Remonty łazienek Warszawa. Projekt i kompleksowe wykonawstwo

Remonty łazienek 

projekty ŁAZIENKI

Remonty łazienek to najtrudniejsze prace remontowe w mieszkaniu. Kompleksowy remont łazienki, tak naprawdę rozpoczyna się dużo wcześniej niż same prace remontowe. Niżej główne etapy remontu łazienki które realizujemy

Etap I – Projekt łazienki

  1. Jeśli zdecydujesz się na projekt łazienki, to on jest pierwszym etapem remontu łazienki. Profesjonalny projekt łazienki trwa około 2 tygodni, kiedy architekt omawia z Tobą szczegóły układu funkcjonalnego nowej łazienki i przedstawia propozycje wykończenia ścian, zakupów sprzętu sanitarnego i oświetlenia oraz mebli łazienkowych. Jeśli  zdecydujesz, że czujesz się na silach sam ją zaaranżować,  powinieneś spisać potrzebny sprzęt, ilość płytek.mebli i lamp a następnie je zamówić.

Etap II – Zakupy

  1. Gdy już wiadomo z jakich elementów łazienka będzie zbudowana i mamy zabezpieczone materiały i sprzęt, można przystąpić do prac remontowych, których pierwszym etapem jest demontaż starych  sanitariatów, mebli i oświetlenia,

Etap III – Demontaż starej łazienki

  • kompleksowy remont łazienki rozpoczyna demontaż i usunięcie toalety, aby uniknąć nieprzyjemnych wycieków.
  • Następnie usuwamy wannę i rozpoczynamy demontaż płytek i strych rur wodnych. Jest to konieczne, aby przerobić instalację wodociągową tak, aby pasowała do nowego projektu położenia wanny i prysznica.
  • W razie potrzeby zdejmiemy też izolację ze ścian. Usuwamy też szafki, toaletki, lustra, płytki podłogowe i wszelkie inne przedmioty, które zamierzasz zastąpić nowymi.
  • Koniczne jest wynajęcie kontenera na gruz i stary sprzęt łazienkowy.

Etap IV – Wykonanie instalacji hydraulicznej

Wykonanie instalacji hydraulicznej zasilającej w wodę ciepłą i zimną, instalacji kanalizacji czyli odpływu oraz instalacji grzewczej  wykonujemy równolegle z demontażem starych rur i grzejnika.

Etap V – Wykonanie instalacji elektrycznej i grzewczej

Etap VI – Przygotowanie ścian i podłogi

  • wyrównujemy ściany i podłogę a po jej wyschnięciu, kładziemy izolację.  Jeśli decydujemy się na odpływ liniowy powinniśmy pamiętać o tym, że w przypadku takiego rozwiązania podłoga musi być bezwzględnie szczelna.

Etap VII – Montujemy stelaż WC i wykonujemy jego zabudową

Etap VIII- Montujemy sufit powieszany

Etap IX – Fugujemy płytki i montujemy sprzęt.

W przypadku brodzika wykonanego z płytek oprócz izolacji pod płytkowej dużą rolę odgrywają także kafelki, wskazane jest, żeby glazurnik ułożył je ze spadkiem w kierunku odpływu. Ponadto zaleca się, by płytki posiadały antypoślizgową fakturę, co pozwoli zmniejszyć ryzyko upadku podczas kąpieli.

W kabinach bez gotowych brodzików świetnie sprawdzi się ogrzewanie podłogowe, które zwiększy komfort użytkowania prysznica oraz usprawni proces wysychania wody. Łazienkowy odpływ liniowy pozwala  nie tylko na dużą swobodę aranżacyjną, ale również jest komfortowe i funkcjonalne.

Łazienka to miejsce relaksu. Zanim jednak stanie oazą komfortu, należy ją odpowiednio urządzić. Warto zrobić to w sposób zaplanowany oraz przy pomocy projektantów, którzy ją zaprojektują, doradzą i będą nadzorować  remont łazienki

Łazienka – ściany i podłogi

Równocześnie z planowaniem zakupu i umiejscowienia urządzeń sanitarnych zastanawiasz się pewnie co położyć na ścianę i podłogę w łazience? W Warszawie nadal najbardziej popularne są kafelki z gresu i glazury, choć coraz częściej na ścianach spotyka się odporne na wilgoć tapety winylowe lub je maluje a podłogi pokrywa egzotycznym wodoodpornym drewnem.

REMONT DUŻEJ ŁAZIENKI

Remont łazienki – źródła światła

Łazienka to miejsce szczególne bo narażone na wilgoć, kontakt z wodą oraz gwałtowne zmiany temperatur.  Oświetlenie do takiego wnętrza  należy starannie dobrać. Coraz częściej klienci  decydują się na  lamy led. Są  odporne, dają  światło niezbędne do wykonania czynności higienicznych i makijażu. W łazienkach sprawdza się także  montaż sufitów podwieszanych z umieszczonym w nich punktowymi lampami LED.

REMONT ŁAZIENKI – JAKIE MEBLE?

Łazienka jako najczęściej niewielkie pomieszczenie,  musi być dobrze  zorganizowana i decydującą tu role odegrają meble do łazienki. Wskazane jest umieszczenie w niej choć podstawowych mebli – szafek, kosza na brudną bieliznę oraz półek na ręczniki. Najlepiej sprawdzają się tu wąskie, wysokie meble. można w nich sporo pomieścić, a zajmują niewiele miejsca.  Jeśli w ofercie sklepów nie znajdziesz mebla idealnego,  warto pokusić się o meble na wymiar

Remont łazienki na poddaszu

JAKIE OGRZEWANIE W ŁAZIENCE

Utrzymywanie odpowiedniej temperatury w łazience zapewnia odpowiedni komfort w trakcie  codziennych czynności. Wiosną i latem często musimy szukać alternatywnych rozwiązań, które pozwolą nam ocieplić łazienkowe wnętrze, a także umożliwią pozbycie się wilgoci i osuszenie przemoczonych ręczników.

Kiedy system centralnego ogrzewania jest wyłączony, dobry sposobem na dogrzanie łazienki może być ogrzewanie elektryczne które montujemy w trakcie remontu łazienki pod płytkami podłogowymi, w tradycyjnym grzejniku lub jako wiszący lub stojący grzejnik w różnych systemach – bez olejowych, olejowych, z nadmuchem lub bez niego

Pomysł na chłodne dni czyli elektryczny grzejnik łazienkowy

O ogrzewaniu łazienki poza sezonem grzewczym warto pomyśleć już  na etapie budowy domu lub jego remontu. Wówczas obok klasycznego grzejnika podłączonego do sieci centralnego ogrzewania, można wyposażyć pomieszczenie w elektryczny grzejnik łazienkowy. Glazurnik połączy  go z termostatem i zegarem, co pozwoli na automatyczne włączenie się grzejnika, na przykład godzinę przed porannym prysznicem. Wiele nowoczesnych modeli grzejników dodatkowo wyposażono w wentylator, który przyśpiesza proces suszenia.

Grzałka w grzejniku łazienkowym

Dobrym sposobem na ogrzanie łazienki są także elektryczne grzałki, które umieszcza się w klasycznym grzejniku łazienkowym. Jednak grzałkę zamontować można tylko w urządzeniach specjalnie do tego dostosowanych, to znaczy posiadających odpowiednią wielkość i gwint.

Do prawidłowego działania grzałki elektrycznej niezbędne jest także stałe napełnienie instalacji centralnego ogrzewania wodą. W tym celu zakręcamy w grzejniki tradycyjnym montujemy zawór zasilający go w wodę z centralnego ogrzewania ale również zawór  odcinający odpływ  wody z grzejnika.

Po sezonie grzewczym oba zawory zakręca się. Pozostała woda w grzejniku zostanie podgrzana zamontowana grzałka elektryczną. Warto pamiętać o tym, że grzałki elektryczne są zasilane prądem, dlatego dla zachowania bezpieczeństwa, odległości od strefy zagrożonej ekipa  budowlana  gniazdko przewodu zasilającego grzałkę umieszcza w  bezpiecznej odległości od miejsc z nadmierną wilgocią.  Najnowsze modele tego typu urządzeń wyposażone są w termostat, który pozwala ustawiać pożądaną temperaturę.

ŁAZIENKOWE MATY GRZEWCZE

Zamontowane w łazience maty grzewcze sprawią, że dyskomfort towarzyszący zetknięciu się nagiej stopy z zimną podłogą stanie się odległym wspomnieniem. Taki rodzaj instalacji w żaden sposób nie obciąża stropu, więc świetnie sprawdzi się też w łazienkach usytuowanych na poddaszu. Maty mogą być montowane zarówno podczas renowacji

podłóg, jak również w nowych posadzkach betonowych i i podczas montaż terakoty, gresu, kamienia czy drewna na podłodze. Łazienka jest pomieszczeniem o specyficznym charakterze. Elektryczne grzejniki, maty lub grzałki pozwolą w skuteczny sposób pozbyć się wilgoci oraz utrzymać optymalną temperaturę, w czasie kiedy nie możemy liczyć na ciepło pochodzące z centralnego ogrzewania.

Montaż kabiny prysznicowej

 Przystępując do remontu łazienki zapewne na pewni zadajsz sobie pytanie czy zainstalować kabinę prysznicową. Montaż kabiny prysznicowej w łazience niesie za sobą szereg korzyści, wśród których wymienić możemy m.in. oszczędność miejsca oraz możliwość szybkich kąpieli. Montaż prysznica zwykle kojarzony jest z koniecznością posiadania brodzika, jednak ostatnio rosnącą popularnością cieszy się zastosowanie odpływu liniowego.

Kabina i modny odpływ liniowy

Kabina z modnym i cenionym rozwiązaniem odpływu w formie liniowej coraz częściej zaczyna być stosowane również w polskich łazienkach. Jedną z głównych zalet zastosowania odpływu liniowego jest optyczne powiększenie pomieszczenia oraz łatwość utrzymania w okolicach prysznica nienagannej higieny. Ponadto kabina bez tradycyjnego brodzika daje większe możliwości aranżacyjne, bowiem nie jesteśmy zmuszeni dostosowywania wymiarów naszego miejsca kąpieli do standardowych wielkości dostępnych na rynku brodzików.

Odpływy liniowe różnią się między sobą długością i kształtem, rozmiar większości z nich można samodzielnie modyfikować, dzięki czemu takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się zarówno w bardzo małych łazienkach, jak i w imponującej wielkości pokojach kąpielowych. Taki odpływ glazurnik  może wykończyć tymi samymi płytkami, którymi wyłożyliśmy resztę łazienki, co sprawi, że nasze miejsce kąpieli będzie komponowało się z resztą łazienkowej przestrzeni.

REMONT MAŁEJ ŁAZIENKI

Kupiłeś swoje upragnione mieszkanie, ale łazienka jest tak malutka, że nie wiesz, jak ją urządzić? Zastanawiasz się, czy są jakieś sposoby na jej optyczne powiększenie i efektywne wykorzystanie powierzchni? Przed dylematem urządzenia małej łazienki stoi wielu właścicieli małych mieszkań.  Jak urządzić małą łazienkę, tak by była nie tylko stylowa, ale funkcjonalna, a przy tym nie sprawiała wrażenia zastawionej? Na szczęście jest na to  kilka sposobów.

Poza jasnymi kolorami optycznie powiększającymi pomieszczenie oraz lustrami umieszczonymi nadającymi głębie w naszej łazience, warto również postarać się o odpowiednie meble, które znajdą się w pomieszczeniu. Idealnymi w tym przypadku wydają się być wysokie meble  łączące w sobie nie tyko elegancję, ale funkcjonalność i nowoczesne rozwiązania.

Skorzystanie z podwieszanych sanitariów, jak również mebli (np. wiszące szafki pod umywalkę) pozwolą nam również na pozyskanie dodatkowej przestrzeni w malutkiej łazience. Rzecz jasna te innowacyjne produkty, cechujące się wysoką jakością i dbałością w wykonaniu, będą równie doskonale prezentowały się w większych łazienkach. Utrzymane w klasycznej, biało-czarnej kolorystyce będą pasowały do każdej łazienki i każdego koloru ścian, czy płytek.

Nowocześnie i ekologicznie łazienki

Jeśli w swojej łazience stawiasz na nowoczesny design i na nowoczesne rozwiązania proekologiczne polecamy przy okazji remontu łazienki

  • bezdotykowe toalety
  • baterie oszczędzające wodę
  • cyfrowe termostaty i zawory

Szukając sposobu na wykończenie łazienki ze smakiem, odrobiną luksusu, a przy tym zgodnie z najnowocześniejszymi trendami warto odwiedzić dobre sklepy aranżacyjne

Wanna czy prysznic?

W małej łazience optymalnym  rozwiązaniem będzie prysznic. W niewielkich wnętrzach najlepiej sprawdzą się kwadratowe lub okrągłe kabiny prysznicowe. Kabina powinna być wykonana z przezroczystego szkła, dzięki czemu, wnętrze będzie optycznie powiększone. Kabina prysznicowa pozwala także zaoszczędzić czas i zużycie wody. Jednak dla preferujących długie kąpiele idealnym rozwiązaniem może okazać się wanna. Po męczącym dniu można w niej odpocząć i zrelaksować, pozbywając się całodziennego stresu. Osobom niezdecydowanym polecamy zamontowanie na rancie wanny parawanu szklanego i korzystanie z niej jak z kabiny prysznicowej.

Izolacja łazienki w trakcie remontu

Hydroizolacja łazienki to zabieg konieczny zabieg w trakcie remontu łazienki, bowiem łazienka z racji swojej funkcji narażona jest na nieustanne działanie wilgoci, która nierzadko przyczynia się do powstawania grzybów i pleśni. Tego typu wykwity najczęściej pojawiają w spoinach pomiędzy płytkami, okolicach kranów oraz w przestrzeniach pomiędzy wanną i ścianą.Nie tylko wpływają one negatywnie na estetykę wnętrza, ale również mają silne właściwości toksyczne, które mogą niekorzystnie odbić się na stanie zdrowia domowników. Przy okazji remontu łazienki warto zając się wnikliwie zabezpieczeniem stropu i ścian

Izolacja łazienki – w trosce o sąsiadów

Niestety zdarza się, że na wskutek, źle przeprowadzonych prac wykończeniowych w łazience i braku hydroizolacji łazienki, wilgoć i woda przenikają do sąsiednich pomieszczeń powodując wysokie straty w mieniu. Aby wykluczyć takie zagrożenia, już na etapie remontu, należy położyć izolację zagrożonych pomieszczeń, nadać pracy najwyższy priorytet, stosując najlepsze środki i  nakładając je  z najwyższą starannością.W firmie DiS położenie izolacji podlega podwójnej kontroli jakości.

Co izolować?

Skutecznym sposobem na uniknięcie zawilgotnienia łazienki i zalania sąsiadów jest zastosowanie w trakcie remontów łazienek izolacji przeciwwilgociowej na ścianach i podłogach. Tego typu rozwiązanie pozwoli zapobiec  skutkom działania wody,w naszym mieszkaniu i zabezpieczy lokale znajdujące się na równoległej i niższej kondygnacji.

Jakość hydroizolacji w trakcie remontu

Decydując się na hydroizolację powinniśmy pamiętać, że jest to inwestycja na lata, dlatego istotna jest wysoka jakość jej wykonania. Przed zrobieniem izolacji przeciwwilgociowej wskazane jest odpowiednie przystosowanie do tej czynności podłoża. Powierzchnia nie może posiadać żadnych ubytków, nierówności oraz nie powinna być wilgotna. Po przygotowaniu podłoża, dobrze byłoby zagruntować je specjalnie do tego przeznaczonym preparatem. Kiedy podkład gruntujący wyschnie, można przystąpić do wykonania izolacji właściwej jakości.izolaz2

W łazience wyróżniamy strefy mokre, które narażone są na bezpośrednie działanie wody oraz strefy wilgotne, do których należą wszystkie pozostałe miejsca. Do tych pierwszych zaliczamy ściany wokół umywalki i nad wanną oraz wewnątrz kabiny prysznicowej, a także podłogę.

W trakcie remontu łazienki najistotniejsze jest zabezpieczenie  przed negatywnym działaniem wody i wilgoci, przestrzeni należących do strefy mokrej, jednak według ekspertów kompleksową ochronę zapewni tylko zastosowanie hydroizolacji w całym pomieszczeniu.

Remont  łazienki – jakie płytki?

W handlu dostępny jest twardy gres oraz występująca w większym wyborze glazura.  Polecane są tu raczej barwy jasne, sprawiające wrażenie zwiększenia przestrzeni Ważny jest również sposób ułożenia płytek – poziome płytki optycznie poszerzają a pionowe zawężają pomieszczenie. Warto również zainwestować w lustra – podwoją optycznie przestrzeń nadając jej jednocześnie elegancji.

Dzisiejszy rynek oferuje nam duży wybór ceramiki łazienkowej. W małej łazience sprawdzą się produkty o zmniejszonych wymiarach. Oprócz umywalek o tradycyjnych formach dostępne są także asymetryczne, narożne umywalki o wąskim blacie. Szeroko wybór dotyczy to również wanien występujących w wielu rozmiarach, kształtach – od prostokątnych poprzez trójkątne aż po okrągłe i wolnostojące.

Przed remontem ..

Aby łazienka była estetyczna i funkcjonalna, przy okazji remontu, warto zaprojektować ją tak, by na niewielkiej przestrzeni wygospodarować jak najwięcej miejsca na kosmetyki i akcesoria łazienkowe. Niezbędne są szafki, półeczki i schowki. Na półkach możemy zamontować haczyki na szczotki, ,ręczniki oraz wiszące koszyki, dzięki którym zyskamy dodatkowe miejsce na drobiazgi. Zamontowanie półek  daje nam możliwość maksymalnego wykorzystania wolnej, nieustawnej przestrzeni. Wszystko zależy jednak od zasobności portfela, a także wyobraźni i gustu singla.

PROJEKT I WYKONANIE ŁAZIENKI

Remont łazienki w kamienicy

Wykonujemy kompleksowe remonty łazienek a wymagającym klientom oprócz wykonawstwa oferujemy projekt najtrudniejszego do aranżacji pomieszczenia – łazienki, to gwarancja nie tylko pięknego wnętrza ale jego funkcjonalności

Dom i Styl wykona dla Ciebie projekt i wykonanie łazienki.  Architekci wnętrz wykonają projekt  a ekipa wykończeniowa zadba o wykonanie remontu. Jeśli projekt i remont wykona ta sama firma możesz mieć pewność, że projekt zostanie zrealizowany w stu procentach i odpowiedzialność za usługę nie rozmyje się. Dom i Styl udziela gwarancji na poprawny projekt i jego zrealizowanie.