Aranżacja mieszkanie w stylu klasycznym

Aranżacja mieszkanie w stylu klasycznym

Klasyczna aranżacja

Klasyczna aranżacja wnętrz wzoruje się przede wszystkim zastosowaniem elementów z minionych epok. W związku z tym, że czerpie swoje inspiracje zarówno z elementów stylu dworkowego jak i eleganckiego stylu londyńskich salonów, zaprojektowanie wnętrza, w stylu klasycznym daje wiele możliwości aranżacyjnych.

Luksusowe wnętrza

Styl klasyczny charakteryzuje przede wszystkim luksus,  dzięki zastosowaniu drogich elementów oraz  wysokiej dbałość o wykończenie poszczególnych detali. Zanim rozpocznie się proces projektowania wnętrza, muszą zapaść decyzje co do  kolorystyki ścian. Charakterystyczne dla tego stylu barwy to biel, szarości,  jasny odcień zieleni, granat. Kolory te występują w połączeniu ze złotem i mosiądzem.

Symetria i elegancja

Charakterystyczną cechą stylu klasycznego jest również  symetria i elegancja. Osiągamy ją  przede wszystkim użyciem mebli z ozdobną żakardową tapicerką lub obiciami z pikowanej skóry. Same meble powinny byś w kolorystyce białej lub bardzo ciemnej z gustownie zdobionymi elementami. Luksusu i przepychu dodają powieszone na ścianach odpowiednich obrazów w zdobionych ramach.

Powrót do przeszłości

Wrażenie powrotu do przeszłości nadaje ustawienie w salonie regałów i witryn z dużą ilością oświetlonych przeszkleń. Na ścianach można powiesić lustra w stylizowanych ramach a gabinet nabierze cech angielskiego stylu, jeżeli ustawimy w nim duże drewniane biurko i oszkloną biblioteczkę. Smaku doda również skórzany fotel i kanapa.

W klasycznej sypialni oprócz dużego, eleganckiego łoża musi pojawić się koniecznie toaletka przypominająca epokowy, damski buduar. Przy urządzaniu wnętrz charakterystycznych dla stylu klasycznego pamiętać należy, że nie muszą go tworzyć jedynie antyki ale przedmioty i materiały nawiązujące do epok historycznych. Styl ten sam w sobie nie odwzorowuje przeszłości jest jedynie nawiązaniem do cech charakteryzujących epoki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skontaktuj się z nami