Jak zaprojektować salon?

Kiedy potrzeba  projektu salonu w mieszkaniu od nowa, staje się nieunikniona, nie zawsze mamy  czas i środki, by zadbać o jego atrakcyjny  wystrój. Jednak nowy projekt salonu, nawet po latach można znacznie poprawić atrakcyjność pokoju dziennego zwanego coraz częściej salonem. Kilka pomysłów na aranżację salonu:

Projekt salonu. Kolory i ściana akcentująca 

Wybieramy ścianę do zaakcentowania. Najlepsza ściana z akcentem, to zazwyczaj pierwsza ściana, którą zauważymy, gdy wchodzimy do pokoju. Na tej ścianie zazwyczaj znajduje się regał, kominek, telewizor lub cokolwiek innego, co przyciąga wzrok. Po wyborze ściany czas na przemyślenie kolorystyki pomieszczenia. Najlepiej sprawdza się  zasada:

 • 60 procent powierzchni powinno być neutralnym kolorem,
 • 30 procent to drugi kolor
 • 10 procent zarezerwujemy dla koloru akcentującego.

Następny etap to dopasowanie koloru akcentującego ściany do pozostałych ścian salonu, ponieważ kolory przekazują pewną energię i odczucia.  Pomyśl o nastroju, który chcesz stworzyć i celu swojego pokoju.

 Jak urządzić salon?  Odważne pomysły aranżacyjne

Twój salon często nadaje ton mieszkaniu. Podczas gdy wiele osób wybiera kolor ścian na podstawie koloru mebli, obrazów i innych elementów wyposażenia, warto iść krok dalej, wprowadzając nowy kolor, aby dodać pokojowy trochę kontrastu.

Projekt salonu. Oto kilka pomysłów:

 • Dodaj ciemny akcent w jasnym pomieszczeniu. Jeśli masz już dużo jasnych mebli i dużo naturalnego światła, możesz rozważyć ciemnobrązowy lub niebieski.
 • Wybierz kolor, który odzwierciedla twój klimat. Czy posiadasz dom nad rzeką? A może mieszkasz obok lasu czy w dużym ogrodzie?  Niezależnie od odpowiedzi przemyśl możliwość przyniesienia kolor z zewnątrz do salonu.
 • Podkreśl kluczową funkcję salonu. Dodaj jasny kolor za półką na książki, kominkiem lub fortepianem i połącz go z oprawami oświetleniowymi w tym samym kolorze.

Przekonasz się, że tapetując lub malując w innym kolorze jedną ze ścian salonu, zmienisz nastrój i zaakcentujesz nowy punkt centralny pomieszczenia. Możesz tu dokonać śmiałego wyboru, od ciemniejszych barw z tej samej palety kolorów co pozostałe ściany, do całkowicie innej jednak współgrającej z całością palety kolorów. Modne jest wyróżnienie ściany poprzez montaż betonu architektonicznego, imitacji cegły lub klinkieru.

 Dekoracja z poduszek i zielony kącik

Projektując salon, pomyśl o poduszkach. Odpowiednio rozmieszczone, ciekawe poduszki, ożywią  wnętrze. Poduszki wzorzyste lub gładkie, umieść na sofie, kanapie lub krześle. Te bardzo proste dodatki to nadzwyczaj szybki sposób,  aby zmienić design pokoju i poprawić Twój nastrój. Zielone rośliny, również te kwitnące, dodadzą koloru, zapachu i klimatu urządzanemu wnętrzu, poprawiając samopoczucie domowników a wkomponowane w nią akwarium, może się okazać strzałem w dziesiątkę.

 Aranżacja salonu. Punkt centralny 

Wybierając kształt lampy, kolor światła i jego natężenie i kierując światło na ciekawą rzeźbę lub obraz, stworzysz ciekawy i dyskretny klimat salonu. Jeśli masz stare, ale wartościowe meble, warto pokusić się o wymianę tapicerki. Zobaczysz stare meble, ale w nowej odsłonie Efekt będzie natychmiastowy. Wykorzystaj pustą ścianę i spróbuj umieścić tam duże lustro. Wybierz ozdobną, interesujący ramę. Duże lustro powiększy optycznie salon i dekoracyjne rozświetli go.

Projektanci wnętrz dobierają niekiedy materiały zaskakująco różne od siebie tak pod względem pochodzenie kształtu, kolorystyki jak i struktury i robią to z zaskakująco dobrym skutkiem.  Aranżacja salonu z połączeniem tak dalekich od siebie materiałów jak drewno i metal znakomicie się sprawdza.

Drewno i metal

Miękkie, ciepłe drewno mocno kontrastuje  z zimnym, twardym metalem. Drewno jest produktem podatnym na temperaturę a szczególnie ogień  a metal odwrotnie -znakomicie czuje się w wysokich temperaturach, dzięki którym  dowolnie się go kształtuje.

Łącząc te dwa materiały razem, architekci podkreślają ich walory i zaznaczają różnice. Jednocześnie nadają  wystrojowi wnętrz oryginalności, przy czym ciepłe drewno, idealnie równoważy chłód metalu, dodając mu ciepła i charakteru.

Drewno stosowane jest surowe oraz po obróbce (szlifowane, pokryte olejem, woskowane, lakierowane, jasne i ciemne, krajowe i egzotyczne) Wzrasta też zastosowanie pięknego korka i wytrzymałego bambusa. Możliwości zastosowania metalu i drewna w aranżacji salonu są bardzo duże, a ilość kombinacji w aranżacji wnętrz nigdy się nie kończy i zależna jest od kreatywności projektanta.

Ściana telewizyjna

W większości pokoi dziennych strefa rozrywki  to ściana telewizyjna. Tu znajduje się telewizor i inny sprzęt A/V.  Ściana telewizyjna w salonie jest kluczową, centralną jego częścią. Dawniej telewizory funkcjonowały na szafce TV. W tym kierunku skierowane były nasze fotele i kanapy, tworząc strefę rozrywkową domu.

Projektanci  i producenci nowoczesnych meblościanek TV oferują wiele funkcjonalnych układów szafek, półek oraz stylizacji. Znajdujemy w ich projektach: meble symetryczne i asymetryczne.  Spotkamy też szafki ruchome, ciekawe oświetlenie i paletę kolorów i struktur.

Często dysponujemy niewielką przestrzenią na ścianę telewizyjną lub zabudowa meblowa jest minimalistyczna. Sytuacja ta, nie pozwala na ukrycie nieestetycznie prezentujących się kabli. Dobrym pomysłem może wydawać wtedy zamontowanie telewizora na ścianie. Można to wykonać w taki sposób, aby wiodące do telewizora kable nie były widoczne.

Gdzie ukryć przewody?

Istnieje wiele sposobów, aby ukryć przewody elektryczne i A / V – od szybkich i prostych do bardziej pracochłonnych, bardziej estetycznych. Najlepszą wydaje się być opcja umieszczenia kabli w ścianie.

 1. Przewody możemy umieścić w kanałach elektrycznych lub wentylacyjnych malując je w kolorze ściany. Kable są wtedy niewidoczne, ale sposób ich ukrycia może nie być satysfakcjonujący.
 2. Druga propozycja to wykonanie dla nich  zabudowy z płyt karton-gips i pomalowanie jej w kolorze ściany. Możemy też przykleić na niej tapetę lub zamontować piaskowiec, marmur lub inny kamień naturalny.
 3. Najbardziej godną uwagi jest opcja przeprowadzenia  przewodów wewnątrz ściany, najlepiej w specjalnie dla nich przeznaczonym kanale, który umożliwi ich wymianę w przyszłości.

Ściana telewizyjna. Na co zwrócić uwagę?

Jest kilka ważnych rzeczy do rozważenia przed ustaleniem miejsca dla zastosowania ostatniego z podanych rozwiązań:

 1. Warto unikać montażu telewizora na ścianie zewnętrznej. Dlaczego? Dlatego, że te ściany mają dodatkowe usztywnienie i izolację oraz często biegną w nich ważne składniki sieci mediów – w tym lokalnej sieci przeciwpożarowej.
 2. Należy zbadać przebieg instalacji na ścianie przeznaczonej do spełnienia funkcji ściany telewizyjnej. Musimy się upewnić, że miejsce to jest wolne od przewodów zasilających media. Służą temu specjalne urządzenia – detektory, badające czy w ścianie salonu są przewody i w jakim miejscu przebiegają.
 3. Wykonanie  instalacji ściany telewizyjnej w salonie powierzmy elektrykowi.
Projekt Wykończenie I MALOWANIE
Projekt wykończenie wnetrz
wykończenie domu warszawa Wilanów
REMONT MIESZAŃnia WARSZAWA MOKOTÓW
Projekt wykończenie wnetrz
Projekt wykończenie wnetrz
remont warszawa Bemowo
Malowanie scian mieszkania w Warszawie
projekt remontu mieszkania Warszawa Mokotów wizualizacja
Jaki sufit w łazience?
Jaki sufit w łazience?

Jaki sufit w łazience? Wybór sufitów do łazienki Wnętrze łazienki narażone na stałą wilgoć. Sufit...

Projekty kuchni
Projekty kuchni

Projekty kuchni i wykonawstwo  Kiedy klienci dzwonią do nas, by porozmawiać o projekcie...

REMONT MIESZKŃ W WARSZAWIE
Remont mieszkania Warszawa - projekt remontu
Projekt wykończenie wnetrz
wyburzenia i cięcie diamentowe
remont warszawa MIESZKANIA
remont i malowanie mieszkania

Website is Protected By Using The Wordpress Data Guard Plugin From OriginalTips.com