google6781670c9d5e707b.html

Projekt łazienki Warszawa Wykonanie. Projektant aranżacji wykończenia

 Projekt łazienki i wykonawstwo wykończenia

Oferujemy projektowanie łazienek i pokoi kąpielowych oraz profesjonalne wykonanie łazienki, w mieszkaniach, domach i w obiektach niemieszkalnych.

Projekt łazienki – jak wykończyć łazienkę?


 

Kupiłeś swoje upragnione mieszkanie i nie wiesz jak ładnie urządzić łazienkę?

Zastanawiasz się jak efektywne wykorzystać małą powierzchnię?

Przed takimi wyzwaniami stoi wielu właścicieli mieszkań w Warszawie.

 

Pierwszy dylemat aranżacji – co wybrać prysznic czy wannę?


glazurnik wkonanie lazinki warszawa

Projektant łazienek to pytanie zada Ci jako jedno z pierwszych. Jeśli pomieszczenie przeznaczone na łazienkę jest małe to w projekcie należy dokonać wyborów np: pomiędzy prysznicem a wanną, być może zrezygnować z bidetu czy pralki lub wybrać niewielką  umywalkę. W odpowiedziach na te i wiele innych pytań pomoże Ci nasz architekt łazienki

 

Jak wykończyć  łazienkę by była stylowa i funkcjonalna? 


wykończenia łazienki w Pruszkowie

Jest na to  kilka sposobów

 • Przemyślana kolorystyka ścian i podłogi
 • Odpowiednia armatura łazienkowa 
 • Duże lustra 
 • Jasne kolory optycznie powiększające
 • Sufity podwieszane
 • Ciekawe ale i funkcjonalne oświetlenie
 • Projekt mebli łazienkowych na wymiar
 • Przede wszystkim projekt aranżacji łazienki

 

Projekt całorocznego ogrzewania w łazience


wykończenia łazienki Pruszków.Projektant Dom i Stl.Wykonanie łazienki

Utrzymywanie odpowiedniej temperatury w łazience zapewnia  komfort w trakcie  codziennych czynności higienicznych.

Na wiosnę i jesień w łazienkach jest chłodno. Poszukamy alternatywnych rozwiązań, które pozwolą ocieplić  wnętrze łazienki, a także umożliwią pozbycie się wilgoci i osuszenie przemoczonych ręczników.

Obok  grzejnika podłączonego do sieci centralnego ogrzewania możemy wyposażyć pomieszczenie w grzejnik elektryczny

Grzejnik wodny można również wyposażyć w grzałkę elektryczną z termostatem i zegarem, która załączy się na przykład, na godzinę przed porannym prysznicem.

Wiele nowoczesnych modeli grzejników dodatkowo wyposażono w wentylator, który przyśpiesza proces suszenia.

Grzałkę zamontować można w urządzeniach specjalnie do tego dostosowanych, to znaczy posiadających odpowiednią wielkość i gwint.

 Do prawidłowego działania grzałki elektrycznej niezbędne jest także stałe napełnienie instalacji centralnego ogrzewania wodą.

 

Pomysł na ogrzewanie -maty grzewcze


Proejkt wykończenia wnetrz

 Łazienkowe maty grzewcze sprawią, że dyskomfort towarzyszący zetknięciu się nagiej stopy z zimną podłogą, stanie się odległym wspomnieniem. Ten rodzaj instalacji nie obciąża stropu, więc świetnie sprawdzi się też w łazienkach usytuowanych na poddaszu. 

Maty grzewcze mogą być montowane podczas remontu  mieszkania i wykończenia łazienek.

Elektryczne grzejniki, maty  pozwolą w skuteczny sposób pozbyć się wilgoci oraz utrzymać optymalną temperaturę, kiedy nie możemy liczyć na ciepło

Projekt kabiny prysznica

Kabina prysznicowa z cenionym rozwiązaniem w postaci odpływu w formie liniowej, coraz częściej gości w projekcie łazienki.

Wykończenie łazienki z zastosowaniem odpływu liniowego jest korzystne wizualnie – sprawia optyczne powiększenie łazienki oraz ułatwia utrzymania nienagannej higieny w prysznicu.

Ponadto,  kabina bez  tradycyjnego brodzika daje większe możliwości aranżacyjne. Brak jest wtedy, konieczności dostosowywania wymiarów  miejsca kąpieli, do standardowych wielkości brodzików dostępnych na rynku.

Odpływy liniowe różnią się między sobą nie tylko ceną ale długością i rozmiarem – projekty ŁAZIENek, projektant wykończenie i wykonaniewiększości z nich można  modyfikować. Takie rozwiązanie sprawdzi się  w projektowaniu małych łazienkach, jak i w pokojach kąpielowych. Gdy opływ liniowy wykończamy  tymi samymi płytkami, którymi wyłożyliśmy resztę łazienki, podłoga kabiny współgra z resztą przestrzeni w łazience.

 

3 sprawy o których warto pamiętać 


projektant łazienke warszawa bemowo

Jeśli decydujemy się na odpływ liniowy powinniśmy pamiętać o tym, że w przypadku takiego rozwiązania

 1. Podłoga musi być  idealnie szczelna.
 2. Wskazane jest, żeby kafelki zostały one ułożone z właściwym  spadkiem
 3. Ponadto zaleca się, aby płytki posiadały antypoślizgową fakturę

 

 

Wykończenie łazienki – oświetlenie


Czy zastanawiałeś się nad oświetleniem ?

Większość klientów przywiązuje do oświetlenia w łazience znaczenie marginalne a tymczasem łazienka z nieodpowiednim oświetleniem może:

 • Przygnębić półmrokiem,
 • Rzucać ostre światło, powodując zmęczenie oczu
 • Uniemożliwiać właściwą toaletę czy makijaż.

Projektanci łazienek planując wykończenie łazienki, poświęcają dużo czasu na przemyślenie jej oświetlenia.

 projektant łazienek Dom i Styl – 792128650

Projekt oświetlenia w łazience

Proketant łazienek Muranów Warszawa

W aranżacji łazienki projektujemy kilka rodzajów oświetlenia ze względu na funkcjonalność.

Oświetlenie funkcyjne– to pomoc w istotnych czynnościach takich jak makijaż, golenie, malowanie paznokci, układnie włosów czy mycie zębów. To oświetlenie powinno znaleźć swoje miejsce bezpośrednio nad lustrem lub po obu stronach lustra łazienki. Preferowane są tu oprawy typu halogenowego, żarowego lub LED, ale nierzucające cienia.

Uwaga! W obszarze prysznica i wanny zaleca się oświetlenie zagłębione w suficie, w oprawie wodoszczelnej. Przewód elektryczny należy w ten obszar doprowadzić na początku prac wykończeniowych.

Oświetlenie kierunkowe i akcentujące ma w projekcie łazienki wyeksponować jakiś element. Jeśli mamy zamiar zastosować w łazience dekoracyjny element, którego wygląd warto podkreślić, to sięgamy po odpowiednie oświetlenie akcentujące. Jest ono zwykle instalowane pod odpowiednim kątem na ścianie, w podłodze lub suficie. 

Oświetlenie ogólne można uzyskać montując w łazience lampy wiszące, żyrandole i oświetlenia halogenowe Ten rodzaj oświetlenia zapewni równomierne rozłożenie światła w całym pomieszczeniu.

Projektant łazienek i meble na wymiar

projektant łazienek

W aranżacji łazienek najlepiej sprawdzają się meble wysokie. Można w nich sporo pomieścić, a zajmują niewiele miejsca. Montaż podwieszanych  szafek i WC pozwoli na pozyskanie dodatkowej przestrzeni.

 Idealnymi wydają się być meble łączące w sobie nie tyko elegancję, funkcjonalność i nowoczesne rozwiązania. Szukając sposobu na wykończenie łazienki ze smakiem i odrobią luksusu, projektant łazienki zaproponuje Ci wizytę w dobrych sklepach w Warszawie

Jeśli w ofercie sklepów nie znajdziemy odpowiedniego mebla,  warto zamówić  projekt mebli . Meble łazienkowe projektowane na wymiar  to produkty cechujące się nie tylko wysoką jakością,  utrzymane w trafnie zaprojektowanej kolorystyce, będą pasowały do niemal każdej łazienki i każdego koloru ścian i płytek. Minusem jest jedynie ich wyższa cena.

projekty łazienek Warszawa 792128650