google6781670c9d5e707b.html

Odbiór mieszkań Warszawa. Fachowy odbiór mieszkania,domu od dewelopera

Fachowy odbiór mieszkań Warszawa

 

odbiór mieszkania warszawa

Kupujesz mieszkanie lub dom? Chcesz mieć pewność, że nie kupujesz kota w worku i lokal nie ma wad?

Bądź świadomym inwestorem, umów się na fachowy odbiór mieszkań!

 

 

Dopilnuj, aby otrzymać to, za co za płaciłeś! Nie wahaj się! Ten niewielki wydatek w stosunku do ceny mieszkania ,  zwróci Ci się z nawiązką. Zamów odbiór mieszkania od dewelopera już dziś!Nowe mieszkanie? Odbierz, ale sprawdź przed zakupem

fachowy odbiór mieszkania

Nie wszystko złoto, co się świeci! Ta znana maksyma, dotyczy także rynku budowlanego. Miła rozmowa, ciekawie przeprowadzona prezentacja czy ciekawie zapowiadająca się wizualizacja, wcale nie musi gwarantować idealnego efektu!

Warto przed ostatecznym zakupem, zdecydować się na odbiór techniczny mieszkania, sprawdzić wszystkie elementy wchodzące w skład mieszkania i porównać ich stan faktyczny z umową kupna – sprzedaży i/lub wytycznymi prawidłowo realizowanych robót budowanych.

Odbiór mieszkań od dewelopera z fachową pomocą

profesjonalny odbiór mieszkania

Odbiór mieszkania-pomiary

 • Chcesz sprawdzić, czy deweloper właściwie wykonał swoją pracę i nie sprzedaje Ci nieruchomości w której za niedługi czas pojawią się problemy?
 • Nie masz ani wiedzy, ani doświadczenia w tym temacie?
 • Normy i przepisy budowlane to dla Ciebie przysłowiowa tabula rasa?

Odbiory mieszkań-ustalenia inspektora

odbiór domu warszawa

Nie znajdziesz się na straconej pozycji jeśli  odbiór techniczny mieszkania w Twoim imieniu dokona fachowiec. Inspektor wesprze Cię w tym ważnym momencie i sprawdzi prawidłowość prac, zgodność ustaleń z deweloperem, ze stanem mieszkania oraz potwierdzi zgodność zapisów umowy ze stanem faktycznym.

Doświadczonemu kierownikowi budowy, nie umknie żaden szczegół – sprawdzi dokładnie, czy mieszkanie, które odbierasz zostało prawidłowo wykonane, zadba by ewentualne reklamacje znalazły się w protokole odbioru mieszkania razem z datą ich usunięcia przez dewelopera.

Pomiary podczas odbioru mieszkań

Przy tak dużych inwestycjach jak zakup mieszkania, warto zachować ostrożność i sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Techniczny odbiór mieszkania od dewelopera gwarantuje, że nie umkną Ci ważne niedoróbki czy inne aspekty, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupu mieszkania.

W takim celu zdecydowanie warto zatrudnić firmę, która profesjonalnie przeprowadza odbiory mieszkań. Inspektor nie przeoczy żadnych niedociągnięć a profesjonalny odbiór techniczny  mieszkania znacznie obniży ryzyko zakupu.

 

Odbiór techniczny mieszkań – co warto wiedzieć?


Co sprawdzamy podczas odbioru mieszkania? 

Odbiór mieszkań weryfikuje stan lokalu który kupujesz!  Podczas odbioru, szczególną uwagę zwracamy na wszelkie elementy budowlane, które zostały określone w umowie oraz podczas indywidualnych uzgodnień z deweloperem.

Sprawdzamy zarówno ściany i tynki, jak i podłogi oraz posadzki. Przyglądamy się stolarce drzwiowej, okiennej oraz parapetom. Kontrolujemy wykonanie instalacji elektrycznej, weryfikujemy jakość wykonanych balkonów, tarasów, garaży i parkingów.

 

Pod lupę bierzemy wszystkie elementy lokalu. 


Odbiór poddasza. odbiory mieszkań warszawa

Co warto wiedzieć odbierając mieszkanie? Masz prawo otrzymać mieszkanie wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną! Twoje mieszkanie bezwzględnie powinno spełniać wszystkie normy budowlane i zapewniać 100% bezpieczeństwo użytkowania. Jeśli odbiór techniczny mieszkania, wykaże wady masz prawo żądać usunięcia ich w uzgodnionym terminie.

 

O czym warto pamiętać?

Błędy budowlane utrudniają wykończenie mieszkania, podnosząc ostatecznie jego koszt. Deweloper zobowiązany jest usunąć usterki znalezione w trakcie odbioru mieszkania.

odbiór segmentu warszawa Odbiór poddasza. odbiory mieszkań warszawa

Odbiór mieszkań  nie powinien być wykonywany w sztucznym świetle Warto tak pokierować terminem odbioru, aby odbył się w dzień słoneczny, gdyż wtedy większość wad ścian jest bardziej widoczna.

Odbiór mieszkań 792128650

Odbiór mieszkań i domów – długa lista kontrolna


Posadzki i ściany

 • Kontrolujemy stan podłóg, czyli posadzek, ich poziomu i jakości. Sprawdzamy obecność szczelin dylatacyjnych  i ich lokalizację. Badamy poziom wilgotności  posadzek bo tylko na suchej posadzce możesz położyć podłogę. Częstą wadą posadzek jest nadmiar wylewki przy ścianach

  odbiór mieszkań - ściany odbiory mieszkań warszawa

  oraz w narożnikach. Uniemożliwia to późniejsze prace budowlane czyli prawidłowe położenie płytek, paneli, podłogi i parkietu.

 • Oględziny ścian, tynków i powłoki malarskiej to główny element odbioru mieszkania i domu.. Sprawdzamy czy ściany i kąty ich wzajemnego położenia są proste, a tynki gładkie i bez wybrzuszeń i pęcherzy. Ostukujemy  tynk, aby sprawdzić jego przyczepność. Sprawdzamy czy nie ma zarysowań tynku na połączeniach ścian. Rysy świadczą najczęściej o wadliwym zakotwieni czyli połączeniu ściany działowej ze ścianą nośną.

Odbiór okien i drzwi

 • Sprawdzamy działanie okuć i mechanizmów okien. Skrzydła okienne powinny się łatwo otwierać odbiory mieszkań warszawa Bemowoi zamykać a ruch powinien być płynny.  Nie mogą trzeć o ościeżnice – mają chodzić miękko. Zainstalowane uszczelnienie powinno być estetyczne a skrzydła powinny być szczelne. Niedopuszczalne są luzy, braki pionów i poziomów futryn i skrzydeł..Futryny i skrzydła drzwi nie mogą być porysowane, nosić śladów farb i środków gruntujących.
 • Kontrolujemy szyb okiennych na okoliczność ich porysowania. Podczas montażu lub w trakcie wykonywania tynków często dochodzi do porysowania szyb i futryn okiennych.Szyby nie powinny być porysowane ani pęknięte. Ramy okien muszą być czyste, bez  śladów farby i środków gruntujących.
 • Kontrola drzwi to stały element odbioru mieszkań. Drzwi fachowy odbiór domu warszawanie powinny być porysowane, muszą się łatwo i cicho otwierać i zamykać. Nie mogą mieć luzów, powinny pracować płynnie. Badamy również szczelność drzwi.

Kontrola instalacji wewnętrznych

 • Odbiór techniczny mieszkania obejmuje kontrolę instalacji wodnej przeprowadzamy pod kątem jej lokalizacji i zgodności z projektem. Kontrola poprawności montażu.
 •  Sprawdzamy kanalizację pod kątem jej zgodności z projektem
 • Kontrolujemy instalację grzewczą, zamontowanie grzejników. Oceniamy wizualnie powłokę lakierniczą.odbiór posadzki iodbiory mieszkań warszawa
 • Kontrola instalacji elektrycznej to sprawdzenie zgodności z projektem, tak pod względem ilości, wysokości i poprawności montażu. Oceniamy dokładności montażu osprzętu elektrycznego.
 • Badamy stan wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej, po kątem zgodności z dokumentacją, drożności i wydajności.
 • Sprawdzamy instalację gazową

Odbiór balkonów, tarasów, piwnic, komórek, miejsc parkingowych i garaży

 • Przyglądamy się balkonom. Kontrola obejmuje pomiar spadków, kontrolę stanu balustrad oraz jakość ułożenie  płytek gresowych, cokołów, staranności ułożenia fug i izolacji. Sprawdzamy czy występują zacieki uszkodzenia mechaniczne oraz badamy prawidłowość odprowadzania wody deszczowej.
 • Kontrolujemy komórki lokatorskie pod względem jej ,wielkości i  występowania ewentualnych zawilgoceń.
 • W przypadku odbioru domu lub segmentu, kontrola obejmuje działanie bramy garażowej, oświetlenia w garażu.
 • W domach przyglądamy się piwnicom. Mierzymy dokładnie, sprawdzając, czy mają  powierzchnię jak wskazuje umowa.Sprawdzamy poziom wilgotności ścian i posadzek.
 • W budynkach wielorodzinnych sprawdzamy wymiar miejsca parkingowego 


Weryfikacja powierzchni użytkowej

Pomiar powierzchni użytkowej. Sprawdzamy wielkość powierzchni gdyż zdarza się że mieszkania są mniejsze niż w umowie! Nawet przy małej różnicy warto żądać zwrotu pieniędzy, szczególnie, że ceny metra kwadratowego w Warszawie są przecież bardzo wysokie. 

 • Zgodnie z ustawą o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego, Polska  Norma PN-ISO 9836:1997 i Prawem budowlanym developer do powierzchni użytkowej nie może wliczać ścianek działowych, tynków, wnęk okiennych i otworów drzwiowych.

 

Protokół odbioru mieszkania to podstawa reklamacji


Fachowy odbiór mieszkania zostaje zakończony w momencie sporządzenia protokołu odbioru mieszkania który podpisywany przez przedstawiciela dewelopera i inwestora.W protokole powinniśmy zawrzeć listę stwierdzonych wad, precyzyjny termin usunięcia usterek lub ustalić odpowiedni rabat z tytułu stwierdzonych wad. Dopiero po odbierze technicznym mieszkania  i usunięciu usterek, które zawierał protokół, możliwe będzie  realizowanie projektu  aranżacji i wykończenie mieszkania. Przed momentem złożenia podpisu na dokumencie, należy sprawdzić, czy zapisano w nim wszystkie istotne usterki znalezione podczas odbioru oraz czy zaznaczono termin ich usunięcia.

 

Odbiór mieszkania-normy: 


 • Rozporządzenia Ministra Infrastruktury “W sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie” (Dziennik Ustaw nr 75, poz. 690 z 2002r), ·
 • Prawa budowlanego – “ustawa z dnia 7 lipca 1994 r., ·PN-B-10110: 2005
 • Tynki gipsowe wykonywane mechanicznie – Zasady wykonywania i wymagania techniczne”PN – 70/B-10101 –
 • “Roboty tynkowe. Tynki zwykłe. Wymagania i badania przy odbiorze”PN – 72/B-10122 –
 • “Roboty okładzinowe. Suche tynki. Wymagania i badania przy odbiorze”PN – 53/B-10145 – 
 • “Podkład pod posadzki. Posadzki z płytek kamionkowych, lastrykowych i klinkierowych”PN – 76/8841-22 – 
 • “Podkład pod posadzki. Posadzki z parkietu i paneli podłogowych”PN – EN/1279-1: 2005(U) –
 • “Szkło w budownictwie. Szyby zespolone izolacyjne”PN – 75/B-10121
 • – ‘Okładziny z płytek ściennych ceramicznych szkliwionych. Wymagania i badania przy odbiorze”PN – 88/B-10085 –
 • “Stolarka budowlana. Okna i drzwi. Wymagania i badania’ Techniczne odbiory mieszkań warszawa – biuletyn wewnętrzny
 • Tematy pokrewne w serwisie: protokół techniczny, doradztwo budowlane,  usterki w mieszkaniu, błędy deweloperów, błędy przy zakupie mieszkania, błędy przy odbiorze mieszkania, jak odebrać mieszkanie, jak kupić mieszkanie, porady budowlane, koordynator robót,, rozliczenie z deweloperem, inspektor nadzoru, kierownik budowy, inspektor budowy, ekspertyzy budowlane, odbiór robót

Odbiór mieszkań Warszawa 792 128 650

Proponujemy dodatkowe usługi:


odbiory mieszkań warszawa
 • Opinie techniczne budowlane, konstrukcyjne, które są niezbędne dla otrzymania pozwolenia na budowę
 • Ekspertyzy techniczne wymagane przez Prawo Budowlane w przypadku zamiaru wprowadzenia zmian w konstrukcji budynku
 • Projekty wyburzeń, wymagane przez przepisy Prawa Budowlanego, jako podstawy do wydania opinie lub ekspertyzy konstrukcyjnej.
 • Kosztorysy inwestorskie tzw.ślepe robót budowlanych, remontowych i wykończeniowych które są najbardziej wiarygodną podstawą dla wyboru wykonawcy,
 • Analiza ofert składnych przez wykonawców
 • Projekty  aranżacji mieszkania, domu lub lokalu
 • Projekty budowlane budynków, projekty przebudowy i remontu która wykonujemy

Odbiór mieszkań Warszawa 792128650

 

 

 

 

 

 

 

Website is Protected By Using The Wordpress Data Guard Plugin From OriginalTips.com