Stare czy nowe budownictwo? Jakie kupić mieszkanie?

Rynek pierwotny oraz rynek wtórny oferują niemalże podobną ilość mieszkań. Zakup mieszkania na danym rynku wiąże się z rozmaitymi  zagadnieniami, nad którymi warto solidnie się zastanowić. Mieszkania z rynku pierwotnego, przeważnie do remontu, różnią się od tych oferowanych na rynku wtórnym, a rozbieżności jest wiele.

Na rynku wtórnym nabywcy widzą oferowaną nieruchomość a w przypadku mieszkań na rynku pierwotnym, nabywcy, podejmując decyzję o zakupie, opierają się jedynie na projektach, wizualizacjach czy makietach prezentowanych przez dewelopera. Mimo że różnic jest wiele, zarówno mieszkania nowe, jak i używane posiadają szereg sympatyków.

 Zalety kupna nowego mieszkania

Zbudowane według nowych technologii i ciekawych koncepcji projektowych, nowe mieszkania cieszą się dużą popularnością głównie u osób młodych, z małymi dziećmi bądź też u osób zapracowanych, często przebywających poza domem.

Pierwszą ważną zaletą nowych nieruchomości jest fakt, iż budowane są na strzeżonych osiedlach, gwarantujących ochronę nieruchomości 24/dobę. Same osiedla położone są blisko przystanków tramwajowych/autobusowych oraz specjalnie utworzonych na potrzeby osiedla placów zabaw.

Ponadto nowe mieszkania oferowane są wraz z windą, przestronnym tarasem oraz  monitoringiem dostępne są również z miejscami postojowymi bądź garażem, często podziemnym. Bez wątpienia, nowe nieruchomości są świetną inwestycją kapitałową.

Dzięki olbrzymiej ilości zalet opartych na innowacyjnych rozwiązaniach technicznych, mieszkania z rynku pierwotnego zawsze będą miały zapotrzebowanie.

Zalety starych mieszkań

Indywidualne preferencje nabywców sprawiają, iż rynek wtórny również posiada szerokie grono zwolenników. Główną zaletą mieszkań z rynku wtórnego jest lokalizacja w centrum miasta, która w przypadku nowych mieszkań często jest mankamentem nie do przeskoczenia, a przecież dobra lokalizacja to lepsza komunikacja i infrastruktura.

Otoczenie jest dla kupujących często istotną kwestią. Kupując mieszkania na rynku wtórnym, nabywcy otrzymują nieruchomość wśród gotowej, zagospodarowanej zieleni i gotowej infrastruktury. W przypadku mieszkań na rynku pierwotnym infrastruktura dopiero zaczyna się budować.

Kolejną, istotną zaletą kupna względnie nowego mieszkania na rynku wtórnym jest możliwość niemalże natychmiastowej przeprowadzki.bez remontu mieszkania. Nabywcy nie muszą czekać do czasu powstania osiedla.

Ponadto mieszkania z rynku wtórnego są często wyposażone, dzięki czemu koszty umeblowania łazienki lub też kuchni są mniejsze, aniżeli w przypadku mieszkań z rynku pierwotnego, gdzie właściciele muszą zaczynać meblowanie od podstaw.

Trudna decyzja kupna mieszkania

Decyzja o kupnie mieszkania sama w sobie jest poważna. Często związana z kredytem bądź pożyczką wiąże właściciela nieruchomości na długie lata. Dlatego decydując się na zakup mieszkania na konkretnym rynku, warto prześledzić wszystkie za i przeciw szczególnie czy jest potrzebny remont mieszkania czy też nie.

remont łazienki Warszawa -wykonanie wykończenie łazienki

   Remonty     mieszkań

Remonty wnętrz mieszkań, domu,  przychodni i biur w Warszawie

Projekt Wykończenie

    Projektowanie     wnętrz

Projekty wnętrz, aranżacja mieszkań, projektowanie budynków, poradnia i krajobrazu

salon-w-apartamencie-niemcy

Wykończenia    wnętrz

Wykończenia wnętrz, mieszkań stan deweloperski, wykończenie domu

wykończenia wnetrz warszawa dom

Usługi              remontowe

Remonty mieszkań, przebudowa domu, remonty kapitalne

   

 

Website is Protected By Using The Wordpress Data Guard Plugin From OriginalTips.com