google6781670c9d5e707b.html

Malowanie ścian Warszawa. Domy, mieszkania i biura.

MALOWANIE MIESZKAŃ

DiS zapewnia najwyższą jakość wykonania i  przystępne ceny na usługi malowanie mieszkania, domu, malowanie biur i inne usługi malarskie w Warszawa . Oferujemy wysokiej jakości malowanie ścian od pięknych, historycznych domów, po nowe obiekty budowlane.

Pokój dziecka -malowanie pokoju

Dom i Styl Warszawa

Kiedy podpisujesz umowę z Dom i Styl, możesz mieć pewność, że Twoje zlecenie malowania i dekorowania zostanie ukończone dokładnie tak, jak zostało to uzgodnione w umowie, zgodnie z harmonogramem i budżetem. Będzie też staranne i o trwałej jakości.

Niezależnie od tego, czy chodzi o wewnętrzne, zewnętrzne, komercyjne czy domowe, duże lub małe malowanie, dysponujemy narzędziami, umiejętnościami i doświadczeniem, aby zapewnić profesjonalne wykończenie przy minimalnej uciążliwości prac usług malarskich w Twoim domu lub firmie.

Malowanie mieszkania i wykończenie warszawa

 

 • Profesjonalna oferta
 • Umowa
 • Konsultacja w sprawie kolorów z architektem wnętrz
 • Wykwalifikowani malarze
 • Dostawa farb
 • Ubezpieczenie OC
 • Gwarancja jakości

Profesjonalne malowanie ścian

Odpowiednie nanoszenie farby na ściany, podłogi lub meble może zmienić wygląd pomieszczenia za niewielką cenę. Używanie właściwej farby lub lakieru, wybór odpowiedniego produktów pomocniczych i stosowanie profesjonalnych technik daje wyniki godne Twojego domu.

Uzyskaj wszystkie potrzebne informacje na temat rodzajów farb wewnętrznych, produktów, materiałów i aplikacji od jednego z naszych projektantów, który pomoże Ci dobrać kolorystykę i techniki malowania. 

Niezależnie od tego, czy chcesz pomalować jeden pokój, czy też chcesz odnowić całe mieszkanie lub biuro, dodanie nowego koloru poprzez pięknie pomalowane ściany, sufity oraz elementy wykończeniowe da Ci wiele radości.

Usługi malarskie

 • Malowanie mieszkań i wnętrz domów
 • Malowanie podłóg, grzejników
 • Akrylowanie ścian i listew przypodłogowych 
 • Skrobanie starych farb
 • Gruntowanie czyli przygotowanie podłoża do położenia farby

 

Malujemy drzwi i okna

 • Malowanie okien – okna skrzynkoweprojekt malowania scian
 • Malowanie okien – okna zespolone
 • Malowanie drzwi
 • Lakierowanie okien i drzwi
 • Impregnacja okien i drzwi

Inne prace malarskie

 • Malowanie glazury
 • Malowanie podłóg farbą olejną
 • Malowanie rur, grzejników farbą olejną
 • Malowanie mebli
 • Zabezpieczanie mebli

Malowanie mieszkania

Malowanie ścian jest ważnym krokiem zarówno przy generalnym remoncie jak i wtedy, gdy chcemy tylko odrobinę odświeżyć wnętrze przez malowanie  ścian.  Jako fachowcy potrafimy dobrać kolor, rodzaj i wykończenie farby tak, aby sprostała wszelkim Państwa oczekiwaniom. Oferujemy Państwu malowanie mieszkania i pomoc na każdym etapie malowania wnętrz i mieszkań przebudowy Państwa wnętrza.

Jakie farby wybrać 

Rodzajów farb jest bardzo wiele. Poniżej postaramy się przybliżyć Państwu te najczęściej Malowanie mieszkania warszawa Pragastosowane.  Są to farby wodorozcieńczalne a więc emulsyjne, akrylowe i lateksowe.

 • Farba emulsyjna (dyspersyjna) – to pigmenty i wypełniacze zawieszone (za pomocą spoiwa)  w rozpuszczalniku (na przykład wodzie). Nie jest odporna na ścieranie. Aby  uzyskać interesujące nas właściwości na przykład połyskowe wykończenie lub większą elastyczność powłoki dodaje się do niej inne składniki. Można więc powiedzieć, że jest farbą podstawową i bazową. Wykończenie przeważnie matowe.
 • Farba akrylowa powstaje poprzez wymieszanie farb emulsyjnych z żywicą poliakrylową (o niskim stężeniu). Dzięki temu dodatkowi farby akrylowe zyskują odporność na zmywanie. Są to farby zazwyczaj charakteryzujące się wykończeniem matowym. Tworzą powłokę o bardzo niskiej przepuszczalności i dużej trwałości koloru.
 • Farby lateksowe wbrew pozorom nie zawierają lateksu (roztwór kauczuku stosowany do ich produkcji w pierwszych latach po ich wprowadzeniu na rynek został wyparty przez bardziej funkcjonalne żywice). Powstają zazwyczaj na podobnej zasadzie co farby akrylowe, jednakże stężenie żywicy poliakrylowej jest w nich wyższe.

Malowanie ścian- dobór koloru 

Najczęściej stosuje się wykończenia półmatowe.  Polecane są do każdego pokoju, Malowanie ścian w Warszawieszczególnie wilgotnych pomieszczeń. Sprawia to, że wiele farb lateksowych dostępnych na rynku,  wzbogacane jest środkami grzybobójczymi i sprzedaje się je jako specjalne farby do zastosowania w łazienkach i kuchniach.

Malujemy farbami  strukturalnymi

Posiadając specjalne i atrakcyjne właściwości dekoracyjne, farby strukturalne pozwalają tworzyć wspaniałe  – także trójwymiarowe efekty. Niezwykle łatwo rozprowadzając się, idealnie ukrywa  niedoskonałości podłoża. Często wybierana przez  projektantów wnętrz technika malowania pozwala w szybki i efektowny sposób odmienić charakter dekoratorski każdego pomieszczenia.

Dostępne na rynku farby strukturalne akrylowe, lateksowe i winylowo-lateksowe idealnie nadają się do malowanie ścian  na tynki, powierzchnie betonowe, płyty gipsowe oraz drewnopochodne. Swoją strukturą przypominają abstrakcyjne płaskorzeźby. 

Malowanie strukturalne nie wymaga  wykonanie gładzi Farby strukturalne można  nanosić na ściany rożnych pomieszczeń, od pokojów, korytarzy po przedsionki.  Wśród najważniejszych zalet  farb strukturalnych należy wymienić: możliwość nakładania farby na rozmaite podłoże.

Co więcej, farby strukturalne są niezwykle trwałe. Bardzo dobrze znoszą zmywanie (także detergentami), a specjalne właściwości farb, sprawiają, że przepuszczają parę wodną, innymi słowy oddychają. Wśród pionierskich producentów farb strukturalnych należy wymienić: Tikkurila, Flügger, Benjamin Moore Paints oraz Beckers i Alpina.

Efekty Dekoratorskie w malowaniu mieszkań

Farby strukturalne pozwalają na uzyskanie bardzo ciekawych efektów dekoratorskich. Dostępne w asortymentach sklepów najczęściej w białym kolorze, do których dodatkowo można zastosować pigment – ekstrakt koloru. Pozyskany z mieszalnika lub barwnik, idealnie sprawdzają się również pod względem kolorystyki w rozmaitych pomieszczeniach: salon, kuchnia, łazienka. Do najpopularniejszych efektów dekoratorskich w malowaniu mieszkańktóre można uzyskać za pomocą farb strukturalnych, należą:

 •  Baranek-w fakturze przypomina tynk o strukturze przypominającej kuleczki zatopione w farbie
 • Raufazy-dają efekt zatopionych w strukturze wiórek drewna
 • Piaski pustyni-to efekt, dzięki któremu można otrzymać naturalną ścianę piaskowca – za pomocą wypełniaczy dolomitowych
 • Efekt toccare w swoim wyglądzie przypomina delikatną, rustykalną, równomiernie chropowatą ścianę.

Farby strukturalne idealnie sprawdzają się w malowaniu dekoracyjnym wnętrz Będące alternatywą dla tynków dekoracyjnych czy farb tradycjonalnych coraz częściej wybierane są zarówno przez projektantów wnętrz, jak i samych domowników. Pozwalające uzyskać ciekawe efekty są aktualnie jednymi z najczęściej wykorzystywanych środków dekoratorskich w aranżacjach pomieszczeń.

Należy pamiętać, że wymienione powyżej właściwości farb są jedynie ogólnym zarysem ich możliwości. Każdy producent nie tylko korzysta z różnej jakości surowców, ale i modyfikuje podstawowe cechy poszczególnych rodzajów farb, dodając do nich rozmaite środki (na przykład zwiększające przepuszczalność lub elastyczność powłoki).

Pomoc w wyborze farb

Oferujemy kompleksowe usługi związane z wyborem farby i malowaniem ścian mieszkań. W codziennej pracy nie tylko wykorzystujemy różne rodzaje i marki, ale i spotykamy się z przykrymi skutkami zastosowania nieodpowiedniego rodzaju farby w danym pomieszczeniu. Dlatego pomagamy klientom w wyborze odpowiedniej farby nie tylko ze względu na jej kolor, ale i rodzaj.Malowanie mieszkania i moc koloru

Wybór koloru to nie tylko kwestia gustu ale i doboru barwy do funkcji wnętrza, jego wielkości, rodzaju oświetlenia i mebli, jakie chcemy w nim umieścić. Jest wiele zasad, które mogą pomóc w wyborze farb do malowania mieszkania. Zaczynając malowanie ścian, należy zastanowić się nad źródłem światła.

Kolor może wyglądać inaczej w różnych porach dnia i nocy. Ciepłe barwy świateł żarowych, będą miały inny wpływ na kolor, niż naturalne światło dzienne. Stosując kilka kontrastujących, barw, można na przykład wyróżnić elementy architektoniczne domu. Można również nadać specjalny charakter jednej ze ścian, malując ją innym kolorem, nadając fakturę lub pokrywając tapetą.

Techniki malarskie “zmieniające” wymiar pomieszczeń

Konkretna barwa podkreśli pewne cechy i minimalizuje inne. Na przykład długi, wąski pokój, będzie wyglądał na szerszy, jeśli zastosujemy nieco ciemniejszy kolor na dłuższych ścianach i jaśniejszy na krótszych. W podobny sposób możemy wzrokowo podwyższyć poziom sufitu, projektując kolory jaśniejsze.

Chcąc uczynić duży pokój bardziej kameralnym, pomalujmy ściany w kolorach: czerwonym, złotym, pomarańczowym i brązowym. Aby optycznie powiększyć pomieszczenie, należy pomalować ściany w kolorach, które wydają się oddalać, w takich jak: niebieski, zielony lub fioletowy.Malowanie mieszkania -mat, półmat czy połysk ?

Najczęściej wybieraną do malowania ścian farbą jest mat lub półmat. Można jednak nadać wnętrzom specjalny charakter, malując je farbą z połyskiem. Ciekawym rozwiązaniem dla odważnych jest wybór ciemnego koloru i rozświetlenie wnętrza wysokim połyskiem farby. Matowa farba to idealny wybór, jeśli chodzi o malowanie nierównych powierzchni. Pochłaniający światło mat zamaskuje te mankamenty.

Malowanie ścian i moc koloru

Wybór koloru to nie tylko kwestia własnego gustu ale doboru barwy do funkcji wnętrza, jego wielkości, rodzaju oświetlenia i mebli, jakie chcemy w nim umieścić. Jest wiele  zasad, które mogą pomóc w wyborze farb do malowania mieszkania. Zaczynając malowanie,  należy zastanowić się nad źródłem światła. 

Kolor może wyglądać inaczej w różnych porach dnia i nocy.  Ciepłe barwy świateł żarowych, będą miały inny wpływ na kolor, niż naturalne światło dzienne. Stosując kilka kontrastujących barw barw można na przykład wyróżnić elementy architektoniczne domu.  Można również nadać specjalny charakter jednej ze ścian malując ją innym kolorem, nadając fakturę lub pokrywając tapetą.

Konkretna barwa, może bowiem podkreślić pewne cechy i minimalizować inne. Na przykład długi, wąski pokój, będzie wyglądał na szerszy, jeśli zastosujemy nieco ciemniejszy kolor na dłuższych ścianach i jaśniejszy na krótszych. W podobny sposób możemy wzrokowo podwyższyć poziom sufitu, projektując kolory jaśniejsze.

Chcąc uczynić duży pokój bardziej kameralnym, pomalujmy ściany w kolorach: czerwonym, złotym, pomarańczowym i brązowym. Aby optycznie powiększyć pomieszczenie należy pomalować ściany w kolorach, które wydają się oddalać, w takich jak: niebieski, zielony lub fioletowy.

Malowanie mieszkania -mat, półmat czy połysk ?

Najczęściej wybieraną do malowania ścian farbą jest mat lub półmat.  Można jednak nadać wnętrzom specjalny charakter, malując je farbą z połyskiem.  Ciekawym rozwiązaniem dla odważnych jest wybór ciemnego koloru i rozświetlenie wnętrza wysokim połyskiem farby. Matowa farba to idealny wybór jeśli chodzi o malowanie ścian  o nierównych powierzchni. Pochłaniający światło mat zamaskuje te mankamenty.

Malowanie mieszkań Warszawa 792 128 650