google6781670c9d5e707b.html

Montaż sztukaterii

MONTAŻ SZTUKATERII

Moda na montaż sztukaterii wewnętrznej nie przemija i przeżywa renesans. Znana od lat, sztukateria dzisiaj zyskuje nowe znaczenie, stając się akcentem aranżacyjnym w wielu mieszkaniach i domach. Sztukateria ma swoją długą historię. Stosowana już w starożytności przez Greków i Rzymian, prawdziwy okres świetności przeżywała w renesansie i baroku.

Współczesne trendy designerskie świadczą o tym, że tego typu zdobienia nie straciły na aktualności, ciesząc się uznaniem wśród tak wśród klientów jak i architektów wnętrz. Stosowane w trakcie remontów i wykończeń mieszkań, do niedawna wyłącznie gipsowe elementy, zastąpione zostały nowymi, lekkimi materiałami, za pomocą których stworzono jeszcze  bardziej wyraziste elementy sztukaterii.

Montaż nie tylko w pałacu

Współczesna sztukateria łączy w sobie tradycję z nowoczesnością, dzięki czemu może być wykorzystana zarówno w klasycznych stylizacjach, jak również we wnętrzach o klimacie bardziej nowoczesnym. Takie zdobienia świetnie sprawdzą się w aranżacji wnętrz jako dekoracja ścian, sufitów, a także drzwi i okien.

W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, możemy zdecydować się na montaż sztukaterii w różnych miejscach:cokoły przy podłodze, które nadadzą pokojowi stabilności gzymsy w okolicach sufitu pozwalające na optyczne podwyższenie lub obniżenie pomieszczenia.
Z kolei sztukateria ścienna ożywi i zaakcentuje wybrany przez nas fragment wnętrza. Tego typu zdobienia świetnie sprawdzą się także na styku ścian i okien lub drzwi.

SZTUKATERIA WEWNĘTRZNA

Sztukateria poliuretanowa

Największą popularnością cieszy się wariant poliuretanowy, który charakteryzuje się lekkością, odpornością na uderzenia oraz wilgoć. Montaż sztukaterii taki rodzaju  nie obciąża konstrukcji budynku oraz przy niewielkich przekrojach jest elastyczny, dzięki czemu ekipa montażowa dobrze zamaskuje nierówności ścian wzbogacając wystrój wnętrza

Sztukateria styropianowa

Wykańczając wnętrze można zdecydować się również na sztukaterię styropianową, która jest lekka, nietoksyczna, a także może zostać pomalowana na dowolny kolor. Jej wadą jest porowatość wymagająca ręcznego wygładzenia przed montażem. Dostępne są m.in.

 • listwy okienne i bonie,
 • konsole i gzymsy podokienne,
 • listwy narożnikowe do wykonania podświetleń sufitów,
 • listwy wykończeniowe drzwi,
 • łuki, pilastry i głowice,
 • rozety i kopuły sztukateryjne.
 • W szerokim wyborze występują gzymsy, cokoły i listwy przypodłogowe a także
 • reliefy, panele w formie boazerii angielskiej,
 • wsporniki, kroksztyny,
 • nisze pomagające podtrzymać konstrukcję budynku lub póki,
 • narożniki ścienne i sufitowe

Sztukateria każdemu pomieszczeniu pozwoli nadać unikalny, wyrafinowany charakter.Taki rodzaj elementów dekoracji wnętrz to doskonała propozycja dla osób chcących stworzyć elegancką i stylową aranżację przestrzeni, opartą na współczesnych trendach, które swoje źródło mają w długoletniej tradycji.

Sztukaterię stosuje się w aranżacji wnętrz, jako miejscowy element dekoracyjny. Odpowiednio wkomponowane elementy sztukaterii podkreślą wybrany przez nas fragment wnętrza. W ramach prowadzanych prac wykończeniowych oferujemy profesjonalny montaż sztukaterii wewnętrznej oraz zewnętrznej. Ponadto zapewniamy pomoc w wyborze odpowiednich materiałów i wzorów sztukateryjnych.

Zalety sztukaterii w nowoczesnych technologiach
Montaż sztukaterii w prosty sposób pozwala stworzyć oryginalne wnętrza. Odbiegająca wyłącznie od barokowej stylistyki sztukateria dostępna jest w nowoczesnych wzorach i kolorach, dzięki czemu doskonale wkomponowuje się w klasyczne i nowoczesne pomieszczenia.

Sztukateria – materiał uniwersalny
Łączenie sztukaterii z tradycyjnymi wystrojami wnętrz pozwala uzyskać niepowtarzalny efekt. Zaraz po montażu i wyschnięciu kleju, sztukateria może być pomalowana. Sztukateria, niezależnie od gatunku, dobrze współgra z tapetami, tynkami strukturalnymi oraz materiałami obiciowymi.

Oprócz roli ozdobnej, sztukateria wewnętrzna, doskonale ogranicza dostęp wilgoci z budynku do mieszkań, jak również w samych domów (sztukateria zewnętrzna i wewnętrzna). Prosta w obróbce, mocna i wytrzymała odporna jest na wodę czy uderzenia. Sztukateria to bez wątpienia sprawdzone rozwiązanie również w przypadku rozmaitych niedoskonałości ściennych.

Cena sztukaterii nie musi być wysoka
Wykonywane przez nas prace montażowe obejmują montaż sztukaterii wewnętrznej gipsowej, styropianowej i poliuretanowej. Całość prac wykonywana jest według wszystkich obowiązujących w zakresie montażu sztukaterii standardów.

Sztukateria gipsowa

Sztukateria wewnętrzna z gipsu, mimo iż ciężka i trudna w obróbce nadal dostępna jest na rynku, przeznaczona dla wymagających klientów. Montaż ze względu na delikatną strukturę powinien być wykonywany z dużą ostrożnością, najlepiej przez wykwalifikowaną ekipę remontową. Oferta handlowa producentów sztukaterii gipsowej, podobnie jak pozostały rodzajów sztukaterii, jest niezwykle bogata w różnorodne kształty, przekroje i wymiary.

Montaż sztukaterii gipsowej wykonywany jest najczęściej na zamówienie, głównie z powodu ich wysokiej ceny. Obecnie producenci sztukaterii oferują elementy ozdobne z gipsu zbrojonego włóknem szklanym.

Sztukateria styropianowa
Niemniej jednak najbardziej popularnym materiałem służącym do wykonywania sztukaterii, głównie ze względu na olbrzymią dostępność, jest sztukateria styropianowa.        

Sztukateria poliuretanowa

Poliuretan, z którego również wykonywana jest sztukateria, podobnie jak styropian, jest lekki i trwały. Elementy sztukateryjne, dzięki poliuretanowi, są  niezwykle wyraziste.

Wzory sztukaterii
Producenci oferują szeroki asortyment, na który składają się rozmaite produkty sztukateryjne. W ramach świadczonej oferty doradzamy w wyborze najodpowiedniejszych elementów wykończeniowych. W przypadku montażu sztukaterii wewnętrznej są to:

 • fasety ozdobne, proste, oświetleniowe,
 • listwy ozdobne i proste, ekrany,
 • narożniki, rozety, dekory sufitowe
 • kopuły i plafony, nisze, cokoły, konsole,łuki dekoracyjne.

Sztukateria zewnętrzna

Sztukateria zewnętrzna obejmuje:

 • gzymsy i podokienniki,
 • listwy okienne i bonie,
 • kolumny i pilastry

Sztukaterię zewnętrzną, czyli elewacyjną wykonujemy z odpowiednich materiałów, charakteryzujących się dużymi właściwościami wytrzymałościowymi oraz możliwością tworzenia rozmaitych kształtów. Wśród materiałów wykorzystywanych do tworzenia sztukaterii zewnętrznej najczęściej stosowanymi są wysoce utwardzany styropian wraz masą polimerowo-akrylową z domieszką kruszywa kwarcowego lub wysoce wytrzymały kompozyt żywiczny zbrojony włóknem węglowym.

Zapewniamy montaż sztukaterii zewnętrznej odbywający się starannie i z dobrych materiałów,  odpornych na warunki atmosferyczne. Prawidłowo wykonana sztukateria zewnętrzna elewacji nadaje nowej i remontowanej nieruchomości nowoczesnego, stylizowanego wyglądu, często podnosząc tym samym jej wartość.

Website is Protected By Using The Wordpress Data Guard Plugin From OriginalTips.com