google6781670c9d5e707b.html

Pokój dziecięcy

Pokój dziecięcy

Jak urządzić pokój dla dwójki dzieci?

Pokój dla dwójki dzieci – jeśli masz dwoje dzieci a możesz dla nich przeznaczyć tylko jeden pokój, to zorganizowanie takiej przestrzeni będzie dla Ciebie  wyzwaniem. Może się okazać, że dzieci preferują różne kolory mebli i maja odmienne zdanie na temat aranżacji ich przyszłego pokoju. Dzielenie takiego miejsca będzie dla nich przyjemnością, jeśli zrealizujesz oczekiwania każdego z nich.

Jeśli Twoje dzieci nie są w stanie zgodzić się, co do tej samej koncepcji aranżacji wnętrza, musisz zastosować dwie różne. Bardzo pomocny może okazać się zwykły parawan, ścianka działowa, albo regał bez pleców. Tak rozdzieloną przestrzeń można zaaranżować inaczej z każdej strony.

Kolory ścian

Wydzielone przestrzenie możesz teraz pomalować na różne, wskazane przez dzieci kolory i skomponować do nich meble oraz pościel inne dodatki. Bardzo ciekawie wyglądają też połączenia tapet o tej samej fakturze, ale innych kolorach. Pomysłów jest bez liku

Meble dziecięce

Podstawą wyboru mebli jest ich współgranie z wybraną koncepcją ścian i wykorzystanych materiałów do dekoracji okien i pościeli. Pokój dla dwójki dzieci wymaga skutecznego rozwiązania dla zaoszczędzenia powierzchni – jest nim na przykład zastosowanie podwójnego łóżka. Jeśli dzieci zgodzą się na wspólną szafę, warto każdemu z nich wydzielić osobne szuflady – zapewni to im namiastkę prywatności.

Dziecięca kreatywność w aranżacji

Pozwól dzieciom, aby udekorowały swoje części pokoju w sposób, jaki im się podoba. To pomoże wyrazić im własną kreatywność i stworzyć osobiste, wygodne i ulubione miejsce. Znając preferencje dzieci,  możesz zaaranżować naprawdę efektowną i funkcjonalną przestrzeń.

Dzieci uwielbiają korzystać z wolność i spędzać czas na szalonej zabawie. Ich uwagę przyciągają kolorowe przedmioty wewnątrz i na zewnątrz domu. Jako rodzice powinniśmy pozwalać im zachwycać się otaczającą rzeczywistością, puszczać wodze fantazji i cieszyć się radością z naturalnych, otaczających je przedmiotów.

Atrakcyjnie i zabawnie

Jeśli chcesz, by Twoje dziecko równie dobrze spędzało czas w domu musisz zaprojektować interesującą i pełną atrakcji przestrzeń do przebywania. W tym celu warto sięgnąć po fascynujące, kolorowe motywy do dekoracji ścian i umieścić zabawne przedmioty w pokoju dziecięcym.

Teraz pewnie Twoje poczucie estetyki miesza się z myślami jak udekorować dziecięcy pokój w sposób, który będzie najbardziej zadowalał Twoją pociechę. A więc omówmy kilka najbardziej funkcyjnych zestawów kolorystycznych, motywów, które rozbudzą wyobraźnie i zainteresowania Twojego dziecka.

Motyw kreskówek

Dzieci uwielbiają oglądać kreskówki i animowane postaci. Warto więc dopasować się do ich wymagań przez zamieszczenie rysunków czy obrazków różnych bajkowych bohaterów na ścianach. Takie kultowe postacie z kreskówek jak: Myszka Mickey, Kaczor Donald, Kubuś Puchatek przekształcą dziecięcy pokój w krainę przyjemności.

Motyw przygody

Motyw przygody na ścianach w pokoju dziecięcym odgrywa istotna rolę w zaspokajaniu ich ciekawości. Bardzo wygodne w uzyskaniu interesujących efektów są naklejki na ścianę lub tapeta.
Całość wspomagają utrzymane w podobnym tonie materiały na zasłony, nakrycie łóżka czy poduszki, zadrukowane postaciami zwierząt: koni, tygrysów, słoni. Zamiast zwierząt można zastosować zdjęcia owadów – efekt końcowy będzie równie zniewalający.

Motyw filmowy

Filmy animowane uwielbiają oglądać wszystkie dzieci. Filmy, począwszy od Alladyna do Toy Story, przenoszą je w magiczny świat wyobraźni. Motyw filmowy można uzyskać nie tylko przez kupowanie ubrań dla dzieci z ulubionymi bohaterami, ale przede wszystkim przez tematyczne dodatki do mebli, tapety czy nawet własnoręcznie namalowane postaci.

Motyw fantastyki

Realistyczne motywy to najlepszy wybór do pokoju dziecięcego. Malowanie niesamowitych, nieograniczonych wyobraźnią kształtów na ścianie może wspomóc i rozwijać dziecięce umiejętności. Pozwól dziecku bawić się jego osobistą przestrzenią, która zaangażuje go w kreatywne działania takie jak szkicowanie i wypełnianie tych szkiców kolorami.

Aranżacja pokoju dziewczynki

Jak wszystkie dziewczynki, tak i Twoja córka ma zapewne  specyficzny gust i (lub) kapryśne podejście w kwestiach wyboru ubrań i innych rzeczy. Dlatego aranżacja pokoju dla dziewczynki to wyjątkowo trudne zadanie. Sukces w realizacji tego celu możesz osiągnąć stosując się do poniższych wskazówek. Delikatne odcienie różu,wanilii, brzoskwini -takie barwy  ścian zwykle są akceptowane i można ich użyć ich malując ściany, kupując poduszki, pościel zasłony itd. Eksperymentując z  odcieniami barw,  unikniesz nudy i monotonii.

Do dekoracji ścian wykorzystaj tapetę z motywem plaży: złocisty piasek, krystalicznie czysta woda itp. Tą naturalną scenerię możesz umieścić na jednej ze ścian, wybierając spośród wielu rodzajów tapet dostępnych na rynku. Skorzystaj z fantazyjnych tkanin dla elementów meblowych, poduszek i pokrowców. Z połyskiem – połyskujące kolory w pokoju tworzą efekt klejnotu. W osiągnięciu tego efektu pomogą materiały z brokatem i nowoczesne meble z metalowymi dodatkami, które w całości odświeżą wygląd pokoju.

Dziewczynka zwykle interesują się przyrodą i będzie zachwycona, jeśli na ścianach jej pokoju zagoszczą fotografie, plakaty czy obrazki zwierząt,kwiatów czy innych naturalnych elementów. Możesz również kupić pościel, zasłony ze zwierzęcymi motywami.

Urządzenie pokoju dla chłopców

Dobrze wcześniej zapytać syna jakie motywy podobają mu się najbardziej. Wspólne ustalenia to skuteczna metoda, by poznać jakie fascynacje rodzą się w umyśle naszego dziecka i sprecyzować kreatywne pomysły wystroju wnętrza pokoju.

Sprawdzają się tu następujące pomysły

  • Organizuj pokój dziecka w zgodzie z jego hobby np. jeśli interesuje się fotografią zamontuj w pokoju tablicę do przypinania jego ulubionych zdjęć.
  • Wydziel  przestrzeń dla instrumentu muzycznego jeśli jest to jego pasja albo zamieszczenia deski kreślarskiej wraz z przybornikiem jeśli właśnie postanowił zostać architektem
  • Ozdób ściany grafiką z wizerunkiem jego ulubionego bohatera, aktora lub piosenkarza
  • Zestawiaj kolory – różne odcienie: niebieskiego, fioletu, zieleni, brązów czy pomarańczu np. możesz pomalować ściany w kolorze jasnoniebieskim, a drzwi i okna w jego ciemniejszym odcieniu.
  • Ustaw meble tak, aby zapewniały swobodę przemieszczania się. Nie zagracaj pokoju zbędnymi rzeczami

 

Jak urządzić salon?

Skontaktuj się z nami