Projekty kuchni i wykonawstwo
Kiedy klienci dzwonią do nas, by porozmawiać o projekcie aranżacji kuchni, staramy się już podczas pierwszej rozmowy poznać ich priorytety, aby zawrzeć je w przyszłym projekcie kuchni i mebli kuchennych.
Wymagania klienta są kluczowe dla projektu kuchni.
Na pierwszym spotkaniu projektant kuchni kontynuuje temat rozmowy telefonicznej, aby ocenić, jakie są zwyczaje, potrzeby i pragnienia domowników. Pyta też o ulubiony układ kuchni oraz o budżet, jaki klient przeznacza na nową aranżację kuchni.
Projekty kuchni na wymiar to doskonała propozycja dla osób kreatywnych i tych, którzy w salonach sklepowych nie znajdują wymarzonych mebli. Statystyki mówią, że przedmioty spersonalizowane, wykonywane na specjalne zamówienie, dają większą satysfakcję właścicielom i są oni mniej skłonni do tego, aby je zmieniać.
Aneks kuchenny czy osobna kuchnia?
Aneks kuchenny to ciekawą propozycją dla osób posiadających małe i średnie mieszkanie. Rozwiązanie to zyskuje sobie coraz to większe grono sympatyków. Niemniej jednak istnieją przypadki, gdzie projektowanie kuchni i aranżacja aneksu kuchennego staje się bardziej potrzebą niż nowoczesnym rozwiązaniem wnętrzarskim.
Urządzenie aneksu kuchennego połączonego z salonem jest niezwykle funkcjonalne. Aby jednak zaaranżować aneks kuchenny praktycznie, trzeba poznać zasady projektowania kuchni, w których główną rolę odgrywa otwarta przestrzeń. Aneks można rozwiązać dwojako. Aneks kuchenny może być otwarty na salon lub też być połowicznie zamknięty.
Zalety aneksu kuchennego
Wśród licznych zalet aneksu kuchennego najważniejszą jest wspomniana:
Otwarta przestrzeń.
Otwarta przestrzeń w przypadku średniego lub małego mieszkania nie ogranicza dostępu światła, dzięki czemu pomieszczenia wydają się optycznie większe.
Swoboda aranżacji
Duża przestrzeń daje więcej możliwości aranżacyjnych, które zmieszczą się w obszernej przestrzeni.
Wygoda
kolejną, istotną zaletą posiadania aneksu kuchennego jest wygoda. Połączenie, jakie daje wprowadzenie aneksu kuchennego, pozwala swobodnie przygotowywać posiłki, bez konieczności przynoszenia ich z kuchni do salonu. Co więcej, tak zaprojektowane mieszkanie wygląda bardzo nowocześnie i stylowo.
Minusy aneksu kuchennego
Oprócz zalet projekt aneksu kuchennego zawiera wady funkcjonalne.
01 Wada pierwsza aneksu kuchennego — zapach.
Ta wada najbardziej doskwiera w przypadku posiadania aneksu kuchennego. Podczas gotowania, zapachy chcąc nie chcąc, rozchodzą się po salonie. Ponadto, bez względu na rodzaj wyciągu, po czasie zapach wnika w ściany, meble, obicia, dywany i zasłony. W rezultacie te składniki mieszkania wymagają częstszego odnawiani, czyszczenia i prania.
02 Wada druga aneksu to hałas.
Dodatkowym dyskomfortem, który można odczuć już podczas pierwszych chwil spędzonych w salonie podczas przygotowywania posiłku, jest hałas. Szum wody, pracująca zmywarka, krzątanie się domowników podczas przygotowywania posiłków-to wszystko może przeszkadzać w odpoczynku lub rozmowie.
03 Trzecia wada — nieporządek
Problematyczne w przypadku aneksu, jest duże zaangażowanie w utrzymanie nienagannego porządku. Aneks kuchenny, będący otwartą kuchnią, wymusza na domownikach stałe utrzymywanie czystości. Pozwolenie sobie na przykład na brudne naczynia w zlewie, nie tylko wygląda nieestetycznie, ale również wpływa na stałą emanację zapachów do salonu.
Z wymienionych powodów, decyzję o połączeniu salonu z aneksem kuchennym warto przeanalizować. Choć mieszkanie z aneksem wygląda bardzo nowocześnie, jest to idealne i sprawdzone rozwiązanie dla osób bezdzietnych, które częściej skupiają się na kupnie gotowych posiłków niż ich przyrządzaniu.
Projekty kuchni z wyspą
Decydujące znaczenia w projekcie kuchni ma powierzchnia pomieszczenia. Projekt kuchni z wyspą połączoną z salonem, marzenie wielu Pań domu, jest możliwy do realizacji w dużej kuchni. Kuchnia z wyspą wymaga również dodatkowych nakładów finansowych. Dlaczego?
Dlatego że do wyspy kuchennej należy doprowadzić media a w przypadku wyposażenia wyspy w płytę grzewczą, trzeba również wyposażyć to miejsce w okap zamontowany w suficie podwieszanym, który ukryje kanały wentylacji. Jest to polecane rozwiązanie dla małych rodzin.
Oto wstępne pytania, które zadajemy klientom, aby mógł powstać dobry projekt kuchni!
- Czy jesteś prawo, czy leworęczny? Dlaczego o to pytamy? Aby zaprojektować odpowiednio urządzenia kuchenne!
- Jakiego jesteś wzrostu? To pytane zadamy po to, aby wysokość np.szafek kuchennych czy umywalki dostosować do Twojego wzrostu.
- Czy przygotowujesz posiłki i wypieki skomplikowane technologicznie, czy raczej są to proste potrawy?
- Podczas przygotowywania posiłków w kuchni preferujesz pozycję siedzącą?
- Czy pozostali domownicy pomagają Ci w kuchni?
- W jaki sposób zmywasz naczynia?
- Czy chcesz mieć w kuchni zmywarkę?
- Gdzie chcesz spożywać posiłki? W kuchni lub aneksie kuchennym, czy raczej w salonie?
- Ilu jest domowników w mieszkaniu?
Projekt kuchni szytej na miarę!
- Jak często masz gości i czy podejmujesz ich posiłkami?
- Jakie funkcje spełnia Twoja kuchnia, poza gotowaniem i pieczeniem? Np.: przeglądanie Internetu lub pomoc dzieciom w odrabianiu lekcji?
- Czy przechowujesz w kuchni alkohol np. wina?
- Czy chcesz mieć w kuchni telefon stacjonarny, sprzęt audio lub telewizor?
- Co myślisz o przechowywaniu naczyń i przyborów kuchennych w otwartych szafkach?
- Jak dużo masz zestawów garnków i patelni i drobnego sprzętu AGD
- Ile masz zestawów naczyń i sztućców?
- Jak często wybierasz się na zakupy?
- Czy często kupujesz potrawy gotowe?
- Co myślisz o projekcie kuchni otwartej na salon?
W trosce o kuchenne detale!
- Czy przechowujesz obrusy, ręczniki i serwety w kuchni? Jeśli tak w projekcie znajdziemy dla nich miejsce,
- Co myślisz eksponowaniu pamiątek i ozdób na półkach kuchennych?
- Podoba się Ci się pomysł dekoracyjnego okapu kuchennego czy raczej chciałbyś wkomponować go w szafkę?
- Co myślisz o pomyśle na ogrzewanie podłogowe w kuchni?
- Co będzie dla Ciebie wygodniejsze? Szafki z szufladami, czy raczej z drzwiami?
- Czy rozważasz w projekcie kuchni system rozrywki, takie małe centrum multimedialne?
- Czy przewidujesz w kuchni szafkę na mopy i odkurzacz?
- Jak styl kuchni preferujesz?
- W pomieszczeniach, o jakich barwach czujesz się najbardziej komfortowo?
- Preferujesz w kuchni podłogi drewniane czy raczej ceramiczne lub kamienne?
Kto pyta, nie błądzi- również w kuchni!
Odpowiedzi, na te 30 pytań, które zada Ci projektant kuchni, to zaledwie zarys niezbędnej wiedzy, w którą powinien się uzbroić projektant kuchni, aby rozpocząć projekt aranżacji. Ważne jest, aby w projekcie mebli kuchennych starannie zaplanować skuteczny trójkąt, czyli gotowanie, lodówkę i mycie naczyń, koniecznie w bliskim i niezakłóconym sąsiedztwie.
Projektant kuchni, gwarancja satysfakcja
Projektant kuchni na wymiar zada Ci dłuższą listę pytań, ale nie musisz odpowiadać na nie samodzielnie. Dbając o wspólną satysfakcję, projektant ukierunkuje Cię, zadając te pytania osobiście, podczas spotkania.
Obszar, który bez wątpienia będzie miał największy wpływ na nową przestrzeń w Twoim mieszkaniu, to kuchnia. Wraz ze zmianą stylu życia zmieniła się również kuchnia. Obecnie, jest to przestrzeń, w której coraz więcej osób spędza czas z rodziną. Kuchnia, to teraz ważny węzeł komunikacyjny w domu.
Większość z nas pragnie, aby kuchnia była czymś więcej niż tylko miejscem do gotowania i sprzątania. W obecnej kuchni często klienci oczekują wygodnych miejsc do siedzenia przed telewizorem. Marzą o jadalni, w której można spędzić miłe chwile-od przedszkolnego śniadania i pracy domowej, nawet do przyjacielskiego spotkania w sobotni wieczór.
Część osób chciałaby mieć w kuchni również przestrzeń do nauki i pracy. Tak silna potrzeba elastyczności, przestrzeni w kuchni i wymaganie, aby tak wiele się w niej działo, spowodowało, że obecnie kuchnia rodzinna znacznie się powiększa.
Budżet jako jeden z wyznaczników projektu kuchni
Jeśli pragniesz przemyślanej przestrzeń, która rozwinie się wraz z rodziną i przetrwa próbę czasu, to zacznij od budżetu. Wiedząc, jakie środki przeznaczasz na aranżacje kuchni, wykonamy projekt aranżacji kuchni w taki sposób, aby zmieścić się w zakładanym budżecie.
Zaaranżujemy kuchnie lub aneks kuchenny z jadalnią w taki sposób, aby cena mieściła się w Twoim budżecie. Czy zgadzasz się na aranżacje i projekt kuchni z naszą pomocą?
Bez kompromisów- projekt kuchni na wymiar
Meble na wymiar to rozwiązanie dylematu pomiędzy posiadaniem tego, co się podoba, ale nie pasuje wymiarem do wnętrza i tym, co pasuje, ale niekoniecznie jest ładne. Wykonanie mebli na wymiar, pozwala nie tylko wpływać na ich ostateczną formę, ale także na wymiary.
W sklepach dostępne są tylko standardowe rozmiary mebli, które nie zawsze pasują do wnętrza. Porzuć kompromisy i zdecyduj się na wykonanie mebli na wymiar! Marzenia są po to, aby je realizować. Decydując się na projekt kuchni i mebli kuchennych na wymiar, jesteś o krok od tego, by mieszkać tak, jak marzysz.
Pomysły na blat w kuchni – jak materiał wybrać na blat kuchenny?
Podstawa kuchni — blaty powinny być wytrzymałe, praktyczne i stylowe.
Na ogół w projekcie kuchni, wybór szafek kuchennych wydaje się najważniejszą decyzją. Nie mnie ważny jest również blat kuchenny -miejsce najbardziej eksploatowane i narażone na uszkodzenia. Najpopularniejsze materiały na blaty kuchenne – laminat, granit, lite drewno, kwarc, szkło, kamień kompozytowy i stal nierdzewna – mają różne zalety. Nie każdy materiał, wpisuje się też w wybrany styl kuchni.
Projekt kuchni. Blat uniwersalny — drewno!
Takim uniwersalnym materiałem, wydaje się być blat z twardego drewna. Prezentuje naturalne ciepło i uniwersalny charakter we wnętrzach. Odpowiednio uszczelniony i konserwowany, wykonany z odpowiedniego drewna blat wytrzyma próbę czasu. Oczywiście nie nadaje się do używania jako deski do krojenia lub podstawy pod gorące garnki.
Postaw na trwałość — blaty kompozytowe!
Co to jest blat kompozytowy?
Wykonany niemal w całości z naturalnych kryształów kwarcu zmieszanych ze spoiwem. Nazywany jes też „kompozytem kwarcowym” lub „kamieniem inżynieryjnym”. Jest bardzo wytrzymały, niemal nieporowaty, odporny na zarysowania, plamy, ciepło i uderzenia.
Odrobina luksusu w kuchni- blat granitowy!
Co to jest blat granitowy?
W opinni wielu osób, nic nie przebije piękna tego naturalnego kamienia, jego kolorystyki unikalnej i niepowarzalnej w każdym fragmencie płyty.
Blaty granitowe nie wychodzi z mody. Stosowany jest w tradycyjnych i nowoczesnych stylach araqnżacj wnętrz.