google6781670c9d5e707b.html

Remont łazienki. kompleksowe wykonanie

 Kompleksowy remont łazienki

Proponujemy kompleksowy remont łazienki – od projektu łazienki, poprzez remont aż do wykończenia i wyprodukowania mebli. Remont łazienki  rozpoczyna się dużo wcześniej niż same prace remontowe. Niżej główne etapy remontu łazienki .

Etap I . Projekt łazienki

Jeśli zdecydujesz się na projekt łazienki, to on jest pierwszym etapem remontu. Profesjonalny projekt łazienki trwa około 2 tygodni, kiedy architekt omawia z Tobą szczegóły układu funkcjonalnego nowej łazienki i przedstawia propozycje wykończenia ścian, zakupów sprzętu sanitarnego i oświetlenia oraz mebli łazienkowych i wykonuje rysunki. 

Etap II – Zakupy

 1. Gdy już wiadomo z jakich elementów łazienka będzie zbudowana, kupujemy materiały i sprzęt.

Etap III – Demontaż starej łazienki

 • Kompleksowy remont łazienki rozpoczyna się demontażem i usunięciem toalety, aby uniknąć nieprzyjemnych wycieków.
 • Następnie usuwamy wannę i rozpoczynamy demontaż płytek i strych rur wodnych. Jest to konieczne, aby przerobić instalację wodociągową tak, aby pasowała do nowego projektu położenia wanny i prysznica.
 • W razie potrzeby zdejmiemy też izolację ze ścian. Usuwamy też szafki, toaletki, lustra, płytki podłogowe i wszelkie inne przedmioty, które zamierzasz zastąpić nowymi.
 • Koniczne jest wynajęcie kontenera na gruz i stary sprzęt łazienkowy.

Etap IV – Wykonanie instalacji hydraulicznej

Remont łazienki rozpoczyna się od wykonania instalacji hydraulicznej zasilającej w wodę ciepłą i zimną, instalacji kanalizacji czyli odpływu oraz instalacji grzewczej  wykonujemy równolegle z demontażem starych rur i grzejnika. Jeśli to możliwe staramy się wkuć nieestetyczne rury w ścianę

Etap V – Wykonanie instalacji elektrycznej i grzewczej

Podczas remontu łazienki wymieniamy instalacje elektryczną. Z jakich powodów?

 • Najczęściej projekt łazienki przewiduje zmiany w ilości usytuowaniu gniazd elektrycznych i lamp by podnieść funkcjonalność i estetykę wnętrza.
 • Poza tym zwykle podczas skuwania starej glazury istniejące, stare przewodu elektryczne ulegają uszkodzeniu.
 • Stare przewodu często nie odpowiadają obecnym normom budowlanym

Etap VI – Przygotowanie ścian łazienki

 • Po skuciu wyrównujemy ściany, by poprawnie położyć na nich glazurę. Po ich wyschnięciu, kładziemy izolację przeciwwilgociową. Jeśli decydujemy się na brodzik i odpływ liniowy.podłoga musi być bezwzględnie szczelna.

Etap VII – Remont łazienki – przygotowanie podłogi 

Skucie starej terakoty odkrywa najczęściej zniszczoną podłogę betonowa. W przypadku niestabilnego podłoża wykonujemy nowy podkład betonowy -wylewkę. Po jej wyschnięciu i położeniu izolacji przeciwwilgociowej można układać płytki.Jeśli podłoga po skuciu jest stabilna, naprawiamy drobne uszkodzenia lub wykonujemy cienkowarstwową wylewkę. Ta opcja przyspiesza remonty łazienek, gdyż cienka warstwa schnie zdecydowanie szybciej.

Etap VIII – Montujemy stelaż WC i wykonujemy jego zabudową

Przed układaniem glazury montujemy stelaż miski wiszącej WC, następnie wykonujemy stalową konstrukcje do której zostaje przykręcona płyta gipsowa. Dopiero na niej, zostanie przyklejona wybrana okładzina ceramiczna 

Etap IX- Montaż sufitu powieszanego

W nowoczesnych i wysokich łazienkach nie może zabraknąć sufitu podwieszanego lub choć jego elementów. Powodem jest nie tylko podniesienie estetyki łazienki ale i jej funkcjonalność. To w suficie podwieszanym uda nam się zamontować ciekawe oświetlenie w postaci lamp i taśm typu LED. Projektant zadba o takie umieszczenie oświetlenia, by czynności higieniczne przebiegały łatwo i były przyjemne. Przede wszystkim chodzi tu o odpowiednie światło dla wykonania makijażu i golenia zarostu.

Etap X – Fugujemy płytki i montujemy sprzęt

W przypadku brodzika wykonanego z płytek oprócz izolacji pod płytkowej dużą rolę odgrywają także kafelki, wskazane jest, żeby glazurnik ułożył je ze spadkiem w kierunku odpływu. Ponadto zaleca się, by płytki posiadały antypoślizgową fakturę, co pozwoli zmniejszyć ryzyko upadku podczas kąpieli.W kabinach bez gotowych brodzików, świetnie sprawdzi się ogrzewanie podłogowe, które zwiększy komfort użytkowania prysznica oraz usprawni proces wysychania wody.

Łazienkowy odpływ liniowy pozwala  nie tylko na dużą swobodę aranżacyjną, ale również jest komfortowe i funkcjonalne. Łazienka to miejsce relaksu. Zanim jednak stanie oazą komfortu, należy ją odpowiednio urządzić. Remonty łazienek są satysfakcjonujące, gdy poprzedza je przemyślany projekt aranżacji

REMONT DUŻEJ ŁAZIENKI

Oświetlenie w łazience

Łazienka to miejsce szczególne, narażone na kontakt z wodą oraz gwałtowne zmiany temperatur.  Oświetlenie do takiego wnętrza  należy starannie dobrać.

Coraz częściej klienci  decydują się na  lampy LED. Są  odporne, dają  światło niezbędne do wykonania czynności higienicznych i makijażu. W łazienkach sprawdza się także  montaż sufitów podwieszanych z umieszczonym w nich punktowymi lampami LED.

 

REMONT ŁAZIENKI – JAKIE MEBLE?

Łazienka jako najczęściej niewielkie pomieszczenie. Łazienka powinna być dobrze  zorganizowana i decydującą rolę odegrają meble. Wskazane jest umieszczenie w niej choć podstawowych mebli – szafek, kosza na brudną bieliznę oraz półek na ręczniki. Najlepiej sprawdzają się tu  meble wąskie i wysokie. Można w nich sporo pomieścić, a zajmują niewiele miejsca.  Jeśli w ofercie sklepów nie znajdziesz mebla idealnego,  warto pokusić się o meble na wymiar.

Remont łazienki na poddaszu

Projekt ogrzewania w łazience

Utrzymywanie odpowiedniej temperatury w łazience zapewnia odpowiedni komfort w trakcie  codziennych czynności. Wiosną i latem często musimy szukać alternatywnych rozwiązań, które pozwolą nam ocieplić wnętrze łazienki a także umożliwią pozbycie się wilgoci i osuszenie przemoczonych ręczników.

 

Sposobem na dogrzanie łazienki może być ogrzewanie elektryczne, które montujemy w trakcie remontu łazienki pod płytkami podłogowymi, w tradycyjnym grzejniku lub jako wiszący lub stojący grzejnik w różnych systemach – bez olejowych, olejowych, z nadmuchem lub bez niego

 

 

 

Pomysł na chłodne dni czyli elektryczny grzejnik łazienkowy

O ogrzewaniu łazienki poza sezonem grzewczym warto pomyśleć już  na etapie budowy domu lub jego remontu. Wówczas obok klasycznego grzejnika podłączonego do sieci centralnego ogrzewania, można wyposażyć pomieszczenie w elektryczny grzejnik łazienkowy.

Glazurnik połączy  grzejnik z termostatem i zegarem, co pozwoli na automatyczne włączenie się grzejnika-np na przykład godzinę przed zaplanowanym prysznicem. Wiele nowoczesnych modeli grzejników dodatkowo wyposażono w wentylator, który przyśpiesza proces suszenia.

Grzałka w tradycyjnym grzejniku

Dobrym sposobem na dogrzanie łazienki są także elektryczne grzałki, które umieszcza się klasycznym grzejniku łazienkowym. Niestety, grzałkę zamontować można tylko w urządzeniach specjalnie do tego dostosowanych. Do prawidłowego działania grzałki elektrycznej niezbędne jest także napełnienie instalacji centralnego ogrzewania wodą. W tym celu w grzejniku montujemy zawór zasilający go w wodę ale i zawór  odcinający odpływ  wody z grzejnika.

Po sezonie grzewczym oba zawory zakręca się. Pozostała woda w zostanie podgrzana zamontowaną grzałka. Warto pamiętać o tym, że grzałki  są zasilane prądem, dlatego dla  bezpieczeństwa, gniazdko przewodu zasilającego grzałkę umieszcza się w bezpiecznej odległości od miejsc z nadmierną wilgocią.  Najnowsze modele tego typu urządzeń wyposażone są w termostat.

Łazienkowe maty grzewcze


Zamontowane pod płytkami maty grzewcze sprawią, że dyskomfort zetknięcia stopy z zimną podłogą stanie się wspomnieniem. Taki rodzaj instalacji nie obciąża stropu i sprawdzi się też w łazienkach usytuowanych na poddaszu.

Maty mogą być montowane podczas renowacji podłóg oraz w nowych posadzkach betonowych, podczas montażu terakoty, gresu, kamienia i drewna na podłodze. Elektryczne grzejniki, maty lub grzałki pozwolą w skuteczny sposób pozbyć się wilgoci oraz utrzymać optymalną temperaturę, w czasie kiedy nie możemy liczyć na ciepło pochodzące z centralnego ogrzewania.

Montaż kabiny prysznicowej


Organizują remont łazienki zapewne zadajesz sobie pytanie – czy zainstalować kabinę prysznicową? Montaż kabiny prysznicowej w łazience niesie za sobą szereg korzyści, wśród których wymienić możemy m.in. oszczędność miejsca oraz możliwość szybkich kąpieli. Montaż prysznica zwykle kojarzony jest z koniecznością posiadania kabiny i białego, wysokiego brodzika, jednak ostatnio rosnącą popularnością cieszy się zastosowanie odpływu liniowego zamontowanego w podłodze wykonanej z płytek.

Kabina z cenionym rozwiązaniem w postaci, odpływu w formie liniowej coraz częściej zaczyna być stosowane również w polskich łazienkach. Jedną z głównych zalet zastosowania odpływu liniowego jest optyczne powiększenie pomieszczenia oraz łatwość utrzymania w okolicach prysznica nienagannej higieny. Ponadto, kabina bez tradycyjnego brodzika daje duże możliwości aranżacyjne

Odpływy liniowe różnią się między sobą długością i kształtem, Rozmiar zwykle można modyfikować, dzięki czemu takie rozwiązanie  sprawdzi się w  łazienkach, jak i pokojach kąpielowych. 

REMONT MAŁEJ ŁAZIENKI

Kupiłeś swoje upragnione mieszkanie, ale łazienka jest tak malutka, że nie wiesz, jak ją urządzić? Zastanawiasz się, czy są jakieś sposoby na jej optyczne powiększenie i efektywne wykorzystanie powierzchni?

Przed dylematem urządzenia małej łazienki stoi wielu właścicieli małych mieszkań. 

Jak urządzić małą łazienkę, tak by była nie tylko stylowa, ale funkcjonalna, a przy tym nie sprawiała wrażenia zastawionej? Na szczęście jest na to  kilka sposobów. Poza jasnymi kolorami optycznie powiększającymi pomieszczenie oraz lustrami umieszczonymi nadającymi głębie w naszej łazience, warto również postarać się o odpowiednie meble, które znajdą się w pomieszczeniu. 

Idealnymi w tym przypadku wydają się być wysokie meble  łączące w sobie nie tyko elegancję, ale funkcjonalność i nowoczesne rozwiązania. Skorzystanie z podwieszanych sanitariów, jak również mebli (np. wiszące szafki pod umywalkę) pozwolą nam również na pozyskanie dodatkowej przestrzeni w malutkiej łazience.

Te innowacyjne produkty, cechujące się wysoką jakością i dbałością w wykonaniu, będą równie doskonale prezentowały się w większych łazienkach. Utrzymane na przykład w klasycznej, biało-czarnej kolorystyce będą pasowały do każdej łazienki i każdego koloru ścian, czy płytek.

Nowocześnie i ekologicznie łazienki

Jeśli w swojej łazience stawiasz na nowoczesny design i na nowoczesne rozwiązania proekologiczne polecamy przy okazji remontu łazienki

 • bezdotykowe toalety
 • baterie oszczędzające wodę
 • cyfrowe termostaty i zawory

Szukając sposobu na wykończenie łazienki ze smakiem, odrobiną luksusu, a przy tym zgodnie z najnowocześniejszymi trendami warto odwiedzić dobre sklepy aranżacyjne w Warszawie

Wanna czy prysznic?

W małej łazience optymalnym  rozwiązaniem będzie prysznic. W niewielkich wnętrzach najlepiej sprawdzą się kwadratowe lub okrągłe kabiny prysznicowe. Kabina powinna być wykonana z przezroczystego szkła, dzięki czemu, wnętrze będzie optycznie powiększone. Kabina prysznicowa pozwala także zaoszczędzić czas i zużycie wody.

Dla preferujących długie kąpiele idealnym rozwiązaniem może okazać się wanna. Po męczącym dniu można w niej odpocząć i zrelaksować, pozbywając się całodziennego stresu. Osobom niezdecydowanym polecamy zamontowanie na rancie wanny parawanu szklanego i korzystanie z niej jak z kabiny prysznicowej.

Izolacja łazienki w trakcie remontu

Remont łazienki to okazja i potrzeba wykonania hydroizolacji. Jest to zabieg konieczny, bowiem łazienka z racji swojej funkcji narażona jest na nieustanne działanie wilgoci, która nierzadko przyczynia się do powstawania grzybów i pleśni.

Wykwity najczęściej pojawiają w spoinach pomiędzy płytkami, okolicach kranów oraz w przestrzeniach pomiędzy wanną i ścianą. Nie tylko wpływają one negatywnie na estetykę wnętrza, ale również mają silne właściwości toksyczne, które mogą niekorzystnie odbić się na stanie zdrowia domowników. Wykonując remonty łazienek przywiązujemy duża wagę do precyzji wykonania hydroizolacji

Izolacja łazienki – w trosce o sąsiadów

Niestety zdarza się, że na wskutek, źle przeprowadzonych prac wykończeniowych w łazience i braku hydroizolacji łazienki, wilgoć i woda przenikają do sąsiednich pomieszczeń powodując wysokie straty w mieniu. Aby wykluczyć takie zagrożenia, już na etapie remontu, należy położyć izolację zagrożonych pomieszczeń, nadać pracy najwyższy priorytet, stosując najlepsze środki i  nakładając je  z najwyższą starannością.W firmie DiS położenie izolacji podlega podwójnej kontroli jakości.

Do czego służy izolacja przeciwwilgociowa w łazience?

Remont łazienki to okazja  by skutecznie zadbać o uniknięcie zawilgotnienia  i zalania sąsiadów jest zastosowanie w trakcie remontów łazienek izolacji przeciwwilgociowej na ścianach i podłogach. Tego typu rozwiązanie pozwoli zapobiec  skutkom działania wody i zabezpieczy lokale znajdujące się na równoległej i niższej kondygnacji.

Decydując się na hydroizolację powinniśmy pamiętać, że jest to inwestycja na lata, dlatego istotna jest wysoka jakość jej wykonania. Przed zrobieniem izolacji przeciwwilgociowej wskazane jest odpowiednie przystosowanie do tej czynności podłoża. Powierzchnia nie może posiadać żadnych ubytków, nierówności oraz nie powinna być wilgotna.

izolaz2

Po przygotowaniu podłoża, dobrze byłoby zagruntować je specjalnie do tego przeznaczonym preparatem. Kiedy podkład gruntujący wyschnie, można przystąpić do wykonania izolacji właściwej jakości. W łazience wyróżniamy strefy mokre, które narażone są na bezpośrednie działanie wody oraz strefy wilgotne, do których należą wszystkie pozostałe miejsca.

Do tych pierwszych zaliczamy ściany wokół umywalki i nad wanną oraz wewnątrz kabiny prysznicowej, a także podłogę. W trakcie remontu łazienki najistotniejsze jest zabezpieczenie  przed negatywnym działaniem wody i wilgoci, przestrzeni należących do strefy mokrej, jednak według ekspertów kompleksową ochronę zapewni tylko zastosowanie hydroizolacji w całym pomieszczeniu.

Kolor i wymiar płytek

W handlu dostępny jest twardy gres oraz występująca w większym wyborze glazura.  Polecane są tu raczej barwy jasne, sprawiające wrażenie zwiększenia przestrzeni Ważny jest również sposób ułożenia płytek – poziome płytki optycznie poszerzają a pionowe zawężają pomieszczenie. Warto również zainwestować w lustra – podwoją optycznie przestrzeń nadając jej jednocześnie elegancji.

Dzisiejszy rynek oferuje nam duży wybór ceramiki łazienkowej. W małej łazience sprawdzą się produkty o zmniejszonych wymiarach. Oprócz umywalek o tradycyjnych formach dostępne są także asymetryczne, narożne umywalki o wąskim blacie. Szeroko wybór dotyczy to również wanien występujących w wielu rozmiarach, kształtach – od prostokątnych poprzez trójkątne aż po okrągłe i wolnostojące.

Aby nowoczesna łazienka była estetyczna i funkcjonalna, przy okazji remontu, warto zaprojektować ją tak, by na niewielkiej przestrzeni wygospodarować jak najwięcej miejsca na kosmetyki i akcesoria łazienkowe. Niezbędne są szafki, półeczki i schowki. 

Na półkach możemy zamontować haczyki na szczotki, ,ręczniki oraz wiszące koszyki, dzięki którym zyskamy dodatkowe miejsce na drobiazgi. Zamontowanie półek  daje nam możliwość maksymalnego wykorzystania wolnej, nieustawnej przestrzeni. Wszystko zależy jednak od zasobności portfela, a także wyobraźni i gustu singla.

Remont łazienki 792128650

PROJEKT REMONTU ŁAZIENKI

Remonty łazienek w kamienicy

Wykonujemy kompleksowe remonty łazienek a wymagającym klientom oprócz wykonawstwa oferujemy projekt najtrudniejszego do aranżacji pomieszczenia – łazienki, Projekt łazienki to gwarancja nie tylko pięknego wnętrza ale jego funkcjonalności.

Architekci wnętrz wykonają projekt  a glazurnicy zadbają o jego realizację. Jeśli projekt i remont wykona ta sama firma możesz mieć pewność, że projekt zostanie zrealizowany w stu procentach i odpowiedzialność za usługę nie rozmyje się. Dom i Styl udziela gwarancji na projekt i kompleksowe wykonanie łazienki

 

 

Website is Protected By Using The Wordpress Data Guard Plugin From OriginalTips.com