Jaki taras? -9 najlepszych pomysłów

To taras, jak nic innego, odzwierciedla francuskie L’Art de Viv- sztukę życia, umiejętność cieszenia się pracą i wypoczynkiem, cieszenia się każdą pogodą i dniem tygodnia. Nie ma złych dni, jest świetnie wyposażony taras. 

Otwarty taras bez ogrodzenia

Kontynuacją domu jest najprostszy rodzaj tarasów, jakim jest podłoga drewniana. Sama podłoga może być z drewna, kamienia lub płytek. 

Jeśli dokonasz wyboru na korzyść naturalnego drewna, przygotuj się na regularne naprawy i konserwację. Im drewno jest twardsze, tym jest bardziej odporne na kaprysy pogody i zmiany temperatury. Podłogi drewniane zaleca się corocznie czyścić szczotką i roztworem myjącym, przeszlifować i pokryć specjalną impregnacją.

Minimalistyczna architektura zewnętrznego tarasu sugeruje nowoczesny styl projektowania. Idealnie wpasują się w nią elementy wystroju z betonu i szkła, masywne meble z naturalnego drewna oraz tekstylia w ekologicznych kolorach. 

Otwarty taras z ogrodzeniem

Drewniany taras z balustradą to nieodłączny element klasycznego wyglądu domku letniskowego. Podczas jego aranżacji szczególną uwagę zwraca się na podłogę. Jednym z najpopularniejszych materiałów wykończeniowych jest deska tarasowa (mieszanka trocin i polimerów). Wygląda pięknie i nowocześnie, jest łatwy w użyciu, a jednocześnie nie gnije i nie podlega zmianom temperatury i wilgotności.

Miękkie koce, promienie słońca na lekko zniszczonej podłodze i bujany fotel to atrybuty dyskretnego i przytulnego stylu rustykalnego, który idealnie nadaje się do udekorowania ogrodzeniem zewnętrznego tarasu. Swoją drogą, wieczorami na takim tarasie świetnie wygląda podświetlenie z domowych lamp. 

Zadaszony taras

Jednym z najważniejszych elementów tarasu jest dach. Dach ozdobny nie chroni przed opadami atmosferycznymi i wiatrem, ale tworzy cień i wizualne ograniczenie. Tradycyjny dach chroni przed deszczem, śniegiem, wiatrem i słońcem. Istnieją również dachy chowane, dachy napinane, dachy namiotowe. Wybór materiałów nie jest ograniczony – drewno, szkło, tkanina, plastik.

Jako dekoracja na zadaszony taras idealnie sprawdzi się huśtawka. Tutaj możesz również postawić miękką sofę do relaksu i czytania lub zorganizować jadalnię z okrągłym stołem i klasycznymi wiedeńskimi krzesłami.

Aneks szklany

Świetna okazja, aby cieszyć się naturą w najbardziej komfortowych warunkach: nadstawka szklana jest całkowicie chroniona przed warunkami atmosferycznymi, a jednocześnie jest całkowicie otwarta dla oka.

Przeszklony taras to wyjątkowe znalezisko dla dekoratora, ponieważ daje dużo miejsca na kreatywność. Pierwsza myśl, która się nasuwa, to salon z jadalnią. Świetnie, jeśli kontynuacja zamkniętego tarasu stanie się otwartą drewnianą podłogą, na której można zorganizować miejsce na grilla i letnią kuchnię. Dodaj kwiaty w masywnych glinianych doniczkach do wystroju, postaw kilka starych foteli i wygodną sofę.

Taras na dachu

Jego konstrukcja często przypomina miniaturowy ogród. Na dachach sadzi się trawniki, sady, uprawia się zioła. Aranżując taras na dachu, należy zwrócić uwagę na trzy główne warunki:

  • nachylenie płaskiego dachu;
  • system hydroizolacji, odprowadzanie wody deszczowej i roztopowej;
  • ocieplenie dachu.

Podłogi mogą być wykonane z dowolnego materiału – drewna, kamienia, płytek – a nawet wyłożone naturalną trawą.

Styl projektu odzwierciedla eko-koncepcję budynku – naturalne materiały, minimalistyczny wystrój, naturalne kolory. Na dachach stawiane są również namioty, wyposażone są werandy z ruchomymi rozsuwanymi dachami.

Taras z letnią kuchnią

Marzenie pasjonatów słońca i  lata. Ponieważ latem przy dobrej pogodzie cała rodzina nieuchronnie przenosi się na werandę, mała kuchnia pozwala faktycznie mieszkać na dworze. 

Aby wyposażyć kuchnię na świeżym powietrzu, wystarczy zbudować kuchenkę lub położyć grill z kamieniem, przynieść wodę na taras i zorganizować mały kącik kuchenny ze zlewem i blatem roboczym. Najlepiej, jeśli budynek jest monolityczny – murowany lub kamienny. Podłoga werandy może być wyłożona kamieniem lub płytkami.

Pawilon tarasowy

Do aranżacji można wykorzystać istniejący budynek, na przykład kuchnię letnią lub altanę. Głównymi elementami pawilonu są dach, podłogi i ściany. Jednocześnie ściany nie muszą być głuche, w ich roli mogą pełnić dzikie winogrona, drewniane lub kute siatki, krzewy.

Wystrój pawilonu jest zawsze osobisty i odzwierciedla gusta właścicieli domu. Duży okrągły drewniany stół i wiedeńskie krzesła doskonale nadają się do dekoracji jadalni. Cóż, jeśli nie są nowe i trochę inny kształt. Jeśli pawilon służy jako schronienie, postaw wygodny leżak do czytania i miniaturowy stolik kawowy. Kurtyny świetlne w naturalnych odcieniach idealnie wpasują się w wystrój przeszklonego pawilonu. 

Taras wokół domu

Okrągły taras jest tradycyjnym towarzyszem domów w stylu chalet i budynków na palach. Oprawia dom jak taras i nadaje wyjątkowy nastrój architekturze.

Ponadto dodatkowa przestrzeń jest zawsze praktyczna. Z jednej strony można urządzić letnią kuchnię i postawić grilla, z drugiej zorganizować jadalnię, z trzeciej powiesić hamak, a z czwartej zrobić kącik zabaw dla dzieci, zawiesić huśtawkę lub postawić się kompleks sportowy. Taka rozbudowa łączy w sobie zalety tradycyjnego tarasu zewnętrznego, pawilonu, zewnętrznej kuchni i zadaszonej werandy.

Taras-balkon

Podobnie jak okrągły taras, może obramować całe drugie piętro domu. A czasami wręcz przeciwnie, jest miniaturowy, bardziej przypominający tradycyjny balkon, albo wielopoziomowy z dostępem do dachu. Obowiązkowym elementem tarasu jest ogrodzenie wykonane z metalu, szkła lub drewna w zależności od stylu, w jakim wykonany jest sam dom.

Takie balkony są często ozdobione kwiatami, a duże parasole z tkaniny służą jako ochrona przed słońcem. Ustaw mały okrągły stół i kilka krzeseł, aby cieszyć się poranną kawą i spędzać wieczory na rozmowach przy lampce wina. 

Website is Protected By Using The Wordpress Data Guard Plugin From OriginalTips.com