Wykończenie mieszkania 

Wykończenie mieszkania to szereg prac wykończeniowych, które mają decydujący wpływ na wynik wyglądu  mieszkania. Dlatego istotne jest, aby cechowały się idealną równowagą między wartością a jakością.

Innymi słowy, prace wykończeniowe, powinny oferować najlepszy stosunek jakości do ceny wykończenia. Jednak ponieważ  te prace są wykonywane na lata, to wskazane jest, aby to jakość stała się priorytetem wykończenia wnętrz.

Skoro tak ważne są wykończenia w mieszkaniach, zapewne wiesz, że powinieneś wybrać firmę wykończeniową, która oferuje gwarantowaną jakość na wszystkich etapach pracy.

Wykończenie mieszkania pod klucz

Wykończenia pod klucz -etapy prac

Kupując mieszkanie w stanie surowym/deweloperskim, ostateczne wykończenie trzeba będzie wykonać. W tym celu sporządzamy harmonogram prac i określamy ich procedurę.

Prace wykończenia wnętrz należy rozpocząć od najbrudniejszych lub mokrych i wykonywać je od góry do dołu, tj. od sufitu, poprzez ściany i podłogi. 

Zanim rozpocznie się końcowe wykończenie wnętrz, należy dokładnie sprawdzić, jak jest jakość  wykonanych prac oraz jakie materiały zostały do ​​tego użyte, gdyż wpływa to, na jakość wykończenia. Jeśli prace wykonano niedbale lub z materiałów niespełniających norm, lepiej jest w tym momencie je poprawić.

WYKOŃCZENIE MIESZKANIA -SUFITY

W procesie wykończenia pod klucz, wykończenie sufitu mieszkania będzie znajdować się na pierwszym planie. W tym celu można zastosować następujące materiały i technologie:

  • Sufity z płyt gipsowo-kartonowych lub napinany
  • Kryjąca szpachlówka wykończeniowa/gładź gipsowa.

Wykończenie mieszkań to gładkie i piękne sufity, które nie powinien odbiegać od poziomu o więcej niż 15 mm. W przypadku niewielkich odchyleń można je wyrównać za pomocą gipsu. Jeśli występują duże odchylenia, wykończenie gipsem jest nierealne. 

Wtedy lepiej zastosować radykalną metodę wykończeniową, czyli sufity gipsowo-kartonowe, zamontowane na jednym lub kilku poziomach. Ta metoda wykończenia wnętrz ukryje niedoskonałości i pokaże fantazje projektanta wnętrz. 

Jeśli z powodu wnętrza zbyt niskiego, zdecydujesz się na pozostawienie sufitu oryginalnego, a jego powierzchnia nie jest ładnie wykończona, posiada rysy, zacieki lub otwory, to należy te wady usunąć, szlifując sufit i pokrywając go szpachlówka, czyli gładzią gipsową.

Proponowane rozwiązanie dotyczy nie tylko pokoi, ale również kuchni i łazienki.

 WYKOŃCZENIE WNETRZ – ŚCIANY

Kolejny etap to wykończenie ścian. Okładziny ścienne należy dobierać w zależności od eksploatacji pomieszczenia.

W łazience, toalecie lub kuchni w miejscach narażonych na wilgoć, należy wybrać materiały wodoodporne, np. płytki ceramiczne, gres, kamień czy szkło. Na ścianach w salonie lub sypialni, możemy zastosować tapetę, farbę dekoracyjną i tynk ozdobny.

Wykończenie mieszkań w zakresie ścian należy również wykonać na gładkiej powierzchni. Jeżeli istnieją większe wady w postaci wystających zgrubień, które wyszły poza płaszczyznę ściany, to można je usunąć mechanicznie szpachelką, młotkiem lub papierem ściernym.

Jeśli ściana ma znaczne odchylenia w równości, trzeba zrobić tak jak w przypadku sufitu – przykryć ją płytą gipsowo-kartonową, aby ukryć krzywiznę. Przyjęcie tego rozwiązania odbędzie się jednak kosztem poświęcenia przestrzeni pokoju

WYKOŃCZENIE MIESZKANIA-PODŁOGI


Wykończenie podłogi -panele czy parkiet?

Do ostatecznego wykończenia podłóg w mieszkaniu może być zastosowana szeroka gama materiałów:

  • Podłoga z paneli laminowanych
  • Wykładzina dywanowa
  • Parkiet lub podłoga z desek drewnianych
  • Płytka ceramiczna, płytka z gresu lub granit

Podobnie jak w przypadku ścian, wybór powinien być dokonany w zależności od funkcjonalności pomieszczenia.

Mieszkania do wykończenia, zazwyczaj ma już podłogę betonową, ale jeśli nie ma jastrychu, konieczne jest jego wykonanie, gdyż  podkład wymagany do wszystkich podłóg

WYKOŃCZENIE MIESZKANIA- INSTALACJA TECHNICZNA


Prace wykończeniowe instalacyjne elektryczne i hydrauliczne 

Obejmują przełączniki elektryczne, gniazdka, oświetlenie ścienne i sufitowe. Wszystkie te elementy należy zamontować po zakończeniu ostatecznego wykończenia mieszkań, a jeśli są już zamontowane, należy je zdemontować przez pracami wykończeniowymi w trosce o ich ochronę i ułatwienie robót.

Zwykle osprzęt zamontowany przez dewelopera jest niskiej, jakości i większość klientów decyduje się na jego wymianę.

Podobnie, po instalacji podłóg i wykończeniu ścian, należy zainstalować urządzenia sanitarne – baterie, toaletę, wannę, umywalki.

wykończenie mieszkania Warszawa
Malowanie ścian aranżacja sufitów i oświetlenia sufitu

 

Kompleksowe wykończenie  mieszkania -pytania


Ile kosztuje wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim?

Koszt wykończenia mieszkania, zależy od poziomu wykończenia i wielkości mieszkania. Nie ma na to pytanie prostej odpowiedzi.. Tylko indywidualna wycena wykończenia mieszkania da Ci pewność, że zmieścisz się w przeznaczonym na wykończenie budżecie.

Jak długo trwa wykończenie mieszkania?

Wykończenie mieszkania trwa  od 5 do 10 tygodni w zależności od wielkości mieszkania oraz stopnia skomplikowania rozwiązań jakich oczekujesz i jakie zakłada projekt.

Dlaczego warto wprowadzić zmiany lokatorskie w mieszkaniu do wykończenia?

Zmiany lokatorskie  oszczędzają czas i pieniądze, gdyż nie będzie potrzeby zlecać tych zmian ekipie remontowej podczas wykończenia mieszkania.

REMONT MIESZKŃ W WARSZAWIE
Remont mieszkania Warszawa - projekt remontu
Projekt wykończenie wnetrz
wyburzenia i cięcie diamentowe
remont warszawa MIESZKANIA
remont i malowanie mieszkania

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

Website is Protected By Using The Wordpress Data Guard Plugin From OriginalTips.com