyburzenie ścianek wewnętrznych murowanych lub demontaż ścianek lekkich by zaaranżować bardziej funkcjonalną przestrzeń
 2. Budowa nowych ścianek w/g projektu wnętrza mieszkania
 3. Wykonanie nowej instalacji hydraulicznej-wodnej, kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania
 4. Wykonanie nowej instalacji elektrycznej poprzez ułożenie w bruzdach okablowania elektrycznego, tv itd
 5. Naprawa bruzd na ścianach po instalacji elektrycznej i hydraulicznej
 6. Tynki na nowych ścianach murowanych
 7. Położenia gładzi gipsowej
 8. Ewentualny montaż grzejników, montaż parapetów
 9. Montaż sufitów podwieszanych ozdobnych, prostych, wykonanie zabudów lekkich, ścinki telewizyjne
 10. Suche tynki
 11. Układanie glazury, posadzek ceramicznych i kamiennych
 12. Malowanie ścian
 13. Układanie parkietu, desek, paneli podłogowych
 14. Montaż drzwi i listew przypodłogowych
 15. Drugie malowanie
 16. Montaż gniazd i wyłączników
 17. Montaż lamp, kinkietów, pasków led
 18. Montaż mebli, rolet, zasłon, luster

Chciałbym wyburzyć ścianę nośną. Czy muszę sufit specjalnie zabezpieczyć?

remonty mieszkań warszawaOwszem, ale o tym zdecydować musi konstruktor budowlany. Wyda opinię, którą przedstawi Pan we wspólnocie mieszkaniowej lub spółdzielni czy zarządcy budynku prosząc o zgodę na w/w czynność Samodzielne wyburzenie ściany jest niebezpieczne i karalne.

Chciałabym wymienić tapetę na nową.Odsłoniłam fragment tapety i okazało się że odrywa się z kawałkami ścian lub farby - czy w tej sytuacji można położyć nową?

To niemożliwe.Poprawny montaż tapety wymaga równej ściany. Braki w tynku należy uzupełnić a stare powłoki malarskie czyli farbę usunąć mechanicznie

Ile kosztuje wykończenie mieszkania w Warszawie?

Nie ma prostej odpowiedzi na tak postawione pytanie. By jej udzielić  musimy znać zakres prac, powierzchnię mieszkania i rodzaj materiałów, na jakie się Państwo zdecydujecie.

Mam do wykończenia mieszkanie 82 m2. Będą burzone ścianki i wszystkie instalacje będą nowe. Ile czasu potrwa taki remont?

Czas trwania takiego remontu to około 9 tygodni.

Po remoncie mieszkania farba w salonie (lateksowa) ma pęcherze i z łatwością oddziela się od ściany. Czy to wina złej farby?

Raczej nie, Nie zadziałał środek gruntujący – był nieodpowiedni lub malarze nie zastosowali go przed malowaniem ścian.

Zastanawiam się wyprowadzać podczas mojego remontu. Co byś poradził?

remont mieszkaniaJeśli możesz sobie na to pozwolić, wyprowadź się i jedz np.na długo oczekiwane wakacje – tak robi wielu naszych klientów a jeśli masz mniejszy remont – na przykład łazienkę, która nie jest drugą w domu – to przebywanie nie jest wielką sprawą, ponieważ praca będzie zlokalizowana na niewielkim obszarze i będzie stosunkowo szybko wykonana.

Jaki kolor jest dobry do jadalni?

Zawsze pytam klientów jak wykorzystują jadalnie? Jaka atmosferę chcą stworzyć? Jeśli chcesz pobudzić rozmowy przy stole i mieć kolory które zwiększa apetyt, stymulują energię to kolor czerwony i pomarańczowy jest najlepszym wyborem. Jest tysiące odcieni tych barw od wyciszonych do bardzo intensywnych. Rzeczywisty kolor będzie zależał od oświetlenia, mebli i innych elementów w jadalni

Jaki jest sposób na ogrzanie łazienki wiosną i jesienią?Nie mam miejsca na dodatkowy grzejnik elektryczny, Czy ogrzewanie podłogowe ma sens?

Ogrzanie łazienki elektryczną matą grzewczą jak najbardziej ale założenie jej w łazience istniejącej raczej nie wchodzi w grę bo wiąże się z wymianą płytek podłogowych.Inną opcja jest instalacja grzałki elektrycznej i zaworu odcinającego odpływ wody w grzejniku istniejącym. Grzałka ogrzewa wodę w grzejniku a zawór odcinający uniemożliwia odpływ wody do instalacji

Jak przygotować dom do zimy?

Jak przygotować dom do zimy?

Każdy, kto żyje w zimnym klimacie, wie, że zima może być szczególnie trudna w domu. Tej zimy podejmij niezbędne środki ostrożności przed czasem, abyś mógł się ogrzać i zaoszczędzić pieniądze na póżniejszym remoncie.

 

Najlepszym sposobem na zachowanie i utrzymanie wartości domu jest regularna i konsekwentna konserwacja.

Przygotowanie z zewnątrz

 • Użyj lornetki, aby sprawdzić dach pod kątem brakujących lub uszkodzonych gontów i innych elementów pokryć jeszcze przed pierwszym opadem śniegu. Brakujące elementy mogą prowadzić do przecieków wody w zimie, ponieważ śnieg pozostaje niekiedy długo na dachu.
 • Usuń liście i inne zanieczyszczenia z rynien, aby woda deszczowa i ze śniegu mogła odpływać prawidłowo.
 • W razie potrzeby dodaj przedłużacze do rur spustowych, aby woda z topniejącego śniegu odpływała z dala od domu.
 • Zwiąż  zimozielone drzewa i krzewy, tak aby zostały się trwale zniekształcone pod ciężarem śniegu i lodu.
 • Wyłącz zewnętrzne krany –  woda w rurach może zamarznąć, co może spowodować pęknięcie rur podczas rozszerzania się lodu.
 • Zapobiegaj zamarzaniu zamków drzwi przed ich wystąpieniem. Spryskaj niewielką ilość smaru grafitowego w każdym zamku raz na sezon. Możesz również umieścić wazelinę na kluczu i obrócić klucz w zamku.
 • Uzupełnij sól i piasek i upewnij się, że łopata znajduje się w łatwo dostępnym miejscu.
 • Jeśli masz odśnieżarkę, upewnij się, że jest ona naładowana i gotowa do pracy.

 

Wnętrze

 • Przejrzyj swój  swój system grzewczy. Upewnij się, że piec jest prawidłowo konserwowany i wymień filtry pieca.
 • Jeśli masz kominek na drewno, oczyść go z pomocą certyfikowanego kominiarza. Kreozot i sadza mogą się zapalić i spowodować pożar.
 • Napraw nieszczelności. Okna i drzwi mogą wymagać uszczelnienia lub nowego rozszczelnienia,
 • Sprawdź przewody grzewcze i wyczyść z kurzu lub sierści zwierząt.
 • Sprawdź działanie czujników dymu i CO. Nowy sezon to dobry czas, aby je sprawdzić
 • Zakryj wszystkie odsłonięte rury biegnące wzdłuż ścian zewnętrznych lub w nieogrzewanych miejscach z izolacją rury. Niewykonanie tego może spowodować pęknięcie rur, jeśli temperatura spadnie dostatecznie nisko.
 • Jeśli masz właz z drabiną na poddasze, zastanów się nad jego izolacją

 

 Zadbaj o problemy, ZANIM staną się problemami.

Kiedy wymieniać okna i drzwi

Znam sześć powodów, dla których warto wymienić okna i drzwi w swoim domu.

1. Są uszkodzone

Najbardziej oczywistym powodem wymiany okien i drzwi jest uszkodzenie. Podczas gdy większość okien powinna wytrzymać od 15 do 25 lat (w zależności od materiału), w przypadku zaniedbania okna mogą zostać wypaczone, uszkodzone lub spleśniałe. To samo dotyczy drzwi. Czasami można je naprawić, jeśli obrażenia są minimalne, ale w większości przypadków ich zastąpienie jest właściwą decyzją. Gdy okna i drzwi są poważnie uszkodzone, będziesz mieć problemy z przepływem powietrza i bezpieczeństwem .

2. Chcesz oszczędzać energię

Wydajność energetyczna to coś, czego wszyscy oczekują w dzisiejszych czasach. Przeszklone okna i drzwi umożliwiają dostęp zimnego powietrza, co oznacza, że ​​musisz stale zwiększać moc z pieca, aby utrzymać ciepło w domu. Podobnie latem brak szczelności nie pozwala na ochłodzenie powietrza klimatyacji, co oznacza, że ​​wydajesz pieniądze i marnujesz energię.

3.Chcesz zaoszczędzić pieniądze

Wymiana okien i drzwi nie jest przedsięwzięciem niedrogim, ale dobrą wiadomością jest to, że z czasem pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy na kosztach ogrzewania i chłodzenia.

4. Chcesz poprawić atrakcyjność domu

Okna i drzwi odgrywają ogromną rolę w estetycznej wartości Twojego domu. Pamiętaj. aby styl i kolor domu narzucał styl okien i drzwi.

5. Chcesz zwiększyć bezpieczeństwo

W starszych domach, gdzie okna i drzwi zostały zaniedbane, bezpieczeństwo może stać się problemem. Gnicie drewna, stalowa rdza i mechanizmy rozpadają się bez należytej staranności. Aby zapewnić bezpieczeństwo domu i swojej rodziny, potrzebujesz czegoś solidnego i bezpiecznego.

Chcę sprzedać dom.Jaki sa tanie sposoby b podniesienia wartości bez drogiego remontu domu?

Istnieje wiele sposobów na zwiększenie wartości domu, w tym renowacja, zastąpienie starych okien i urozmaicenie wyglądu zewnętrznego . Większość z nich zabiera dużo czasu i pieniędzy. Ale jest też wiele rzeczy, które możesz zrobić od razu, aby podnieść wartość domu bez wydawania fortuny. Co zrobic by pominąć remont nieruchomości?

 1. Umyj wszystkie okna – wewnątrz i na zewnątrz. Czyste, błyszczące okna wpuszczające naturalne światło a obskurne okno sprawia, że ​​pokój wygląda ciemniej a to zapewne ostatnia rzecz, jakiej pragniesz. Należy również oczyścić wszystkie lustra. Ponieważ lustra odbijają światło i sprawiają, że pokoje wyglądają na większe, na pewno chcesz, aby spełniły tą rolę
 1. Wyczyść wszystkie urządzenia kuchenne, aż zabłysną. Błyszczące urządzenia (bez względu na wykończenie) wyglądają na nowe, nawet jeśli mają kilka lat. I nie zapomnij również wyczyścić wnętrza szafek. Ludzie je otwierają!

Oczyść wszystkie miejsca, które zwykle są pomijane, w tym pralnię , kotłownie, a nawet piwnice. Te rzeczy są zwykle pomijane, więc czystość będzie wskazywać potencjalnym nabywcom, że dom jest dobrze zadbany..

 1. Pokryj ściany świeżą warstwę farby. Malowanie może czasami być uciążliwe, ale świeży płaszcz w neutralnym kolorze będzie wyglądał czysto i przyciągnie więcej ludzi. Obskurne ściany mogą sprawić, że całe miejsce będzie wyglądało na zaniedbane, więc warto podjąć wysiłek.
 1. Dokręcić dowolny luźny sprzęt . Oznacza to uchwyty szafek, klamki, a nawet przełączniki i gniazda  elektryczne. Luźny sprzęt może wskazywać ludziom (nawet podświadomie), że nie dbasz o dom. Nie dawaj nikomu powodu, aby tak sądzić.
 1. Napraw wszelkie pęknięcia na ścianach lub sufitach w jak największym stopniu. Chociaż nie chcesz zamaskować żadnych prawdziwych problemów, usuń wszelkie dowody poprzednich problemów.
 1. Jeśli w domu jest jakakolwiek wilgoć, należy uruchomić osuszacz. Suchy, pachnący świeżością pokój podkreśla dobry stan domu.

Pamiętaj, że spójna, ogólna konserwacja domu jest jednym z najlepszych sposobów utrzymania (a czasem zwiększenia) wartości domu, więc nie czekaj, aż sprzedasz, aby naprawić wszystkie te drobne problemy.

 

NAPISZ DO NAS

Zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszelkie pytania, przedstawimy wstępną wycenę, doradzimy.

Ul. Bartycka 116
00-716 Warszawa

+48 792 128 650
domistyl.wawa@gmail.com

Website is Protected By Using The Wordpress Data Guard Plugin From OriginalTips.com