google6781670c9d5e707b.html

Montaż sufitów podwieszanych Warszawa. Aranżacje i projekty

MONTAŻ SUFITÓW PODWIESZANYCH

Montaż sufitów podwieszanych do niedawna stosowany wyłącznie w wykończeniach  biur. Od około 20 lat zyskał na popularności  w  aranżacji mieszkań i domów jako ciekawy akcent aranżacyjny. Wyposażone w oświetlenie LED, sufity podwieszane nadają wnętrzom  niepowtarzalny charakter. Oferujemy precyzyjny:

 • Montaż płyt gipsowych na stelażu z ocieplenie lub bez
 • Montaż sufitów podwieszanych na stelażach
 • Montaż sufitów podwieszanych wielopoziomowych z opcjonalną  konstrukcją umożliwiającą umieszczenie taśm LED oraz żarówek z przysłoniętym żródem światła

Jakie są kształty sufitu ?

 • Sufity jednopoziomowe,
 • Sufity dwupoziomowe,
 • Sufity wielopoziomowe,
 • Sufity łukowate,
 • Sufity okrągłe
 • Sufity nieregularne

 

Do jakich wnętrz pasuje sufit podwieszany?

Do każdych, chyba że stałeś się właścicielem zabytkowej kamienicy z freskami. Ponieważ to mało prawdopodobne i przystępujesz do remontu lub wykończenia wnętrz, rozważ montaż  sufitu podwieszanego, który korzystnie zmieni charakter wnętrza.

Nie obawiaj się, że dodatkowa warstwa przy suficie optycznie zmniejszy przestrzeń.   Atrakcyjny projekt i fachowy montaż to pewność, e wnętrze wyda się większe  i bardziej atrakcyjne.

Jakie są zalety sufitów podwieszanych?

Funkcja dekoracyjna  sufitu

Za główną zaletę opisywanego rozwiązania należy uznać funkcję dekoracyjną.Ciekawie zaprojektowany sufit wielopoziomowy w kształcie łuku czy kopuły – zmieni charakter wnętrza oraz nada mu nowoczesnego wyglądu oraz stylowości. Efekt ten warto podkreślić oświetleniem. Podwieszany sufit daje możliwość swobodnego rozmieszczania oświetlenia punktowego. Niewielkie lampki Led, które w niewidoczny sposób zostaną zamontowane w płycie sufitu, dyskretnie oświetlą wnętrze. Sufit podwieszany LED to rozwiązanie które zagwarantuje wyjątkową aranżację.Sufit poprawia akustykę wnętrz

Poprzez wyciszenie sufity podwieszane  doskonale tłumią dźwięki. Dzięki ich zastosowaniu unika się efektu pogłosu. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się też w pokojach dziecięcych czy sypialni i działa w obie strony. Sąsiedzi nie będą słyszeć Ciebie, a Ty ich.

Sufity korygują proporcje pomieszczeń i generują oszczędność

Pomieszczenia posiadające wysoką kubaturę zostają dowolnie i szybko obniżone, są przytulniejsze a dzięki montażowi sufitu poprawiony zostaje nie tylko wygląd wnętrza, ale również zmniejszona zostaje kubatura ogrzewana.  Dodatkowo  zastosowanie izolacji w postaci np.: waty mineralnej uchroni mieszkanie przed utratą cennego ciepła

Ukrywają wady sufitów właściwych i instalacje

Za kolejną zaletę opisywanego rozwiązanie należy uznać ukrywanie tego, co nieestetyczne np.pęknięcia na sufitach, odrapania, krzywizny. Dzięki montażowi oświetlenia LED, wnętrza zyskują nowy charakter, montaż sufitu podwieszanego pozwala dostać się do instalacji, bez potrzeby skuwania tynku.

Decydując się na sufit podwieszany możesz całkowicie odmienić wygląd nudnego i  tradycyjnego pomieszczenia Sufitów nie należy montować na biegnących u góry rurach gazowych. Konieczne jest też sprawdzenie czy strop utrzyma ciężar płyt. Reszta dozwolona.większe, poprawiają wygląd starego sufitu, takie jak krzywizny, nierówności czy ukrycie złącz pomiędzy płytami.

 

Jakie są rodzaje sufitów podwieszanych

Sufit z płyt gipsowych – montowany na ruszcie metalowym.

Konstrukcja sufitów podwieszanych stanowi szereg technicznych rozwiązań, które sprawiają, że dodatkowy sufit jest stabilny. Głównym elementem tej konstrukcji jest ruszt, który przymocowuje się do stropu za pomocą wieszaków. Do stalowego lub aluminiowego rusztu mocowane są płyty gipsowo kartonowe. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością, dobrą odpornością na wilgotność, walorami akustycznym, sprawdza się też jako doskonała izolacja  dźwiękowa.

Sufity napinane

Kolejnym rodzajem sufitów są sufity napinane. Wykonane są z folii i napinaczy – stosowane są w wielu miejscach – wszędzie tam, gdzie potrzebny jest sufit odporny na wilgoć i chlor, który można często myć i dezynfekować, który nie elektryzuje się ani nie topi pod wpływem bardzo wysokiej temperatury. Sufity napinane o alternatywa dla tradycyjnych sufitów z płyt gipsowo-kartonowych. Stosowane najczęściej w dużych pomieszczeniach.

Sufity napinane posiadają różne wersje kolorystyczne i fakturę folii, dzięki czemu mogą stanowić oryginalny element aranżacyjny. Aranżowanie pomieszczenia sufitami podwieszanymi, podświetlonymi oświetleniem LED jest obecnie jedną z najczęściej wykorzystywanych technik dekoratorskich we wnętrzach. Sufit podwieszany w bardzo prosty sposób koryguje wady pomieszczenia,reguluje wysokość,poszerza lub zwęża optycznie wnętrze w w wybranych strefach.

Sufity kasetonowe

Główną zaletą sufitu podwieszanego kasetonowego jest prosty montaż. Na konstrukcji składającej się z aluminiowych profili umieszczone zostają panele, kasetony. Obecnie producenci oferują sufity podwieszane z rozmaitymi rodzajami konstrukcji. Ze względu na rodzaj wykończenia krawędzi wyróżnia się sufity podwieszane z konstrukcją widoczną, częściowo widoczną, konstrukcją całkowicie ukrytą. Sufity podwieszane kasetonowe można bardzo łatwo zdemontować.

Projekt sufitu podwieszanego w Twojej kuchni

Sufit podwieszany w kuchni

 • nada wnętrzu innowacyjnego wyglądu
 • Pozwoli  zakryć  lukę między sufitem właściwym a górnymi szafkami zabudowy kuchennej.
 • Sufit  doskonale ukrywa instalacje wentylacyjne i niechciane rury które biegną na skutek remontu mieszkania
 • Pozwala na umieszczenie kierunkowego lub dyskretnego i bardzo modnego w wykończeniach wnętrz – oświetlenie LED.

 

 

.

Website is Protected By Using The Wordpress Data Guard Plugin From OriginalTips.com