google6781670c9d5e707b.html

Home staging – przygotowanie mieszkania do sprzedaży

Home staging – przygotowanie mieszkania do sprzedaży

Home staging – jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Home staging

Sprzedaż bądź też wynajęcie nieruchomości może być dużym wyzwaniem. Duża konkurencja na rynku i konkurencyjne mogą istotnie wpływać na decyzje zakupowe potencjalnych nabywców.Maksymalną wartość nieruchomości przy jednoczesnym zaoszczędzeniu czasu i pieniędzy można osiągnąć prostym sposobem – z pomocą home stagingu.

Czym jest home staging?

Home staging to nic innego, jak profesjonalne przygotowanie nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu. W ramach home stagingu przeprowadzana zostaje prezentacja mająca na celu przedstawienie i zaakcentowanie mocnych stron nieruchomości.Wszystko winno odbyć się możliwie w jak najkrótszym czasie i za najwyższą cenę.

Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

W ramach home stagingu przeprowadzane są rozmaite prace porządkowe, naprawcze i aranżacyjne, na które składają się najczęściej: uporządkowanie mieszkania, sprzątanie, malowanie, ewentualne naprawy, wymiana lub odnowienie mebli, dostosowanie funkcji do pomieszczeń, zakup elementów dekoracyjnych. Często usługa home stagingu obejmuje dodatkowo profesjonalne sesje fotograficzne wykonywane na potrzeby prezentacji nieruchomości w internecie. Prawidłowo przeprowadzony home staging winien wyróżniać ofertę spośród innych dostępnych na rynku i  sprawić wrażenie że mieszkanie jest starannie wykończone.

Zalety home stagingu

Klienci korzystający z usługi home stagingu zyskują atrakcyjny wygląd nieruchomości niskimi kosztami. Oszczędzając czas i energię mogą skupić się na sprawach związanych z przeprowadzką czy kupnem nowej nieruchomości. Sama usługa home stagingu pozwala w profesjonalny i szybki sposób pozbyć się wad, które mają istotny wpływ na częste rezygnacje klientów z kupna bądź wynajmu danej nieruchomości.

Home staging i metamorfoza starego wnętrza

Dzięki nowoczesnemu spojrzeniu projektanta wnętrz pomieszczenia zyskują świeży wygląd, często zmieniona zostaje ich funkcjonalność, a także podkreślone niezauważalne wcześniej zalety, mogące korzystnie wpłynąć na zainteresowanie najemców. Właściwie przeprowadzony home staging nie koniecznie musi obejmować remont czy zakup mebli.

Niekiedy wystarczą jedynie drobne zmiany związane z przestawieniem mebli czy zmianą oświetlenia, by wydobyć najważniejsze walory nieruchomości. Istotne podczas przeprowadzanego home stagingu jest wprowadzenie harmonii, ładu i porządku, które jako pierwsze rzucają się w oczy i pozostają w pamięci potencjalnych nabywców.

Aranżacja przedpokoju

Mieszkanie nowe czy stare?
Skontaktuj się z nami