google6781670c9d5e707b.html

Odbiór techniczny mieszkania

Odbiory mieszkań  w stanie deweloperskim

 

odbiór mieszkania warszawa

 

Bądź świadomym inwestorem, skorzystaj z technicznego odbioru mieszkania firmy 

Kupujesz mieszkanie lub dom? Chcesz mieć pewność, że nie kupujesz kota w worku i lokal nie ma wad?

Dopilnuj, aby otrzymać to, za co za płaciłeś! Nie wahaj się! Ten niewielki w stosunku do wartości mieszkania wydatek, zwróci Ci się z nawiązką. Zamów odbiór mieszkania od dewelopera już dziś!fachowy odbiór mieszkania

Nie wszystko złoto, co się świeci! Ta znana maksyma, dotyczy także rynku budowlanego. Miła rozmowa, ciekawie przeprowadzona prezentacja czy ciekawie zapowiadająca się wizualizacja, wcale nie musi gwarantować idealnego efektu!

Warto przed ostatecznym zakupem, zdecydować się na odbiór mieszkania, sprawdzić wszystkie elementy i porównać ich stan faktyczny z umową kupna – sprzedaży i/lub wytycznymi prawidłowo realizowanych robót budowanych.

Odbiór mieszkania z fachową pomocą

profesjonalny odbiór mieszkania

Odbiór mieszkania-pomiary

 • Chcesz sprawdzić, czy deweloper właściwie wykonał swoją pracę i nie sprzedaje Ci nieruchomości, w której za niedługi czas pojawią się problemy?
 • Nie masz ani wiedzy, ani doświadczenia w tym temacie?
 • Normy i przepisy budowlane to dla Ciebie przysłowiowa tabula rasa – zleć odbiór mieszkania w Warszawie

Odbiory mieszkań i domów-usługa inspektora

odbiór domu warszawa

Zabezpiecz swoje prawa, zlecając odbiór techniczny mieszkania firmie znającej realia rynku budowlanego. Inspektor wesprze Cię w tym ważnym momencie i sprawdzi prawidłowość wykonanych prac budowlanych, zgodność ustaleń zawartych w zapisach umowy z deweloperem z faktycznym stanem mieszkania.

Doświadczonemu kierownikowi budowy, nie umkną poważne wady jak i niedoróbki Twojego mieszkania. Sprawdzi dokładnie, czy dom i mieszkanie, które odbierasz od dewelopera, zostało prawidłowo wykonane.  Zadba, aby spis ewentualnych wad znalazł  się w protokole odbioru mieszkania razem z datą ich usunięcia przez dewelopera.

Pomiary podczas odbioru mieszkań

Przy tak dużych inwestycjach jak zakup mieszkania, warto zachować ostrożność i sprawdzić czy mieszkanie budynek i mieszkania są prawidłowo wykonane porządku.

Fachowy, techniczny odbiór  od dewelopera gwarantuje, że nie umkną Twojej uwadze istotne niedoróbki czy inne aspekty, na które należy zwrócić uwagę przed zakupem mieszkania. 

Zdecydowanie warto zatrudnić firmę, która profesjonalnie przeprowadza odbiory mieszkań w Warszawie.  Nasz inspektor udzieli Ci wsparcia, nie przeoczy żadnych niedociągnięć dewelopera a profesjonalny odbiór techniczny  mieszkania lub domu, znacznie obniży ryzyko zakupu.

Odbiór techniczny mieszkań — co warto wiedzieć?


Co sprawdzamy podczas odbioru mieszkania? 

Odbiory mieszkań weryfikują stan odbieranych lokali!  Podczas odbioru, szczególną uwagę zwracamy na wszelkie elementy budowlane, które zostały określone w umowie oraz podczas indywidualnych uzgodnień z deweloperem.

Sprawdzamy zarówno ściany i tynki, jak i podłogi oraz posadzki. Przyglądamy się stolarce drzwiowej, okiennej oraz parapetom. Kontrolujemy wykonanie instalacji elektrycznej, hydraulicznej. Weryfikujemy jakość wykonanych balkonów, tarasów, garaży i parkingów.

 

Odbiór pod lupę fachowca!


Odbiór poddasza. odbiory mieszkań warszawa

Co warto wiedzieć odbierając mieszkanie?  

Masz prawo otrzymać mieszkanie wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną!

Twoje mieszkanie bezwzględnie powinno spełniać wszystkie normy budowlane i zapewniać 100% bezpieczeństwo użytkowania.

Jeśli odbiór techniczny mieszkania, wykaże wady, masz prawo żądać usunięcia ich w uzgodnionym terminie.

 

O czym warto pamiętać podczas odbioru domu i mieszkania?

odbiór segmentu warszawa Odbiór poddasza. odbiory mieszkań warszawa

Błędy budowlane utrudniają wykończenie mieszkania, podnosząc ostatecznie jego koszt. Deweloper zobowiązany jest usunąć usterki znalezione w trakcie odbioru mieszkania.

Odbiór mieszkań  nie powinien być wykonywany w sztucznym świetle! Warto tak pokierować terminem odbioru, aby odbył się w dzień słoneczny, gdyż wtedy większość wad ścian jest bardziej widoczna.

Odbiór mieszkań 792128650

Odbiór domu — długa lista kontrolna


Posadzki i ściany

odbiór mieszkań - ściany odbiory mieszkań warszawa

 • Kontrolujemy stan podłóg, czyli posadzek, ich poziomu i jakości.
 • Sprawdzamy obecność szczelin dylatacyjnych  i ich lokalizację.
 • Badamy poziom wilgotności  posadzek, bo tylko na suchej posadzce możesz położyć podłogę.
 • Częstą wadą posadzek jest nadmiar wylewki przy ścianach oraz w narożnikach. Uniemożliwia to późniejsze prace budowlane, czyli prawidłowe położenie płytek, paneli, podłogi i parkietu.
 • Oględziny ścian, tynków i powłoki malarskiej to główny element odbioru mieszkania i domu.. Sprawdzamy, czy ściany i kąty ich wzajemnego położenia są proste, a tynki gładkie i bez wybrzuszeń i pęcherzy. Ostukujemy  tynk, aby sprawdzić jego przyczepność.
 • Sprawdzamy, czy nie ma zarysowań tynku na połączeniach ścian. Rysy świadczą najczęściej o wadliwym zakotwieni czyli połączeniu ściany działowej ze ścianą nośną.

Odbiór okien i drzwi

odbiory mieszkań warszawa Bemowo

 • Sprawdzamy działanie okuć i mechanizmów okien. Skrzydła okienne powinny się łatwo otwierać i zamykać a ruch powinien być płynny.  Nie mogą trzeć o ościeżnice. Powinny pracować miękko.
 • Zainstalowane uszczelnienie powinno być estetyczne, a skrzydła powinny być szczelne. Niedopuszczalne są luzy, braki pionów i poziomów futryn i skrzydeł.
 • Futryny i skrzydła drzwi nie mogą być porysowane, nosić śladów farb i środków gruntujących.
 • Kontrolujemy szyb okiennych w związku z możliwością ich porysowania. Podczas montażu lub w trakcie wykonywania tynków często dochodzi do porysowania szyb i futryn okiennych.Szyby nie powinny być porysowane ani pęknięte. Ramy okien muszą być czyste, bez  śladów farby i środków gruntujących.
 • Kontrola drzwi to stały element odbioru mieszkań. Drzwi fachowy odbiór domu warszawanie powinny być porysowane, muszą się łatwo i cicho otwierać i zamykać.
 • Nie mogą mieć luzów, powinny pracować płynnie. Badamy również szczelność drzwi.

Kontrola instalacji wewnętrznych

 • Odbiór techniczny mieszkania, obejmuje kontrolę instalacji wodnej przeprowadzamy pod kątem jej lokalizacji, zgodności z projektem i poprawności montażu.
  odbiór posadzki iodbiory mieszkań warszawa
 •  Sprawdzamy kanalizację pod kątem jej zgodności z projektem
 • Kontrolujemy instalację grzewczą, zamontowanie grzejników. Oceniamy wizualnie powłokę lakierniczą.
 • Kontrola instalacji elektrycznej – kontrola zgodności z projektem, tak pod względem ilości, wysokości i poprawności montażu. Oceniamy dokładności montażu osprzętu elektrycznego.
 • Badamy stan wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej, po kątem zgodności z dokumentacją, drożności i wydajności.
 • Sprawdzamy instalację gazową

Odbiór techniczny domu- balkonów, tarasów, piwnic, komórek, miejsc parkingowych i garaży

 • Przyglądamy się balkonom. Kontrola obejmuje pomiar spadków, kontrolę stanu balustrad oraz jakość ułożenie  płytek gresowych, cokołów, staranności ułożenia fug i izolacji.
 • Sprawdzamy, czy występują zacieki uszkodzenia mechaniczne oraz badamy prawidłowość odprowadzania wody deszczowej.
 • Kontrolujemy komórki lokatorskie pod względem jej ,wielkości i  występowania ewentualnych zawilgoceń.
 • W przypadku odbioru domu lub segmentu kontrola obejmuje działanie bramy garażowej, oświetlenia w garażu.
 • W domach przyglądamy się piwnicom,  Sprawdzamy, poziom wilgotności ścian i posadzki


Weryfikacja powierzchni użytkowej

Pomiar powierzchni użytkowej. Sprawdzamy wielkość powierzchni, gdyż zdarza się, że mieszkania są mniejsze niż w umowie! Nawet przy małej różnicy warto żądać zwrotu pieniędzy, szczególnie, że ceny metra kwadratowego w Warszawie są przecież bardzo wysokie.

 1. Zgodnie z ustawą o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego, Polska  Norma PN-ISO 9836:1997 i Prawem budowlanym developer do powierzchni użytkowej nie może wliczać ścianek działowych, tynków, wnęk okiennych i otworów drzwiowych.

 

Protokół odbioru mieszkania to podstawa reklamacji


Fachowy odbiór mieszkania zostaje zakończony w momencie sporządzenia protokołu odbioru mieszkania, który podpisywany przez przedstawiciela dewelopera i inwestora. W protokole powinniśmy zawrzeć listę stwierdzonych wad, precyzyjny termin usunięcia usterek lub ustalić odpowiedni rabat z tytułu stwierdzonych wad.

Dopiero po odbierze technicznym mieszkania  i usunięciu usterek, które zawierał protokół, możliwe będzie  realizowanie projektu  aranżacji i wykończenie mieszkania. Przed momentem złożenia podpisu na dokumencie, należy sprawdzić, czy zapisano w nim wszystkie istotne usterki znalezione podczas odbioru oraz czy zaznaczono termin ich usunięcia.

Odbiór domu mieszkania-normy: 


 • Rozporządzenia Ministra Infrastruktury „W sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie” (Dziennik Ustaw nr 75, poz. 690 z 2002r), ·
 • Prawa budowlanego – „ustawa z dnia 7 lipca 1994 r., ·PN-B-10110: 2005
 • Tynki gipsowe wykonywane mechanicznie – Zasady wykonywania i wymagania techniczne”PN – 70/B-10101 –
 • „Roboty tynkowe. Tynki zwykłe. Wymagania i badania przy odbiorze”PN – 72/B-10122 –
 • „Roboty okładzinowe. Suche tynki. Wymagania i badania przy odbiorze”PN – 53/B-10145 – 
 • „Podkład pod posadzki. Posadzki z płytek kamionkowych, lastrykowych i klinkierowych”PN – 76/8841-22 – 
 • „Podkład pod posadzki. Posadzki z parkietu i paneli podłogowych”PN – EN/1279-1: 2005(U) –
 • „Szkło w budownictwie. Szyby zespolone izolacyjne”PN – 75/B-10121
 • – ‚Okładziny z płytek ściennych ceramicznych szkliwionych. Wymagania i badania przy odbiorze”PN – 88/B-10085 –
 • „Stolarka budowlana. Okna i drzwi. Wymagania i badania’ Techniczne odbiory mieszkań -biuletyn wewnętrzny
 • Tematy pokrewne w serwisie: protokół techniczny, doradztwo budowlane,  usterki w mieszkaniu, błędy deweloperów, błędy przy zakupie mieszkania, błędy przy odbiorze mieszkania, jak odebrać mieszkanie, jak kupić mieszkanie, porady budowlane, koordynator robót,, rozliczenie z deweloperem, inspektor nadzoru, kierownik budowy, inspektor budowy, ekspertyzy budowlane, odbiór robót

odbiory mieszkań warszawa

 

Odbiory mieszkań Warszawa 792128650

 

 

 

 

 

 

 

Website is Protected By Using The Wordpress Data Guard Plugin From OriginalTips.com