google6781670c9d5e707b.html

Remont starego domu i przebudowa. Harmonogram kapitalnego remontu

Remont starego domu i przebudowa. Harmonogram kapitalnego remontu

Remont kapitalny starego domu Warszawa

Remont kapitalny domu. Niezależnie od tego, czy decydujemy się na zakup starego domu świadomie, czy dziedziczymy go w spadku , to budynek zwykle trzeba poddać  remontowi. Remont starego domu to przedsięwzięcie wymagające niemałego nakładu pracy oraz logicznego, precyzyjnie określonego planu. Z tego powodu powinniśmy się do niego solidnie przygotować.

 

Remont starego domu -jakie formalności?

Warto jasno określić kolejność czynności, bowiem znacznie ułatwi to koordynację prac oraz zapobiegnie chaosowi i nieprzewidzianym sytuacjom. Jeśli nasz dom ma już swoje lata przed przystąpieniem do remontu lub przebudowy domu, należy zorientować się, czy z uwagi na ich charakter nie będą wymagały specjalnych pozwoleń lub czy budynek nie jest pod szczególnym nadzorem konserwatorskim i architektonicznym…

Harmonogram remontu domu

remont domu warszawa

Harmonogram jest niezbędny. Należy bowiem najpierw  rozwiązać problemy, których zaniedbanie mogłoby mieć katastrofalne skutki w trakcie remontu. Jeśli na przykład i dach wymaga renowacji powinniśmy do niej przystąpić, jak najszybciej, bowiem inne prace remontowe w takiej sytuacji nie mają sensu. W następnej  kolejności wskazane jest również ewentualne osuszenie ścian oraz ocieplenie przemarzających murów podniszczonych zębem upływającego czasu.

Tego typu przedsięwzięcie trzeba również dobrze rozplanować w czasie i wykonać według projektu. Niewątpliwie wymiana dachu lub osuszanie ścian to czynności, które najlepiej będzie wykonywać wiosną lub latem, zaś prace wykończeniowe mogą być robione niezależnie od warunków pogodowych. Stary dom może mieć ukryte wady, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Dlatego przed rozpoczęciem prac warto sprawdzić stan instalacji, kanalizacji oraz komina.

Kosztorys remontu i przebudowy domu

Jeśli określimy zakres czynności remontowych, które trzeba Remont starego domu wykonać na początku prac, następnie powinniśmy zrobić symulację finansową i w zależności od tego planować kolejne kroki. Jeśli znajdziemy odpowiednich fachowców warto, spisać umowę, w której zostanie określony zakres prac, czas zakończenia remontu. 

Remont starego domu stanowi niewątpliwie nie lada wzywanie, jeśli jednak jasno opracujemy precyzyjny plan działania i postaramy się o dobrą ekipę budowlaną, możemy uniknąć wielu problemów oraz niedogodności. Jeśli czeka nas przebudowa domu – postarajmy się o dobrego architekta

Projekt remontu starego domu 792128650

Skontaktuj się z nami