Jak zorganizować remont domu?


Jak remontować nie tracąc zdrowia?

Jeśli posiadasz zdolności manualne, jesteś spokojnymi, cierpliwym i sprawnym fizycznie człowiekiem, Jeśli masz dużo wolnego czasu, to mniej skomplikowane prac remontowe, możesz wykonać sam, lub przy pomocy rodziny. Sądząc po popularnych programach  telewizyjnych, każdy remont domu zajmuje  kilka dni. Wszyscy wiedzą, że to nieprawda, ale ten styl szybkiej przebudowy, któremu przewodniczy znanych dziennikarz, zmienia przekonanie,, że renowacja i remont  domu jest trudny i złożony. Ważne jest, abyś rozumiał, w co się pakujesz, decydując się na remont całego domu. Spojrzenie na etapy procesu  kapitalnego remontu domu da ci wyobrażenie o tym, co się z nim wiąże i pomoże skutecznie zaplanować prace remontowe.

Co będziesz potrzebował?


Materiały

  • papier milimetrowy
  • ołówek

Instrukcje 01 Zacznij od projektowania i planowania Rysunki na serwetce w kawiarni, notatki o tym co i jak chcesz zrobić, to dobry początek. Tańsze i mnie denerwujące jest poprawianie własnych planów niż błędów, gdy przebudowa i remont domu stanie się fizycznym faktem.  Jednym z pierwszych przemyśleń powinno być rozważenie, czy masz fundusze na remont domu. Sporządź prostą listę prac, które chcesz, aby zrobili profesjonaliści. Poszukaj wykonawców prac, których sam nie chcesz wykonywać  lub nie dasz rady wykonać. Zapoznaj się z szacunkowymi kosztami ich pracy. Zbuduj wstępny kosztorys prac i materiałów.

02 Zacznij od dużych i priorytetowych prac

Największe wyzwania, które musisz podjąć, obejmują  wymianę lub naprawę dachu i jego konstrukcji, naprawę fundamentów i izolacji bocznej i poziomej,  naprawę okien. Te prace muszą być wykonane w pierwszej kolejności, ponieważ mają one wpływ na kolejne etapy prac. Ich wykonanie uchroń przyszłe prace remontowe i zabezpieczy Cię przed stratami.

Dla Ciebie oznacza to zajęcie się fundamentem i wszelkimi problemami ze ścianami. Zabezpieczyć musisz fundament, wykonać jego naprawy w obszarach, takich jak osłabione ściany, belki stropowe i belki nośne.

Następnie wyzwaniem, jest  utrzymywanie domu w suchości. Zatroszczyć musisz się o dach, rynny, parapety, elewację i okna. Napraw lub wymień, dach oraz  poważnie uszkodzone okna, które mogą zagrażać przyszłym pracom remontowym. Jeśli nie ma groźnych uszkodzeń, naprawę lub wymianę okna zostaw na później.

03 Plan wyburzeń ścian, rozbiórek Następny etap remontu to wyburzenie  i zutylizowanie ścian, podłóg, glazury, instalacji wody, kanalizacji, zniszczonych okien i drzwi, starej instalacji elektrycznej i sprzętów łazienkowych. To ogromne przedsięwzięcie, o którym często się zapomina, szacując czas i koszty remontu.. Będziesz musiał wynająć jeden lub kilka dużych kontenerów na gruz i odpady. Nie zapomnij o uzyskaniu zgody za wyburzenia. Wyburzenie ściany nośnej, powierz fachowej ekipie. Dopilnuj, aby pracę wykonano według projektu konstruktora budowlanego. Polskie prawo wymaga, aby taką pracę odbierał kierownik budowy. Swoje zalecenia i fakt zakończenia prac odnotuje w książce budowy. Zachowaj ostrożność


Zachowaj ostrożność podczas wyburzania powierzchni pokrytych farbą na bazie ołowiu. Azbest, który często występuje w starszych domach, może również stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Bardzo dobrym pomysłem jest wezwanie profesjonalisty, który pomoże we wszystkim, co wiąże się z azbestem lub farbami na bazie ołowiu.  04 Zaplanuj prace wentylacyjne, klimatyzacji, elektryczne i hydrauliczne

Są to niezbędne usługi, które należy zrealizować, gdy ściany i sufity są przygotowane, czyli pozbawione starego tynku i suche. Tak przygotowane ściany ułatwiają montaż  kanałów centralnego ogrzewania i klimatyzacji, a elektrykom i hydraulikom prowadzenie nowych instalacji elektrycznych i wodno-kanalizacyjnych.

Wskazówka


Wskazane jest, by  tylko osoby posiadające profesjonalne uprawnienia do wykonywania prac, mogły obsłużyć tę część remontu, o którym jest powyższa część artykułu.  05 Przyjrzyj się, jak pracują i wyglądają okna

Instalacja okienna,  prawie zawsze odgrywa rolę dużą rolę w projekcie remontu domu. Wymiana okien to poważne wyzwanie. Możesz mu stawić czoło, ale pamiętaj, że zrobienie tego na własną rękę, może unieważnić gwarancję producenta. Sprawdź wymagania producenta i zatrudnij profesjonalistę, jeśli to konieczne, ponieważ ta gwarancja może zaoszczędzić Ci bólu głowy w przyszłości.

06 Remont-jeśli posiadasz umiejętności stolarskie Dalej jest już stolarka,: listwy przypodłogowe, wykończenia wokół okien i drzwi oraz elementy zabudowy, takie jak regały na książki.  07 Teraz malowanie wnętrz, tapety i inne prace wykończeniowych

Wielu właścicieli domów, może poradzić sobie z malowaniem ścian wewnętrznych, klejeniem tapet, przycinaniem i  malowaniem listew oraz uszczelnianiem łączeń akrylem. Wszystkie te, zorientowane na szczegóły wykończenia czynności, powinny być jednymi z ostatnich elementów, które wykonujesz w pomieszczeniach, ponieważ tmogą  uszkodzić wcześniej wykonane prace.

Na przykład:

Czy należy malować przed montażem lub szlifowaniem podłogi czy może odwrotnie?

To jest dyskusyjne. Układanie podłogi w pierwszej kolejności, oznacza, że ​​farba może dostać się na podłogę. Malowanie w pierwszej kolejności oznacza, że ​​szlifierka do podłóg może porysować ściany

08 Zamontuj podłogę -parkiet, deski, wykładzinę

Twoja wykładzina podłogowa może się różnić w zależności od pokoju; na przykład możesz wybrać panele laminowane, lite drewno, drewno konstrukcyjne lub wykładzinę czy dywan do różnych pomieszczeń oraz płytki, lub marmur, do łazienek i kuchni. Niezależnie od tego, co wybierzesz, zaplanuj montaż podłogi jak najpóźniej w procesie remontu domu. Pozwoli to uchronić powierzchnię podłogi przed uszkodzeniami.

pl_PLPolski