Projekt mieszkania


Projekt wykończenia i remontu

Wreszcie, po długich i wyczerpujących poszukiwaniach, znalazłeś ciekawe mieszkanie w dobrej lokalizacji.

Teraz nadszedł etap remontu i wykończenia, aby dostosować mieszkanie do Twojego stylu życia i potrzeb estetycznych.

Każdy zakup a szczególnie nabycie mieszkania z rynku wtórnego, może budzić niepokój o jego stan i koszt remontu.

Jest jednak sposób, aby remont i wykończenie mieszkania nie kosztowały utraty zdrowia i zmieściły się w sensownym budżecie.

Kilka dobrze zaplanowanych etapów organizacyjnych projektu wnętrz, gwarantuje  prawidłowy i spokojny remont


Wszystko zaczyna się, od wyboru odpowiedzialnego za przyszły kształt mieszkania architekta wnętrz. To z nim, przejdziesz przez  skomplikowany proces remontu,

Projekt mieszkania to funkcjonalne rozwiązania mieszkalne, oryginalność, komfort i brak stresu.

 • Dopracowanie szczegółów.
 • Inwestycja na przyszłość.
 • Wysoka jakość
 • Profesjonalne doradztwo.
 • Oszczędność czasu i pieniędzy
 • Uniknięcie ryzyka błędnych decyzji

Etapy projektu wykończenia

 Bardzo pożądane jest, zaangażowanie projektanta wnętrz już w początkowych etapach zainteresowania nieruchomością, najlepiej jeszcze przed sfinalizowaniem zakupu.

Dobry architekt wnętrz oceni wnikliwie mieszkanie i ochroni Cię przed konsekwencjami zakupu z wadami ukrytymi.

Etap I:   Jakie mieszkanie dla Ciebie i rodziny?

Architekt przeprowadzi z Tobą zapewne nie jedną rozmowę w celu zrozumienia stylu życia Twojego i Twojej rodziny, aby do niego dostosować wybór mieszkania.

Rodzina prowadząca bardzo aktywne życie towarzyskie będzie wymagała przestronnej przestrzeni wewnątrz i poza mieszkaniem jak taras, balkon czy ogródek.

Rodzina przyjmująca dużo gości, będzie musiała pomyśleć o pokojach gościnnych. To będzie również czas, aby opowiedzieć architektowi o swoich planach i marzeniach.

Etap II:   Zdefiniowanie koncepcji projektu wnętrz

Po etapie zrozumienia potrzeb funkcjonalnych mieszkania, jest to etap, w którym Ty i architekt, wybierzecie mieszkanie a następnie styl i klimat aranżacji wnętrz.

Ustalicie kolorystyka kolory ścian i podłóg, czy to będą pastele, czy może biel i szarość, jakie materiały zostaną wkomponowane w projekt mieszkania itd.

 Aby stworzyć intymną atmosferę, na tym etapie zapoznaj architekta ze swoimi pragnieniami i marzeniami, które pomoże mu stworzyć ostatecznie funkcjonalne i piękne mieszkanie, który spełni Twoje oczekiwania.

Ważną wskazówką na tym etapie, jest umożliwienie architektowi zapoznanie Cię z nowymi trendami i stylem projektowania, które różnic się być może będzie od tego, o którym początkowo myślałeś.

Etap III:   Przed projektem mieszkania ustal budżet 

W większości przypadków prace remontowe i wykończeniowe są ograniczone pewnym budżetem. Niekiedy budżet jest wysoki i umożliwia architektowi stworzenie projektu unikalnego z udziałem drogich technologii, która wzmocnią koncepcję planowania.

Jednak w większości przypadków, projektant będzie miał zadanie ustawi c priorytety projektowe dopasowane do budżetu.

Ważna wskazówka – zawsze trzymaj w zapasie trochę dodatkowych pieniędzy, które nie są uwzględnione w budżecie..

Etap IV:   Projekt wykończenia mieszkania- wczesne planowanie

Po etapie wstępnego planowania, zostaną Ci przedstawione plany, symulacje, prezentację materiałów zdjęć lub dowolne ilustrację, która zostaną wybrana przez architekta do najlepszego wyboru kierunku realizacji inwestycji.. 

Twoje maksymalne zaangażowanie w tym czasie znacznie przyspieszy wykonanie koncepcji projektu wnętrza.

Bardzo ważne, aby zagłębić się w najdrobniejsze szczegóły, które czasem wydają się syzyfowe i nie należą do wczesnego etapu planowania, ale ostatecznie są integralną częścią całego projektu.

Etap V:   Szczegółowe plany i projekty wnętrz

Po zakończeniu wstępnego procesu projektowego i koncepcji projektowej, architekt rozpocznie szczegółowe prace projektowe, które zostaną wykonane w oparciu o pomiar sytuacyjny mieszkania. 

Bardzo ważne jest udokumentowanie i zmierzenie lokalu tak, aby podstawa do projektu, była jak najbardziej zgodna z rzeczywistym planem mieszkania.  

Wszystkie dokumenty planistyczne wymagane do realizacji projektu: plany rozbiórki, plany budowlane, projekty wodno-kanalizacyjne, klimatyzacja, sufity, projekt instalacji elektrycznych, oświetlenie i komunikacja, system domy inteligentne jak zaawansowane – systemy smart home itp,, decydować będą o powodzeniu wykończenia i remontu mieszkania. Im bardziej architekt uszczegółowi projekt realizacji, tym mniejsze szanse popełnienia błędów wykonawczych, co znacznie zwiększy dokładność i tempo wykonania prac przez ekipę remontową

Etap VI:   Projekt wnętrz – wybór firmy remontowej, wykonawców i dostawców

Po wykonaniu szczegółowych planów i specyfikacji realizacji, zostaną wybrani wykonawcy i dostawcy usług i materiałów wymienionych w projekcie.

Naturalnie zostaną wybrani przede wszystkim firmy znane, mające rekomendacje a także z innych względów, które są bardziej związane z budżetem.

Jak wiadomo rynek jest zalewany produktami i urządzeniami na wszystkich poziomach cenowych i dlatego bardzo

ważne będzie dopasowanie partnerów projektu do ostatecznych celów i warunków budżetowych…

Etap VII:   Z architektem w sklepach

W procesie renowacji i budowy klienci odkrywają cały świat obrazów i gotowych produktów w świecie architektury i designu. W wielu przypadkach klienci są zdezorientowani z powodu ilości podobnych produktów.

Ważną rolą architekta w procesie wyborów jest pomoc klientowi w celu właściwego doboru materiałów, takich jak podłogi, okładziny ścienne, oświetlenie, farby, meble.

Celem tej pomocy jest takie połączenie dziesiątek artykułów, aby stworzyć harmonię i niepowtarzalne zastawienie wzmacniające koncepcję projektową.

Etap VIII:   Koordynacja realizacji projektu mieszkania


Projekt i remont mieszkania 

W większości projektów architekt będzie towarzyszył realizacji budowlanej projektu w sposób, który określa się nadzorem autorskim. Nadzór oznacza, że ​​projekt będzie realizowany przez profesjonalnego wykonawcę

Architekt przyjedzie kilkakrotnie, aby sprawdzić, czy prace przebiegają zgodnie z przygotowanymi wcześniej planami w jak najbardziej precyzyjny i skoordynowany sposób. 

Oczywiście wykonawca będzie zadawał

pytania i napotykał  problemy podczas pracy. Bardzo ważne jest więc, żeby architekt wnętrz był dostępny przez cały czas trwania projektu, odpowiadając na pytania konsultacyjne.

Etap IX:   Stylizacja, dobór mebli i dodatków wykończeniowych

Po zakończeniu wykończenia, gdy ostateczny obraz stanie się dostrzegalny, architekt będzie towarzyszył Ci w doborz

e mebli, zasłon, poduszek dekoracyjnych, przenośnego oświetlenia i innych akcesoriów dekoracyjnych, a wszystko po to, aby nadać wnętrzu wyjątkowy charakter i wzmocnienie koncepcji projektowej. 

Oto… nadszedł długo wyczekiwany moment. Architekt chce zobaczyć swoje kompletne dzieło… a jego klienci są podekscytowani i usatysfakcjonowani..

Uwaga!

Nawet, gdy po drodze do tego momentu, jesteś bardzo zajęty i czasami zmęczony, zawsze pamiętaj o długo wyczekiwanym momencie, który nadejdzie, kiedy wszystko jest już piękne i kompletne.

Projekty mieszkań Warszawa


Styl i funkcjonalność – materiały do wykończenia wnętrz

Projektowanie mieszkań funkcjonalnych i przy tym eleganckich,  wymagają doświadczenia i czasu, ponieważ wielość elementów, które należy ze sobą harmonijnie zestawić, jest olbrzymia.

Podłogi, meble, płytki, kolor ścian i sposób ich wykończenia, ceramika, sufity, oświetlenie itd. – to wiele tematów, które należy zdefiniować, aby efektem było piękne wnętrze.

Projekt mieszkania z wykonaniem


Jeśli rozważasz głębokie zmiany w aranżacji mieszkania lub domu, architekt wnętrz, wyręczy Cię na każdym etapie inwestycji. Dzięki jego wiedzy, zaangażowaniu i dobrej ekipie wykonawczej, Twoja inwestycja zamknie się w rozsądnym budżecie i krótkim czasie.

Dobra znajomość producentów materiałów wykończeniowych, cen rynkowych, jak również obecnych stylów aranżacyjnych pozwala projektantowi wybrać wysokiej jakości artykuły wykończeniowe w umiarkowanej cenie.

Mieszkanie skrojone na wymiar

Indywidualne projekty mieszkań to usługa luksusowa, jednak coraz popularniejsza. Komfort w mieszkaniu to najważniejszy aspekt, brany pod uwagę przez dobrych projektantów wnętrz. Na komfort, jaki otrzymasz     dzięki projektowi mieszkania, składa się kilka czynników:

 • Piękne i funkcjonalne wyposażenie,
 • Styl i klimat projektowanej przestrzeni
 • Kolorystyka ścian, podłóg i wyposażenia

Korzystając z pomocy doświadczonego projektanta wnętrz,  masz gwarancję pełnej satysfakcji, ponieważ projekt realizowany jest na podstawie Twoich preferencji. Dzięki pomocy architekta, nie wychodząc poza założony budżet, otrzymasz wysokiej jakości, nowoczesne mieszkanie.

Projekt wykończenia mieszkania, podobnie jak projekt wnętrza domu zawiera wszystkie niżej wymienione lub opcjonalnie wybrane projekty cząstkowe.

Projekty techniczne instalacyjne  mieszkania – co to jest?

Głównym celem opracowywania projektów technicznych dla mieszkania jest bezpieczna i bezawaryjna eksploatacja wszystkich systemów inżynieryjnych budynku mieszkalnego zgodnie z obowiązującym prawem. Dlatego są one wymagane od właścicieli lokali mieszkalnych i niemieszkalnych.

Opracowany projekt będzie również spełniał wymagania wewnętrznych przepisów dotyczących robót remontowo-wykończeniowych. Co z kolei zapewnia szereg korzyści:

 • okablowanie komunikacji  zostanie wykonane z materiałów i sprzętu uzgodnionych z firmą zarządzającą;
 • wskazana jest dokładna lokalizacja do układania komunikacji , co pozwoli pracownikom zapobiec błędom w późniejszej instalacji;
 • konstruktorzy obliczą wszystkie parametry sieci technicznych (obciążenie, moc, wydajność) z uwzględnieniem sprzętu stacjonarnego i przenośnego;
 • optymalizacja procesów i zgodność z technologią produkcji pracy.
 • zatwierdzanie projektów inżynierskich w organach nadzorczych.

W razie potrzeby nasi konstruktorzy opracują wszystkie niezbędne projekty inżynierskie dla Twojego mieszkania. Projekty, które możemy dla Ciebie zrealizować:

 • zasilacz;
 • instalacje niskonapięciowe (m.in. Internet, telewizja, domofon, telefon);
 • zaopatrzenie w wodę i kanalizacja;
 • klimatyzacja lub wentylacja;
 • ogrzewanie.

Architektoniczne usługi  projektowe

  • kompleksowe projekty budowlano wykonawcze z zagospodarowaniem terenu, działki – dom jednorodzinny, lokal handlowy, przychodnia, gabinet, apteka
  • projekty całkowitej lub częściowej przebudowy mieszkań, domów
  • projekty przebudowy, remontu i wykończenia kuchni i łazienek 
  • projekty wnętrz domów, mieszkań biur lub lokali komercyjnych. przychodni, gabinetów lekarskich i stomatologicznych i biur
   Projekty zmiany użytkowania
  • porady dotyczące zakupu domu.
  • pomiary i  wyceny
  • projekty poprawy dostępności i usuwania – likwidacji barier w budynkach.
  • Projekty sieci instalacyjnych
  • Projekty technologiczne (sanepid)

projekt iwykończenie wnetrz pod klucz warszawa dom aranżacja kuchni i proejkt mieszkania

Specjalne usługi 


Nadzory, odbiór, opinie, ekspertyzy

 1. Koordynacja robót wykończeniowych
 2. Nadzór nad pracami wykończeniowymi
 3. Odbiór mieszkania od dewelopera
 4. Odbiór prac wykończeniowych
 5. Ekspertyzy konstrukcyjne
 6. Oceny możliwości zmiany pozwolenia na użytkowanie 
 7. Opinie techniczne

projekt mieszkania kuchnia

Oferujemy prowadzenie projektu od fazy koncepcyjnej przez budowlaną  do wykonawczej, pozwolenia na budowę, wykonawstwa, nadzoru inwestorskiego i w przypadku domu, uzyskania pozwolenia na użytkowanie.

Projekt remontu mieszkania

Projektujemy niepowtarzalne i przemyślane wnętrza w remontowanych domach, mieszkaniach czy biurach, doceniane przez zleceniodawców prywatnych i publicznych.

Projekt remontu nada wnętrzu niepowtarzalny charakter, nową funkcjonalność oraz zdecydowanie odmienny design.

.. 

Projekt Wykończenie pod klucz oświetlenie lLED

Co zawiera projekt mieszkania?


 

  • Projekt wyburzeń wskazuje ściany do usuniecie, oraz bezpieczny sposób wykonania pracy.

  • Plan modernizacji instalacji elektrycznej,  to plan rozmieszczenia gniazd elektrycznych, audio i internetowych

  • Projekt aranżacji oświetlenia  wskazuje położenia lamp wiszących. kinkietów, lamp podłogowych. stojących, ale także ich rodzaj, barwę i moc źródeł światła.

  • Opracowanie projektowe instalacji klimatyzacji i wentylacji  

  • Projekt sufitów podwieszanych wskazujący kształt sufitów oraz aranżacje oświetlenia sufitowego

  • Projekt wykończenia i aranżacji łazienki zawiera rysunek sposobu ułożenia płytek podłogowych i ściennych, miejsc montażu sprzętu łazienkowego,  instalacji technicznych oraz zawiera rysunek   zabudowy meblowej.

  • Rysunek kuchni to projekt mebli kuchennych wykonywanych na wymiar, zestawienie sprzętu  kuchennego, wystroju okna, podłogi i innych detali

  • Projekt kolorystyki ścian określa kolor ścian i sufitów oraz rodzaj farb.

  • Rysunek podłóg zawierający rodzaj i wzór układania podłogi drewnianej, gresu itp

  • Wytyczne projektanta wnętrz skierowane do ekipy wykończeniowej ustalające szczegóły wykonania prac

projekt wykończenia warszawa

Czy warto zatrudnić architekta wnętrz?


Czym zajmuje się architekt wnętrz?


  1. Architekt wnętrz sprawia, że przestrzeń wewnętrzna budynku staje się funkcjonalna, bezpieczna i piękna,
  2. Określa wymagania przestrzenne i wybiera elementy funkcjonalne oraz dekoracyjne, takie jak kolory, oświetlenie i materiały.
  3. Musi  być świadomy przepisów budowlanych,  a także uniwersalnych standardów.
  4. Szkicuje wstępny projektowych, w tym układów elektrycznych i ścian działowych.
  5. Określa takie elementy jak oświetlenie, meble, wykończenia ścian, podłogi i armatura wodna.
  6. Architekt wnętrz przygotowuje harmonogram projektu wnętrza.

Składa zamówienia na materiały i nadzoruj realizację projektu

Na czym polega praca architekta wnętrz?

  • Architekt wnętrz określa cele i wymagania klientów dotyczące projektu. Analizuje, w jaki sposób przestrzeń zostanie wykorzystana i jak 
Czy warto zatrudnić architekta wnętrz?

Profesjonalny architekt wnętrz zapewni Ci wsparcie techniczne, zdolności artystyczne  i  przedstawi udany projekt aranżacji wnętrz. Dzięki jego pracy możesz uniknąć kosztownych błędów i cieszyć się pięknym wnętrzem domu. 

Zaoszczędzisz również czas na szukanie rozwiązań, produktów i cen. Dzięki doświadczeniu i stażowi pracy architekt -projektant wnętrz podpowie Ci wiele unikalnych rozwiązań i elementów do Twojego mieszkania.

Są  one ogólnie niedostępne, a obejmują doświadczonych rzemieślników, producentów mebli, stolarzy i firmy remontowe i budowlane. Gdy zapozna się z Twoim stylem  i gustem, dostarczy piękny, spersonalizowany projekt.

Czy ma znaczenie, którego architekta zatrudnię?


Krótko mówiąc, nie, pod warunkiem, że Twój architekt wnętrz ma kwalifikacje zawodowe i jest członkiem Stowarzyszenia Architektów Polskich. Powinieneś również upewnić się, że ma ubezpieczenie od odpowiedzialności zawodowej, przedstawi jasne warunki współpracy  i pokaże Ci portfolio wcześniejszych projektów.
Co to jest nadzór autorski?

Nadzór autorski architektoniczny to kontrola przez projektanta pełnej zgodności pomysłu z jego faktyczną realizacją. Usługa „Nadzór autorski” jest usługą dodatkową, koszt usługi uzależniony jest od złożoności projektu i jest omawiany osobno. Zamawiając usługę nadzoru architektonicznego nad realizacją projektu aranżacyjnego mieszkania otrzymujesz następujące korzyści:

 • dokładna kontrola prac naprawczych zgodnie z projektem;
 • redukcja kosztów naprawy;
 • oszczędzając Twój czas.
Architekt wnętrz z ekipą remontową 

Architekt z ekipą remontową, pracujący ze sobą od lat to bardzo dobry duet gwarantujący bezproblemową realizację projektu mieszkania

REMONT MIESZKŃ W WARSZAWIE
Remont mieszkania Warszawa - projekt remontu
Projekt wykończenie wnetrz
wyburzenia i cięcie diamentowe
remont warszawa MIESZKANIA
remont i malowanie mieszkania

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

Website is Protected By Using The Wordpress Data Guard Plugin From OriginalTips.com