Ściana telewizyjna w salonie- ciekawy pomysł aranżacji mieszkania

Ściana telewizyjna w salonie- ciekawy pomysł aranżacji mieszkania

W większości pokoi dziennych, strefa rozrywki zwana ścianą telewizyjną to strefa gdzie znajduje się telewizor i inny sprzęt A/V jest kluczową, centralną, częścią salonu. Dawniej telewizory funkcjonowały na szafce TV i w tym kierunku skierowane były nasze fotele i kanapy tworząc strefę rozrywkową domu.

ściana telewizyjna

ściana telewizyjna

Projektanci  i producenci nowoczesnych meblościanek TV oferują wiele funkcjonalnych układów szafek, półek oraz stylizacji.

Znajdujemy w ich projektach meble symetryczne, asymetryczne, szafki ruchome, ciekawe oświetlenie i wiele palet kolorów. W części z nich znajdziemy miejsce na telewizor, tak usytuowane, że kable wiodące do telewizora nie są widoczne.

Ścian telewizyjna – strefa rozrywki

sciana1W większości pokoi dziennych, strefa rozrywki – ściana telewizyjna jest kluczową, centralną, częścią salonu. Dawniej telewizory funkcjonowały na szafce TV i w tym kierunku skierowane były nasze fotele i kanapy tworząc strefę rozrywkową domu.

Projektanci nowoczesnych meblościanek TV oferują wiele funkcjonalnych układów szafek, półek oraz stylizacji. Znajdujemy w ich projektach meble symetryczne, asymetryczne, szafki ruchome, ciekawe oświetlenie i wiele palet kolorów. W części z nich znajdziemy miejsce na telewizor, tak usytuowane, że kable wiodące do telewizora nie są widoczne.

 

sciana2Gdy dysponujemy niewielką przestrzenią na ścianę telewizyjną lub zabudowa meblowa jest minimalistyczna i nie pozwala na ukrycie nieestetycznie prezentujących się kabli, dobrym pomysłem może wydawać zamontowanie telewizora na ścianie i wykonanie tego w taki sposób, by wiodące do telewizora kable nie były widoczne.

Gdzie ukryć przewody A/V

Istnieje wiele sposobów aby ukryć przewody elektryczne i A / V – od szybkich i prostych do bardziej pracochłonnych, bardziej estetycznych, włącznie z opcją umieszczenia kabli w ścianie.

1. Przewody umieszczamy w kanałach elektrycznych lub wentylacyjnych malując je w kolorze ściany. Kable sa niewidoczne ale sposób ich ukrycia może nie byc satysfakcjonujący.

2. Wykonujemy dla nich lub dla wieszego fragmentu ściany zabudowę z płyt karton-gips i malujemy w kolorze ściany, kleimy tapetę lub montujemy na niej piaskowiec, marmur lub inny kamień naturalny

3. Jeśli oczekujemy naprawdę eleganckiego, profesjonalnego wyglądu ściany telewizyjnej i komfort ma dla nas duże znaczenie a nie możemy sobie pozwolić na zmiejsczenie pokoju lub opcja z kamieniem nas nie przekonuje – prowadzimy przewody wewnątrz ściany, najlepiej w specjalnie dla nich przeznaczonym kanale, który umożliwi ich wymianę.

Na co zwrócić uwagę

Jest kilka ważnych rzeczy do rozważenia przed ustaleniem miejsca dla zastosowania ostatniego z podanych rozwiązań:

1. Należy unikać montażu telewizora na ścianie zewnętrznej, Te ściany mają dodatkowe usztywnienie i izolację oraz często biegną w nich ważne składniki sieci mediów – w tym lokalnej sieci przeciwpożarowej

2. Należy zbadać przebieg instalacji na ścianie przeznaczonej do spełnienia funkcji ściany telewizyjnej. Musimy się upewnić, że miejsce to jest wolne od przewodów zasilających media. Służą temu specjalne urządzenia – detektory, badające czy w ścianie sa przewody.

3. Wykonanie takiej instalacji powierzmy elektrykowi, bo niezbędny może być tu specjalistyczny sprzęt do wykonania głębokiej i szerokiej bruzdy w ścianie, wspomniany detektor oraz wiedza potrzebna do korekty instalacji elektrycznej

Skontaktuj się z nami